Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn-e, ha valaki nem áll fel...

Bűn-e, ha valaki nem áll fel a himnusz alatt?

Figyelt kérdés
ha igen, melyik magyarországon érvényes jogszabály szerint? van -e olyan ma magyarországon, hogy vallásszabadság? vagy ebbe ez nem fér bele? kérlek NE MÁSOLJATOK BE SEMMIT! köszi.
2010. jan. 6. 17:11
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
akarom mondani maradsz ülve :D (na, ezt most páran direkt félre fogják érteni :/ )
2010. jan. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
látom, nem tudod, mi is itt a probléma
2010. jan. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

23:29:


Ezt nekem szántad vagy a kérdezőnek? Ha nekem, ugyan világosíts már meg, hátha rájövök! ;)

2010. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
tehát a probléma az, hogy ez itt egy jehovatanús provokatív kérdés, akik képesek azt mondani, hogy ha te felállsz a Himnusz alatt, akkor egy bálványimádó pogány vagy...
2010. jan. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Feltűnt, hogy provokatív kérdés (utaltam is rá). Az meg hogy jehova tanúja, istenhívő, sátánista, vudu szektás, vagy tökömtudja, nekem egyre megy teljesen, a vallások nem érdekelnek, tőlem marhatják/provokálhatják egymást a végetlenségig.
2010. jan. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

"Taplóságnak" szerintem akkor számít, ha pl. ünnepség van és ott nem állsz fel.

Ha otthon ülsz és a tévében megszólal a Himnusz, felállsz?

Vagy szilveszterkor, éjfélkor, mit csináltok a Himnusz alatt? Mi fel szoktunk állni, volt olyan szilveszter, hogy vigyázzban álltunk (kissé imbolyogva) és énekeltünk (üvöltöttünk), de pohárral a kézben. Ez bűn?

Persze aki épp a rakétakilövéssel foglalatoskodik, az nem tud vigyázzban állni.

2010. jan. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
Van 1 oszt.társam aki Jehovás és elkezdett vitatkozni a zenetanárnővel,hogy ő nem áll fel a himnuszra merthogy neki azt Jehova tiltja.De akkor is taplóság ha nem állsz fel.
2010. jan. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:

A JT valamit totálisan félreértelmezik a Biblia bálványimádásról szóló részét. Én nem vagyok bibliatudós, de ezt józan ésszel fel lehet fogni, hogy a zászló előtti tisztelgés nem bálványimádás. Ez egyszerűen tisztelet.


Hol imádják a zászlót, mint Isten? sehol.

2010. jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
66%

"sokan negy magyarnak, nemzeti érzelműnek tartják magukat, de az országuk törvényeit, vagy törvényes vezetőit nem tisztelik. hogy lehet szertni egy országot, de a törvényeit meg elvetni? ez hasonló ahhoz, mint aki elfogadja Istent, de a Bibliát nem."


Látszik, hogy se a politikához, se a teológiához nem értesz. Erkölcstelen nemzetáruló vagy. Nem véletlen, hogy a derék németek színes kis háromszögeket varrtak nektek.

2010. jan. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 Zenon ***** válasza:
Nem bűn,bunkóság!De nagyon.
2010. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!