Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, hogyan fog...

Mit gondoltok, hogyan fog viszonyulni a kereszténység (hívők), a világhoz száz vagy ezer év múlva?

Figyelt kérdés
Számolva az exponenciális technológiai fejlődéssel és a világ minél jobb megismerésével, úgy hogy a hanyatlást és az armageddont lehetőleg kihagyjuk.

2014. jún. 17. 18:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Ha végiggondoljuk, akkor egyetlen lehetőségként kénytelenek beletörődni, hogy fejlődik a világ.Ha erre nem képesek, akkor egyszerűen kihullanak, mint minden ember, aki nem képes elfogadni a kort, amiben él.ebbe beletartozik, hogy valószínűleg lesznek olyan tanaik, amik elvesztik létjogosultságukat, mert ez is a része a fejlődésnek.Ez igaz a százéves intervallumra, viszont szerintem ezer év múlva már sehol sem lesz kereszténység, tekintve, hogy a hívek száma folyamatosan és gyorsuló ütemben fogy.
2014. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Pietrosol ***** válasza:
61%

Szia!


Ehhez első körben azt kellen tisztázni, hogy mi a kereszténység.


Te mire, kire gondolsz, amikor kereszténységről beszélsz?

2014. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Érthető. És mit gondolsz mely az a hitrendszer amely átveheti a keresztény vallás szerepét? Vagy mégis extrém mértékben megreformálódik és aki túl merev, nem nyitott az kihullik a fejlettebb kereszténységből?
2014. jún. 17. 18:58
 4/20 A kérdező kommentje:

Nézzük csak, kereszténység=Krisztusi út, annak követése.

Krisztus tanítása pedig alapvetően a szeretettel kezdődik. Előtérbe helyezve a jót és félretéve a rosszat.

2014. jún. 17. 19:04
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Jó kérdés.

Az biztos, hogy ez a kereszténység és egyház amit most gondolunk látunk, gyökeresen más mint ami 1000 éve volt.

Az egyház, és a keresztény ember gondolkodása mindig is az adott kor előtt kullogott 100 évvel.

annyi a különbség, hogy már rettentő sok, és néha ijesztően hatékony versenytársuk van.


A következő 1000 év után az egyház megint gyökeresen más lesz, mint amit most gondolnak. Feltéve, hogy még lesz.

hawking már most biztosra kiejelentette, hogy Istenre nem volt szükség az univerzumhoz, és nincsen szükség rá a működése során sem. Ezután el tudom képzelni, hogy 100 év múlva bizonyított tény lesz Isten léte/nem léte.

Onnantól nem nagyon van miről beszélni. A biblia kutatók nagyon tépázzák a bibliát, szedik szét ízekre.

Nem lepődnék meg ha a 100-1000 év múlva lévő kereszténység olyannyira más lenne amire rá sem ismernénk.

2014. jún. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom megmondani, szerintem a helyét nem veszi át semmi a jövőben, az emberek oda csatlakoznak, ami még megmarad, vagy addig kialakul.

Az pedig, hogy a kereszténység meddig képes fejlődni, csak a hívek konzervativizmusától függ.

2014. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

"A hit ott kezdődik, ahol a tudás véget ér."


Minél többet fogunk tudni, annál valószínűbb, hogy kiszorul. Idő kérdése az egész. Ebbe még bele tud szólni a "falkaszellem", ami nem tudom, mekkora befolyással lesz erre.


Én őszintén remélem, hogy a jövőben több gondolkodó ember lesz, kezdem unni a zombikat.

2014. jún. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%
Amikor az utolsó már zombi lesz, a keresztényég még simán itt lesz.
2014. jún. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Pietrosol ***** válasza:
66%

Lesz-e ember, aki elsősorban nem kívül akar tiszta lenni, hanem belül?


Egész biztos. Lehet, hogy nő a számuk, lehet, hogy csökken, de lesz.

2014. jún. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mert úgy vélem hogy a hit az ember elválaszthatatlan része, függetlenül attól mennyit tud.

És úgy látom hogy az alap keresztény vallás fejlődő képes egyre inkább az van előtérben ami lényeges, viszont a sok kisebb felekezet elég rugalmatlan. Velük az lesz mint a millerita mozgalommal? Ugyanúgy elhalnak majd?

2014. jún. 17. 23:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!