Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell "félni" az Istent?

Miért kell "félni" az Istent?

Figyelt kérdés
Mit jelent nektek - hogyan teszitek?
2014. júl. 6. 08:25
1 2 3
 11/22 Pietrosol ***** válasza:

# 9!


Továbbra sem értem az okfejtésed. Sőt inkább azt látom, hogy olyan mértékű tagadás van benned, hogy még a logikát is mellőzöd csak azért, hogy igazad legyen.

2014. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

# 11


Mi az érved?

2014. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

# 10


A szabad akarat valóban idevág, nekem is eszembe jutott. Azért nem írtam korábban, mert nem tudom pontosan hova tenni a szabad akaratot. Isten megteremtette sárból vagy oldalbordából az embereket, szabad akaratot adott nekik, de Isten haragja LE FOG CSAPNI, ha nem viselkedik jól a szabad akarattal rendelkező ember, mert a szabad akarat arra való, hogy annak ellenére se kövessen el az ember bűnt, hogy meg van rá a lehetősége. És ezért lett létrehozva az ember, hogy meg legyen egy kihasználatlan, legalábbis, tiltott kihasználási lehetőség teremtve.

2014. júl. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Figyelem egyenes kérdés következik 3,2,1:


Miért teremtette meg Isten az embert?


Ha egy bombát felrobbantunk, akkor miért az hal meg nagyobb eséllyel, mint aki közel van, miért nem az, aki távol van a bombától?

2014. júl. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Pietrosol ***** válasza:

# 12!


Mivel kapcsolatban mi az érvem?

2014. júl. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

-mint


Remélem értitek. (Aki a nyelvtani hibán nem tudott túllépni az az értelmezési részt meg se próbálja!)

2014. júl. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

# 15


Az érveddel kapcsolatban. Talán neked nem tűnt fel, de belém kötöttél. Mivel az értelem széles skáláján és sok szintjén tudom értelmezni az üzeneteket, ezért azonosítottam egy azonosítatlan repülő tárgyat a közelemben, csak érdekelnének a paraméterei, már csak ilyen vagyok. Nos?

2014. júl. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Pietrosol ***** válasza:

# 17!


Viszonylag egyszerű kérdést intéztem hozzád, mely a következő volt: "Mivel kapcsolatban mi az érvem?"

2014. júl. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Továbbra sem értem az okfejtésed. Sőt inkább azt látom, hogy olyan mértékű tagadás van benned, hogy még a logikát is mellőzöd csak azért, hogy igazad legyen."


Ezt te írtad. Erre mondtam, hogy mi az érved? Még azt sem tudom, hogy hiszel-e a vallásban vagy sem. Még ennyit sem közöltél velem. Ember, gondolkodj már.

2014. júl. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Szeressük egymást ***** válasza:
100%

Már leírták helyesen csak kiegészítém. Egyrészt az is igaz, hogy aki féli az Istent, az a beszédét is féli és eltávozik a gonosztól:


Péld 16:6 Könyörületességgel és igazsággal töröltetik el a bűn; és az Úrnak félelme által távozhatunk el a gonosztól.


De azzal nem értek egyet, hogy Istent mint személyt nem kell félni, hiszen Dávid is félelemmel vegyesen tisztelte Isten jelenlétét:


Zsolt 5:8 Én pedig a te kegyelmed sokaságából házadba mehetek; leborulok szent templomodban a te félelmedben.


Az Isten személyének a félelmét csak a közvetlen jelenléte válthatja ki, amikor megtapasztalja az ember az Isten szentségét picit közelebbről. Akkor döbben csak rá, hogy mit jelent az Úr félelmének a Szelleme. Ha valaki Isten jelenlétét már megtapasztalta az tudja miről beszélek. Aki belekerül, az tudja, hogy ott nem lehet bolondoskodni. Még moccanni sem mer, mert úgy érzi különben meghal. Ekkora távolság van az ember és Isten között. :-)

2014. júl. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!