Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e, ha valaki nem áll fel...

Bűn-e, ha valaki nem áll fel a himnusz alatt?

Figyelt kérdés
ha igen, melyik magyarországon érvényes jogszabály szerint? van -e olyan ma magyarországon, hogy vallásszabadság? vagy ebbe ez nem fér bele? kérlek NE MÁSOLJATOK BE SEMMIT! köszi.
2010. jan. 6. 17:11
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
igen, a tegnapi kérdésre gondoltam vele. szerintem a hazaszeretetnek semmi köze nincs egy vagy két képzőművészeti dologhoz. szerintem nem azon múlik, hogy ki a jó állampolgár, hogy énekli, vagy sem a himnuszt. szerintem ez is a képmutatás egyik fajtája. sokan negy magyarnak, nemzeti érzelműnek tartják magukat, de az országuk törvényeit, vagy törvényes vezetőit nem tisztelik. hogy lehet szertni egy országot, de a törvényeit meg elvetni? ez hasonló ahhoz, mint aki elfogadja Istent, de a Bibliát nem.
2010. jan. 6. 19:05
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

a himnusz alatt a felállás nekem olyan természetes,minthogy lehúzom magam után a vécét!!!

És engem nem ez a nagy magyarkodás vitt rá,engem a szüleim így neveltek,és én még ha kis társaság van,mi akkor is mind felállunk,politikai ill. nézetkülönbözőség nélkül mind!

2010. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
mert így szokás? vagy miért?
2010. jan. 6. 19:18
 24/43 anonim ***** válasza:
persze,hogy így szokás..te amúgy külföldi magyar vagy?mert akkor értem..
2010. jan. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
tehát csak egy szokás? ha jól tudom, az is egy szokás, hogy nem szabad sörrel koccintani, mert az aradi 13 kivégzésekor az osztrákok sörrel koccintottak. tehát ha valaki koccint sörrel, az megveti az aradi tizenhármat? ti koccintottatok már valaha sörrel?
2010. jan. 6. 19:36
 26/43 anonim ***** válasza:

igen koccintottam már sörrel (úgy tudom, hogy volt egy 150 éves intervallum amíg "el nem évült" a dolog, aztán már szabad koccintani sörrel is)

amúgy én nem tartom sem elégséges, sem szükséges feltételnek a "jó magyarsághoz" hogy bármelyik magyar, bárhol bármikor meghallja a himnuszt azonnal vigyázzba vágja magát, viszont ha egy ünnepélyen elhangzik a Himnusz vagy a Szózat, szerintem elég hülyén veszi ki magát ha csak te maradsz ülve (de természetesen senki nem tilthatja meg)

a vallásszabadsághoz meg semmi köze szerintem

2010. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

a sörös dolog elévült,úgy hallottam,a valláshoz a himnusznak annyi a köze,hogy "Isten áldd meg.."

semmi más..én csak így lettem nevelve,és nekem nagyon furcsa lenne,ha valaki nem állna fel alatta,még kicsit neveletlennek is érezném,de lehet,hogy csak engem fogtak ilyen szigorral?El sem tudom képzelni,olyan cikinek érzem..olyannakvalaki kidobná a fél mellét,és úgy menne be egy kocsmába..

2010. jan. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
32%

Akinek a Himnusz csupán egy "képzőművészeti alkotás", azzal nincs mit kezdeni.


Ostoba nemzetellenes szardarab vagy az összes szektás haveroddal együtt.

2010. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
60%

egyáltalán tudod, mi az a képzőművészet??

bár, arról, akinek ennyit jelent a Himnusz, nem tudom elképzelni, h tudná...

2010. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

Ha ünnepség vagy valami alkalom van felállok, mert illik. Máskor meg úgysem hallom soha. Ha te nem állsz fel, miért lenne bűn? Nem feltétlen illendő ülve maradni, de ahogy a provokatív modorodból elnézem, egy kis polgárpukkasztásért mindent, nemde? Akkor meg maradj ülve. Kemény pár másodpercig a figyelem központja leszel, ha tömegben egyedül te meredsz ülve.


Ha esetleg egyedül vagy szűk haveri körrel hallod monfjuk egy sportközvetítés végére kapcsolva vagy újévkor, nos egyéni döntés kérdése mit csinálsz. Nem attól lesz valaki "jó magyar", hogy a szertartásos külsőségekre ad.

2010. jan. 8. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!