Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények miért olyan...

A keresztények miért olyan lenézőek az újpogány vallásokkal szemben? A világvallásokat még úgy ahogy megtűrik, vegyes tisztelettel.

Figyelt kérdés
Nos hogy a őrültmagyarkodókat lenézik, azt még megértem (már csak azért is, mert korában közéjük tartoztam), de a többiket: wicca, Santeria, sámánizmus stb-vel mi a bajuk?
2014. júl. 1. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Ezekből nem tudnak profitálni!Hisz a Pogány Isteneknek nem kell pénz...!

Ezek a vallások arra biztatnak hogy,kérdőjelez meg a dolgokat és próbálj rá válaszolni.Ami a világvallásoknak a szöges ellentettje.

Még a mai vallások a "hit"-re alapoznak,addig a pogányok tudományt is szőttek a "vallásukba".stb stb stb

2014. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Pietrosol ***** válasza:
45%

Sziasztok!


# 1!


Tévedsz!


A Védanta Szútra alapkövetelménye a megértés. Kimondottan kérik a tanítványokat, hogy addig a hit gondolatával se játszanak, amíg meg nem értették a tanításokat. Buddha és Lao Ce tanításainak alapja és vége a megértés és megismerés.

2014. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 dolog miatt nézik le:


1. Úgy gondolják, hogy minden újpogány keresztényellenes és/vagy sátánimádó, akik aláássák az emberiség morálját


2. Tisztában vannak vele, hogy ezek a vallások nagyrészt azokból a hitvilágokból táplálkoznak, amiket a kereszténység terjedése/terjesztés irtott ki, és félnek, hogy túlságosan megerősödve veszélybe sodorják a kereszténység dominanciáját.


Tehát a félelmüket próbálják palástolni a lenézéssel, megvetéssel.

2014. szept. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!