Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a pogányokról?

Mit gondoltok a pogányokról?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik ősi természetvallásokat követnek, gyakorolnak? Gondolok itt pl: Az Ásatrúra, druidizmusra, görög istenekben való hit, stb.

Elítélitek az ilyesmit, vagy támogatjátok?


És itt most nem a tinikre gondolok, akik csak bohóckodnak azzal, hogy ők hűdenagy wicca-boszorkány akármik, hanem olyanokra, akik tényleg komolyan veszik.



2014. júl. 2. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Az ítélet Jézus kezében van nekünk nincs jogunk hozzá hogy ítélkezzünk.Mindenki magáért felel...Jézus Krisztus nélkül nincs megváltás..
2014. júl. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
36%

A pogányba benne van minden, ami nem keresztény tőről fakad. Így azért nehezebb megválaszolni.

Én röhejesnek tartom a legtöbb vallást, kiváltképp azokat az embereket akik a germán vagy göröghöz hasonló panteonokban hisznek. A világról alkotott tudásunk messze meghaladja ezen vallások világnézetét, és a mai világgal egyszerűen nem kompatibilisek.

2014. júl. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egy pogányt sem ismerek, így nem is lehet véleményem róluk.
2014. júl. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Szeressük egymást ***** válasza:
18%

"A pogányok sajnos mennek a lecsóba."


Kinek fájt ennyire az igazság, hogy töröltette? :-D

2014. júl. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Dennis Moore ***** válasza:
55%
Kihalt vallásokban hinni egy fokkal nagyobb hülyeség, mint még létezőkben, mivel az ókori/középkori vallásokat már nem ismerjük csak töredékesen.
2014. júl. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nekem "fájt", mert ha vicces kedvedben vagy, inkább tartsd meg magadnak az ilyen megjegyzéseket.

Mindenki másnak köszönöm :)

2014. júl. 2. 21:17
 7/16 Szeressük egymást ***** válasza:
34%

Akkor legyél barátja azoknak akik csak jót mondanak neked. :-)

Én a tényeket elmondtam.

2014. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Olvasd vissza, mit írtak eddig. Pont, hogy a pogányság ellen beszéltek, csakhogy ők normálisan megfogalmazták a válaszaikat. Ha te is normálisan leírtad volna, nem töröltettem volna, még akkor sem, ha a pokolra száműzöl..
2014. júl. 2. 22:41
 9/16 Szeressük egymást ***** válasza:
31%

Bocsánat akkor elmondom normálisan. A pogányok, azon belül a wiccák és boszorkányok el fognak kárhozni. Ezekből a hiábavaló dolgokból az élő Istenhez kell megtérni, aki teremtette a mennyet és Földet és mindent ami azokban van. Aki le is iratta az Ő szolgája, Mózes által, hogy ezek a cselekedetek olyan mértékű károkat okoznak másoknak, hogy az elkövetőnek az életével kellett fizetnie ha rajtakapták boszorkányságon:

2Móz 22:18 Varázsló asszonyt ne hagyj életben.

2014. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 KZitus ***** válasza:
0%

Szervusz


Egyetértek az első válaszolóval, nem ítélkezhetünk fölöttük. De azt dondolom róluk, jó lenne ha megismernék ők is a Teremtőjüket, mert sok sok félelemtől szabadulnának meg.

Egyébként nagyon sokan lehettek a történelmünk alatt olyanok, akik nem ismerték az Istent, hiszen sokat ír a Biblia is a pogányokról.

De vígasztaló a számukra az, amit a Cselekedetek 24:15 ír róluk.

2014. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!