Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények mi a véleményetek...

Keresztények mi a véleményetek az önkielégítésről?

Figyelt kérdés

És a házasság előtti szex?

Értelmes válaszokat szeretnék, és ne oltogassátok meg szidjátok egymást. Csak mert sok kérdésnél láttam ebben a témában hogy egyik leírja a véleményét a másik meg elhordja mindenfélének az előzőket.



2014. júl. 3. 23:32
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
56%

Lehet a sötét középkorban élni, csak akkor ne csodálkozzunk ha kompletten hül*ének néznek a 21. században.

Aki magára kényszerít egy olyan szemléletet ami nem neki szól hanem a 2000 évvel ezelőtti sivatagban battyogó írástudatlan embernek, az mérhetetlenül buta.

De mint a föld.

Nyugodtan ragaszkodjatok ehhez a régi, ezer sebből már vérző szemlélethez, csak NE butítsátok az embereket!

2014. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudunk szent lenne utolsó kommentelő rosszat mondassz. Isten kegyelmet adott nekem neked és mindenkinek és ezt te nem azért kaptad mert próbálsz úgy élni ,hogy Istennek jó legyen. Mert ez teljesítmény centrikus gondolkodás ezzel azt mondod mintha Isten nem lenne mindenható és neked is kéne tenned valamit azért ,hogy az Úr segítsen ez nem így van! Neked csak hinned kell és a hit segít ahoz ,hogy átvészeld a bűnöket mert mikor igazán hívő leszel nem lesz a fejedbe ilyen rossz gondolat ,hogy elégítsem ki magam vagy nem. A bűnt megbocsátja Isten de te eltávolodsz tőle mert Isten nem tud vele azonosulni. Barátom, ne teljesítménnyel akard az Úr szeretetét kivívni . ISten legyen veled !
2014. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok vallásos ezért is kérdezem a keresztények véleményét, mert nem tudom ők mit gondolnak erről viszont kíváncsi vagyok rá. Egyetértek Dowd-al, ilyen szinten bűnnek tekinteni elég középkori.
2014. júl. 10. 17:32
 24/62 anonim ***** válasza:
Nem azért kaptunk kegyelmet,hogy utána kegyelemre hivatkozva bűnben éljünk.Az önkieligétés bűn ,Isten tökéletes nekünk is erre kell törekedni.
2014. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
60%

Félreértés ne essék, nem bántom a régi embereket.

Nem voltak olyan tudományágaik mint nekünk, a szexológia, szexuál pszcihológia nem is létezett, a biológiáról, antropológiáról sem tudtak semmit. (és ezer másról sem. Mai szemmel nézve gyakorlatilag semmit nem tudtak, legtöbbször még írni sem) Nekik nyilvánvalóan válasz volt, hogy "isten teremtette", "isten így akarta" és hasonlók.

Ezzel gond nincsen. Ha akkor lett volna ilyen, akkor nem ízt írták volna le, hogy isten teremtette, hanem azt, hogy volt a nagy bumm, csak ugye hijján voltak a részecske fizikának is, és gyorsítóknak pláne :DDDD

Ha most alapítunk vallást (lásd szcientológia, igen ékes példája annak, hogy új hitek mennyire az adott kor szellemében születnek) sem istenről beszél hanem egy földönkívüli lényről. (terjed is mint a pestis mert a mai kor embere ezt érti, neki ez válasz lehet) A régieknek más volt.

De amikor viszont már vannak válaszok, és akkor is erőlteted azt ami nyilvánvaló képtelenség az nem vallás hanem fanatizmus. Ennyi erővel máig hihetnénk, hogy a föld lapos, vagy tényleg 6000 éves a világ. (van aki ezt vallja) Ez nyilvánvalóan nem válasz az égvilágon semmire. Nekünk már nem kell azt mondani, hogy "mert isten így akarta azért esik az alma a fejedre" mert tudod, hogy van gravitáció. Ők még nem tudták.

Az egyház a szexualitásban még mindig a "föld lapos" állapotában leledzik, és nincsen kétségem afelől, hogy idővel be fogják látni mennyire abszurdum amiket beszélnek, ahogy idővel mindig kénytelenek voltak belátni.

Én erről beszélek elsősorban tehát amikor azt mondom, hogy ami oda van írva k. nem nekünk íródott. Hanem annak akinek még fingja sem volt a geológiáról,evolúcióról,fizikáról, stb...

És ezért is hit. hinni bármiben lehet, tényleg bármiben. Néha egészen képtelen idiótaságokat hisznek el tömegek. De attól az még sem tény nem lesz, és pláne nem valóság.

Aki ezt nem látja, az tényleg buta, mert nagyon egyszerű dolog belátni, hogy annó miért így magyarázták meg a világot.

2014. júl. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
0%
Ha te olyan okoos vagy akkor szerinted mivan a halál után? ezt melyik fizikus mondja meg.A neve: Jézus
2014. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
0%
Jah és evolúció nem létezik okos ember ez ma már bizonyított tény mivel az evolúció azt mondja lehet bolhából elefánt. Meg ,hogy a majmokból lettünk én biztos...
2014. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
0%
Majmokból lettünk akkor hülyeség a biokémia cáfolja de lényegtelen Isten teremtett mindent lehet magyarázni . Akkor mi van az élet után? És mivel magyaráznák azt amikor az ember szószerint a vízen jár meg feltámad a halálból és orvosok ezrei nem tudják mitörtént . Kevés ehez még a tudomány.!
2014. júl. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok okos, hanem hawking, és higgs, és társai.

Hologramm elmélet.


Tömören, és pontatlanul persze: Az univerzum téridő határán információként létezünk, és a test ennek a kivetülése, ennek a hordozója. Ez a forrás, és minden ami létezik, vagy létezett ide tér vissza.

Matematikailag bizonyított (idei bejelentés) de persze még vita lesz róla pár évig (nagyon helyesen, próbálkozni kell a cáfolatával, ez a fő különbség a hit és a tudomány között)


A lényeg: a túlvilág léte jelenleg bizonyított tény matematikailag. (azért persze óvatosan még ezzel a kijelentéssel :) )


Ellenben jézusról az sem biztos, hogy létezett. Sőt az iratok nagy része jóval a feltételezett halála után keletkezett. (ki tudja ki, milyen indittatásból, milyen forrás alapján írta le) Erről ennyit.

A matematika és fizika szemben egy ki tudja honnan származó írat halmazzal szemben.

Erről tényleg csak hinni lehet, hogy igaz, mert ép ésszel el nem fogadható.

2014. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:

Ja és még annyit ,hogy szeretem azt a Szentséget amit Jézus szerzett meg nekem ,szeretem Jézust tisztelem azt a vérét ami értem ,értünk folyt, nem a magam erejéből szentelődtem meg ezért még értékesebb.Így ha valami bűn elhatárolodok tőle .Mert szeretem es tisztelem Jézust ,persze muindenki megbotlik ,de az véletlen ,de hogy valamit az ember saját elszántságából folytat bünös életett az teljesen más.

Mert akik szeretnek engem megtartják az én parancsolataimat.

2014. júl. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!