Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi mit tennétek ha...

Jehova Tanúi mit tennétek ha egy ilyen helyzetbe kerülnétek?

Figyelt kérdés

Ez egy elméleti kérdés.

De ha netán tán mégis megtörténne mit tennétek ha válasz elé állítanának?

Megtagadod Jézust és élni fogsz,vagy nem tagadod meg és meghalsz.

Megtagadnátok Jézust és élnétek tovább Jehovának,vagy meghalnátok Krisztusért?

Érdekelnek a válaszok mert ez egy olyan kérdés ami választás elé elé állítja az embert.

Ha olyan embernek tenném fel a kérdést aki hisz a Szentháromságban az automatikusan döntene, mert ha Jézusért adja az életét akkor valójában Istenért adja oda. Viszont azok akik nem hisznek a Háromságban azok nem tudják azt mondani,hogy Jézusért meghalni =Istenért meghalni.

Szóval meghalnatok Krisztusért?



2014. júl. 5. 11:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szívesen:)
2014. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ja bocs!

Lucifer nem tudom ki vagy te.

A kérdésedre az a válaszom,hogy egyiket sem,mert Istent tagadnám meg mindkettőjükben.

Tudniillik én hiszek abban,hogy az Atya,Fiú,Szentlélek Egy Isten!

2014. júl. 5. 15:04
 13/15 anonim ***** válasza:

A kérdésedre kedves kérdező már válaszoltak, engedd meg, hogy egy fontos dologra rávilágítsak a kérdéseddel kapcsolatban. Jó, tisztában vagyok vele, hogy te nem úgy látod, ahogy mi, de az sok mindent elárul, ahogy rólunk, háromságtagadókról alkotott véleményed indokoltad ezzel:


"Ha olyan embernek tenném fel a kérdést aki hisz a Szentháromságban az automatikusan döntene, mert ha Jézusért adja az életét akkor valójában Istenért adja oda. Viszont azok akik nem hisznek a Háromságban azok nem tudják azt mondani,hogy Jézusért meghalni =Istenért meghalni."


Ez a szöveged jól bizonyítja, hogy nem ismered jól a Biblia és a Tanúk tanítását sem, különben nem írtál volna ilyent. Ugyanis a második mondatod tökéletesen leleplezi ezt. Miért kellene ahhoz hinni a háromságban, hogy elismerjük: "Jézusért meghalni =Istenért meghalni." Attól, hogy Jézus nem "egyenlő" az Atyjával sem "korban", sem "hatalomban", sem "tudásban" ... valamilyen misztikus háromságban, még Jehova szolgája, ahogy azt a Biblia írja, aki hűségesen végrehajtotta az Ő akaratát. Vagy tagadnád, hogy NEM Jézus a sajátját, hanem az Atyja akaratát hajtotta végre, mely megbízatását még az égben kapta Tőle?!

2014. júl. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 szabolcs1988 ***** válasza:

Jézus nem egyenlő Istennel, Ő közben járó.

Figyeld meg mit ír a Róma 14:8

2014. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha valóban egyek, akkor minek kezeled őket külön?

Mi bennük a különbség?


Egyébként a kérdés azt feltételezi, hogy a személyek képesek egymás ellen cselekedni, így ha választani kell, akkor a halmazt nem lehet választani, csak valamelyik személyt.


Vagy úgy gondolod, hogy a Krisztus egy link (parancsikonként működik), ami az Atyára mutat testi formában?

Azonos személyek, azonos gondolattal?


Azért kérdeztem a megtagadást, mert érdekel, hogy mit kell imádni a Krisztusban. A testét, a tanítását, vagy az Atyát.

Mert az Atya létezik a fiú nélkül is, fordítva már nehéz elképzelni.


Szóval ha a helyzet megtörténne, akkor mégsem lehetnek annyira egyek.

Tudom megtagadni a fiút, de az Atyát nem?

Természetesen leírhatnám, hogy igen.

De akkor szerinted kit fogadok el és kit tagadok meg pontosan?

2014. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!