Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi szamit Szentlelek elleni...

Mi szamit Szentlelek elleni veteknek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 6. 15:02
1 2
 1/15 yuda ***** válasza:
100%

Most nem keresem ki az igét, de Jézus földi szolgálatában, mikor egyértelműn a Szentlélek munkája történt, betegek meggyógyultak, démonokat űzött és jöttek akik azt mondták, hogy ez nem Szentlélek munkája, hanem démoni megnyilvánulás.

Na, ez a Szentlélek elleni vétek, mikor valaki leördögözi, démonok megnyilvánulásának tartja Isten munkáját.


Egyébiránt nem kell messzire menni, hiszen ma is történnek csodák, gyógyulások, démonok kiűzetnek az emberekből....és ugyanúgy mint régen több, magát kereszténynek mondott vallás hivatalos állásfoglalása, hogy ezek démoni eredetű dolgok. Szerintük ilyenek ma már nincsenek, mert Jézus idejétől fogva elmúltak és a mostaniak kizárólag ördögi dolgok.

Úgy tudom a jehova tanúi, de a katolikusok nagy része is hasonlóan gondolkodik és még mások.


Ha erőmegnyilvánulás van, hamarabb gondolnak az emberek ördögre, mint Istenre. Ennek azért egyrészt megvan a hibás teológiai oka, másrészt sokan olyan szinten nem ismerik Istent, hogy közelebb állnak a képmutató vallásos identitáshoz, mint hívő embereknek lehetne nevezni őket. Legtöbbször, sőt úgy hiszem kijelenthető, hogy bűnökben élő emberek szokták Isten munkáját=Szentlélek munkáját az ördög erejével azonosítani...illetve néhány bigott, ...talán van közöttük jóhiszeműen naiv ember is, de ők mondhatnák, hogy nem tudjuk....és akkor legalább nem vétkeznének, mintsem azonnal kijelenteni minden csodát ördöginek.

2014. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Pietrosol ***** válasza:

Sziasztok!


# 1!


Leírnád, hogy mit jelent a betegség és mitől beteg egy ember?

2014. júl. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Pl vérfolyás. Google pedig a barátod.
2014. júl. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 yuda ***** válasza:
100%

Pietrosol!

Válaszom rendhagyó lesz, hiszen nincs doktori végzettségem, sem pszichológus nem vagyok.

Biblia olvasó ember lévén és sok kutakodás után úgy hiszem, mindent amit leírok, stabilan alá tudom támasztani igével.

tehát a válaszom bibliából való, nem saját ötletek.


Betegség forrásai:

- felelőtlenség. Pl. kimész félpucéran télen a hóba és kapsz egy tüdőgyuszit. Nem az ördög támadott meg, hanem felelőtlen voltál...vagy valaki élsportoló és túlerőlteti az ínszalagjait, vagy felturbózza magát különböző szerekkel, majd később lerobban. Ezek nem ördögtől valóak, hanem az egyén felelőtlensége.


- Jézushoz nem egyszer hoztak bénult embereket, vakokat, siketeket, leprásakat...stb.

Volt, mikor tanítványok rákérdeztek, hogy az az ember vétkezett e, vagy annak szülei.

Ebből egyértelműen kiderül, hogy nyílt dolog volt tényként kezelni, hogy bűnös életvitel betegségeket tud okozni.

Erre most hadd ne írja példákat, te is tudsz százával gondolom.

Másik ami viszont Jézus válasza volt, hogy sem ez az ember nem vétkezett, sem ennek szülei, hanem ez a betegség arra való, hogy Isten dicsőségére legyen és meggyógyuljon.

Jézus tehát nem foglalkozott földi szolgálatában túlzottan, mi az eredete a betegségeknek, hanem vagy kiűzött démonokat emberekből és úgy meggyógyultak, vagy egyszerűen imádkozott értük, vagy leggyakrabban csak szólt a betegségnek(betegség szellemének) és az elhagyata az embert.

