Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell "félni" az Istent?

Miért kell "félni" az Istent?

Figyelt kérdés
Mit jelent nektek - hogyan teszitek?
2014. júl. 6. 08:25
1 2 3
 21/22 Pietrosol ***** válasza:

# 19!


Nem vagyok vallásos. Hamvassal élve-"Nekem az egész kell!"


Így már értem. Abból, hogy az egyes embereknek eltérő Itsenhez való gondolati viszonyulása, odáig eljutni, hogy nincs Isten, logikátlan. Főleg annak tükrében, hogy a gondolatokat kezded el boncolgatni, ami egész biztos szubjektív és legfeljeb jól-rosszul rámutat az abszolútra.

2014. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö A Zsoltárok 111:10 ezt írja: "A bölcsesség kezdete az Úrnak félelme..." Itt a héberben a tetragrammaton van, tehát ez azt jelenti, hogy "Jehova félelme a bölcsesség kezdete"


a vers tovább folytatja, hogy "jó belátása van mindenkinek aki ezt gyakorolja, annak dicsérete megmarad mindvégig"


A Biblia Istene, szeretö, igazságos, irgalmas. Az 5.Mózes 32:4 így írja róla: "Köszikla, cselekedete tökéletes mert minden uta igazság! Hüséges Isten és nem csalárd, igaz és egyenes Ö!"


Miért írja a Biblia, hogy az Isten félelme a "bölcsesség" kezdete?


Törvényei jók, csakis a hasznunkra vannak. Ha megsértjük szenvedünk. Sok gonosz ember van a Földön, akik nem akarnak megjavulni, kapzsik, gyilkosok, akik tönkreteszik a Földet, az állatvilágot, beszennyezik a levegöt a tengert...az eredmény a rengeteg rák, a sok alergiás asztmás, a rengeteg psychés zavarral küszködö. Sajnos kissé elfeledkeznek az emberek arról is, hogy bizony az AIDES is jelen van.


Ha féljük az Istent, ez az jelenti, hogy igyekszünk törvényeit betartani. Nem kívánjuk kiváltani akaratos, tudatos szándékos rosz tettekkel a haragját...


Félni Istent, nekem ez azt jelenti, hogy nem rettegek semmilyen beteges félelemmel Istenem Jehova elött. Érzem oltalmazó karját, bármikor hozzáfordulhatok, szívem csordul az örömtöl, mikor olvasom a Bibliában, hogy nagyon szép jövöt készít az emberiségnek, itt a Földön. Akarata megvalósul, amit még az Édenben elhatározott. Ugyanakkor, igyekszek magamon dolgozni, hogy ne tegyem a roszat, ne ártsak másoknak, ez "félni az Istent" vagyis betartani törvényeit

2014. júl. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!