Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak milyennek képzelite...

Vallásosak milyennek képzelitek el az életeteket Isten nélkül?

Figyelt kérdés
Miben lenne más az életetek, ha nem hinnétek Istenben? Milyen érzés lenne?

2014. júl. 8. 16:58
1 2 3
 1/21 KZitus ***** válasza:
11%

Szervusz


Olyan lennék, mint aaz újszülött, akit a szülei magára hagytak.

Ha egy ilyen gyermeket örökbe fogad valaki(Sátán), és mindene meglesz, azt hiszi boldog gyermek, vagy felnőtt lehet.

De mi történik vele, amikor megtudja, hogy nem kellett a szüleinek? Vajon a jómód kárpótolni tudja a azülői szeretet hiányát? Hasonló helyzetben vagyunk, ha Isten nélkül élünk. Lehet, hogy úgy tűnik, hogy..., de előbb, vagy utóbb rá kell jönnünk, nem tudunk tartósan boldogan élni Isten nélkül. Ez teljesen biztos, mert egyszerűen úgy teremtett meg minket, hogy szükségünk van rá.

2014. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
53%
Nem ide pofátlankodni akarok és bocsi,de én sosem értettem mire jó olyanban hinni ami nem létezik,én hülyeségnek tartom szerintem ez egy fajta menekülés a problémák elől,mert segíteni nem segít elvenni viszont elvesz..
2014. júl. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy ha Isten soha nem is létezett volna, nem ő teremtette volna a világot, az embert.
2014. júl. 8. 17:36
 4/21 A kérdező kommentje:

#2 ment a piros kéz, mert ez nagyon off volt.

Én a vallásosakat kérdeztem erről. Azt nem kérdeztem hogy az ateistáknak/nem hívőknek mi a véleménye azokról akik nem hisznek. Ezt már láttam sok kérdésben.

2014. júl. 8. 17:38
 5/21 anonim válasza:
78%
#2 vagyok,megértem :D
2014. júl. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
de egyébként #2 a válaszoddal nincs bajom, sőt megértelek, csak most nem ezt kérdeztem :P
2014. júl. 8. 17:53
 7/21 anonim válasza:
78%
Persze tudom :D csak én hülye voltam hogy olyanhoz szóltam hozzá olyannal ami nem ide illik:)
2014. júl. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Sivárnak, mint egy puszta.
2014. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom milyen lehet Nélküle, valószínűleg boldogtalan lennék. Mondjuk én azt is tudom, hogy milyen egy hamis megvalto hamis boldogsága, ami valójában az igazitol lop es a sajátjaként adja el. Meg nekem nem kell hinnem benne, itt van magától, azért mert olyan állapotban vagyok még mindig a múlt miatt hogy nem veszi autentikusnak a döntésemet. Sokszor megharagudtam rá, ilyenkor megkapta hogy "elegem van belőled, hagyjál mostmar beken", de ha ilyenkor elmenne utána ugyis visszasirnam.
2014. júl. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem ilyen esetben kiugrottam volna az ablakon a sokadikról, még decemberben :|
2014. júl. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!