Gyógyulások ószövetségi időkben is voltak bőven(Mózes, Elizeus...stb) és semmi bibliai alap nincs arra, hogy most ne lenne erre szükség.

Jézus Krisztus tegnap, ma és mindörökké ugyanaz!!!

Így tehát a szolgálata nem szűnt meg egy percre sem, sőt inkább kiterjedt.

Jézus tanítványai által ma is vannak természetfeletti csodák. Betegek meggyógyulnak, démonoktól megszabadulnak és az eredeti evangélium hirdettetik a föld végső határáig.

Nem a jehovázás, hogy ne legyen közöttünk sunnyogás, hiszen a jehova név kimutatása a bibliából sohasem tartozott az evangélium hirdetéséhez Ezt sem Jézus nem tette soha, sem a tanítványok, csak ti.

2014. júl. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Egy kérdésem lenne hozzátok.

Abszolút nem akarok megbántani senkit, tényleg.DE!!!:

Sok vallás van a világon.Minden vallás mesél csodákról stb.

A legtöbb vallásnak volt prófétája, mint Jézus és az iszlámban Mohamed.

Szóval az emberek mi alapján döntik el, hogy melyik vallásban hisznek?

Mert hát ugye mennyivel valószínűbb az egyik a másiknál?

Szóval, aki megrögzött keresztény, vagy valami, az tulajdonképpen csak a neveltetés miatt van?

Lehet pokolra jutok, de akkor is...

Honnan tudjam, hogy kiben kéne hinnem?!

2014. júl. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Ezt csak azért itt kérdeztem meg, mert éppen témában van, de tényleg érdekelne.
2014. júl. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 yuda ***** válasza:
100%

5-6-os!

Csak saját bizonyságomat tudom, de úgy hiszem másoknál is hasonlóan történt, akik Istent megismerték, illetve ezen az úton haladnak.


Megtérésem előtt sok mindennel foglalkoztam, -régi keresésem a természetfeletti volt, vagy valami örök érvényű igazság, vagy valami egyáltalán, amire építhetem az életemet, de -bár sok igazság színezetű dolgot találtam különböző vallásokban, mégsem fogott meg valahogy egyik sem. Találtam persze bizonyos bölcsességeknek látszó sikamlós valamit, de ahogy jobban bele akartam mélyedni, mind kisiklott a kezemből, mint egy síkos hal. :)


Egyszer valaki, aki élő hitű keresztény és nem egy halott vallás távoli istenében hisz, hanem valódi megtapasztalása volt Istentől, beszélt nekem Róla. Beszélt az Igazságról, aki egy személy. Beszélt Jézus megváltásáról, ami tény. Beszélt Szentlélek csodálatos munkájáról, ami napjainkban is tart....és tudod mi történt?

Hittem.

Nem mondta senki hogyan reagáljak, mégis a lehető leglogikusabban léptem: befogadtam Jézust a szívembe.

Sürgető érzés lett úrrá rajtam, hogy szükségem van Rá.


Személyes meggyőződésem, hogy Isten él, Jézus Krisztus él, és ha az ember meghallja a hiteles bizonyságot Istenről, -ami valójában azt is jelenti, hogy Isten ezáltal megszólítja...szóval nem akarok belemagyarázni többet, de a lényeg, hogy az ember Isten teremtménye és ha soha nem is foglalkozott vallással, soha nem is kereste Istent, DE! meghallja a Teremtő hangját, akkor belülről érezni fogja, sőt tudja, hogy Ő Isten és amit hall az igazság.

Veled még nem történt meg, de kívánom éld át, amit én, mert ezt csak átélni lehet.

Egyszerűen úgy van kódolva az ember, hogy aki teremtette és meghallja a szavát, anélkül hogy tanították volna milyen az, fel fogja ösztönösen ismerni. Tudni fogja Isten szólt hozzá egy másik emberen keresztül és lesz egy természetfeletti bizonysága erről.

