Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a pogányokról?

Mit gondoltok a pogányokról?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok az olyan emberekről, akik ősi természetvallásokat követnek, gyakorolnak? Gondolok itt pl: Az Ásatrúra, druidizmusra, görög istenekben való hit, stb.

Elítélitek az ilyesmit, vagy támogatjátok?


És itt most nem a tinikre gondolok, akik csak bohóckodnak azzal, hogy ők hűdenagy wicca-boszorkány akármik, hanem olyanokra, akik tényleg komolyan veszik.



2014. júl. 2. 16:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
78%
Mit gondolnék? A világ tele van vallásokkal és szektákkal. A kis boszorkány közösségektől kezdve a nagy katolikus egyházig. Gyakorlatilag mindegy kinek mi a hitvilága.
2014. júl. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen támogatom. Nem csak azért, mert én magam is pogány vagyok, hanem mert a mai világnak, az embereknek is jót tenne, hogyha ismét egy kicsit közelebb kerülnénk a természethez.


Aki azt írta hogy az kihalt vallásokban hinni hülyeség, annak csak annyit mondanék hogy pont ezért kellene feléleszteni, hogy ne vesszen el örökre. Egyre kevesebb ember él közel a természethez, és úgy vélem a mostani pogányok közül a legtöbb mind városban él, és szeretnék magukat közelebb érezni a Földhöz. A mai élő vallások is ugyan úgy változtak, miért ne lehetne a pogány vallásokat is "megreformálni" egy kicsit, hogy illeszkedjen a mai világunkhoz?


Nekem is az egyik unokahúgom megkért, hogy csináljak neki mágikus szerelmi bájitalt, mert hogy a fiú nem szereti. Mire sikerült elmagyaráznom neki, hogy ilyen nincs...sikerült összetörnöm a lelkét, mert Ő eddig szentül hitte, hogy én varázsolok...ez is a médiának köszönhető...

2014. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm a válaszodat, írtam privátot, ha nem gond :)
2014. júl. 14. 15:06
 14/16 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ez egy kiforgatott fogalom, amely sokaknál egyenértékű az Istentelen kifejezéssel.


Jézus Galileában született, amely a zsidóknál „Galil hag Gojim” vagyis "nem zsidók körzete", "pogányok körzete". Szerintem Jézus nem volt Istentelen.


Az ősmagyarokról is azt írják, hogy pogányok voltak. Ehhez képest II. Szilvester pápa mikor Istvánnak a koronát elküldte ezt írta: "Én apostoli vagyok, ő viszont méltán Krisztus apostola, ha Krisztus ennyi népet térített meg általa. Ezért rendelkezésére bízzuk, miként az isteni kegyelem őt oktatja, az egyházaknak s népeiknek mindkét törvény alapján történő igazgatását."


Gellért püspök pedig így ír a magyarok ősvallásáról: "Ez a vallás a manicheista eretnekséghez hasonlít, de mégsem ugyanaz."


Szóval a pogány kifejezés annak tükrében válik érdekessé, hogy ki mit ért alatta.

2014. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Elsősorban a természetvallásokat követő emberekre értem most a pogányt
2014. júl. 20. 10:58
 16/16 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Nem véletlen írtam Jézust és az ősmagyarokat sem. Olvasd el az evangélimokban, hogy Jézus számtalan példát merít a természetből. Azt nem tudom, hogy mennyire ismered az ősvallásunkat, de még a bizánci történetíró Theophylactos Simocatta is ezt írta: "A magyarok rendkívüli módon szentnek tartják a tüzet; a vizet és a levegőt tisztelik, a földet dicsőítik, de csupán azt imádják és nevezik Istennek, aki a világmindenséget teremtette."

2014. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!