Ezután már jöhet a buddhizmus és többi vallás zagyvasága, mind üresek lesznek, mert a valóság a Krisztus.

2014. júl. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Pietrosol ***** válasza:

# 4!


A hinduk a betegséget és a bűnt értelmi, a héberek morális, a görögök pedig testi romlásként értelmezték.


Vagyis a görögökig a hagyomány befelé mutatott. Ma már egyre több orvos imeri újra el és fel, hogy a krónikus betegségek háttere pszichoszomatikus vagyis a testi megjelenés már csak tünete a valódi betegségnek.


A kérdés az, hogy a belső világ betegségét hogyan ismerhetjük fel? A válasz: folyamatosan ismétlődő negatív, destruktív gondolatok és a hozzájuk társuló szorongást, aggodalmat vagy bármely más kötöttséget kiváltó negatív érzelmek formájában. A gyógymód az önátvilágítás. Figyeld meg Jézus tanításait, a belső világ tisztulására buzdító példái az értelmet érintik meg. Az ima és a beszéd is az értelemre hatnak. A Szent Szellemet, mint az igazság szellemét írja le. Itt jön az, ami nem biztos, hogy tetszeni fog, de előrebocsátom, hogy nem ellened irányul. A Szent Szellemet fetrengést, halandzsát és vihogást kiváltó akármivé degradálni óriási hiba, amelyre csak a tudatlanság lehet mentség. Ez Hamvassal szólva: A lét megrablása.

2014. júl. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 yuda ***** válasza:
100%

Tudod Pietrosol, nem vagyunk egy súlycsoportban.

Neked látom a filozófiai vénád van, én pedig rendszeres biblia olvasó és imádkozó ember lévén inkább ezt a területet ismerem. Mindazáltal néhány alapigazságot leszűrtem.


- Isten előtt a filozófiai humbug választékos, semmire nem vivő fejtegetései semmik. Még a legnagyobb, legmodernebb mérvű tudomány sem képes Isten valódi személyét megragadni.


- Istent nem lehet kívülről megismerni, mert ez csak a belső kör privilégiuma.


- Isten emberei nem szeretik, sőt nem is ajánlott nekik a túlkomplikált beszéd. Jézus is rendkívül egyszerűen, ám nagyon töményen fogalmazott. Tanítványok is. Nem gondolom, hogy ebben bármit is változtatni kellene a ma élő hívőknek.

Nem kell szóvirágok szövevénye mögé bújni.

A beszédben-írásban információk legyenek minél világosabban átadva.


Mondok egy rossz példát, ne legyél ilyen.

Politikusokat arra tanítják, hogy beszéljenek 5 percet, 10 percet a nagy semmiről. Szavakat kell értelmesnek tűnő szövedékké fonniuk úgy, hogy abban az égadta világon semmi értelem ne legyen. Ne közöljön semmi információt, semmi lényegeset, hanem csak valami érzületet okozzon és lehetőleg ne lehessen belekötni.

Emiatt van az, hogy a legtöbb politikai beszéd tartalmát lehetetlen elmondani, hiszen nem szólt semmiről.

Na, így vagyok az írásoddal. Buborék.

Javaslom, beszélgess azokkal, akik vevők a semmitmondó, üres fecsegésre és jól ellesztek. :)

2014. júl. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pietrosol ***** válasza:

# 9!


Akkor most röviden és tömören.


Jézus azt mondta a Szent Szellemmel kapcsolatban, hogy: pneuma tész alétheiasz, vagyis az igazság szelleme és "elmegyek, hogy elküldhessem...”


Azt akarod mondani, hogy Jézus Krisztus lényének és tanításainak a netovábbja annyi, hogy emberek a földön fetrengenek, halandzsáznak és vihognak? Hol nyilvánul meg ebben az Igazság az Út és az Élet?

2014. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!