Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények mi a véleményetek...

Keresztények mi a véleményetek az evolúcióról?

Figyelt kérdés

Még korábban feltettem egy kérdést ami a végén áttért az evolúció témájára, így eszembe jutott hogy kiírok erre egy külön kérdést mert ez is egy érdekes dolog.

Az előzmények itt olvashatóak akit érdekel: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


Persze jöhetnek ettől teljesen külön válaszok is, mindenki véleményét várom.

És az előző kérdésemhez az evolúcióról írogatókat pedig kérem hogy jöjjenek át ide.


Lehet sorolni, cáfolni bizonyítékokat és erről szóló oldalakat linkelgetni, én nem pontozok le/fel senkit semmiért.



2014. júl. 10. 22:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
13%

A Biblia nem tanít az evolúcióról, ezért nem fogadom el Mózes azt írta, hogy Isten 6 nap alatt teremtette a világot, a 7. napon, szombaton pedig megnyugodott. Ezt azonban csak hit által lehet elfogadni, ahogyan a zsidókhoz írt levél szerzője írja.


Éppen ezért, a kreacionisták tévúton járnak, mert a teremtést nem lehet tudományosan bizonyítani.

2014. júl. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
34%
Azt ,hogy ezen a világon semmi nem készült el magától semmi sem a házam sem a vacsorám sem az órám .És a világon a legnagyobb hülyeség az ,hogy a világ a Semmiből és a véletlen folyamán alakult ki.Ezt csak egy bolold hinné el.
2014. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
23%
Elképesztő.
2014. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
33%

Az evolúció NEM a világ keletkezése csupán. Azt,hogy az evolúció létezik bizonyítható bizonyos mértékben. De a világ keletkezését nem magyarázza meg.

A tudomány szerint semmiből nem lesz semmi. Lehet, hogy az ősrobbanásból jött létre a világegyetem (igaz, ez is csak elmélet), de az miből keletkezett?

2014. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
41%
Nos... A teremtéstörténete nem úgy kell tekinten, mint egy tudományos folyóirat cikkjére, ahol érvekkel alátámasztva megmagyarázzák a világ kialakulásást. Hiszen kb. 3000 évvel ezelőtt íródott, és az ókori zsidó ember világképét írja le. A keresztéeny egyházak teljes mértékben elfogadják az evolúció elméletét. Azonban kiegészítik azzal, hogy az evolúciós folyamatok irányítója Isten. Tehát Isten nem "kulcsra készen" adts az embereknek a Földet, hansm elindította és irányította/
2014. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

irányította/irányítja a fejlődés folyamatát.

(előző voltam, csak véletlenül elküldte)

2014. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
62%
A legtöbb keresztények nincs véleménye az evolúcióról. Mégpedig azon egyszerű oknál fogva, hogy halvány segéd fogalma nincs, mi is az.
2014. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
82%
Az evolúciót nekem már általános iskola 4. osztályában tanították, erre rátett még egy lapáttal a felsőtagozat, és a középiskola. Azt nem tudom, hogy a régi rendszerben mennyit tanították, de az ma már biztos, hogy egy diák jól értesül róla, és meg is kell tanulnia, mert kötelező. Tehát egy 21. századi keresztény is (ha fiatal) tanul róla, így véleményt is tud mondani.
2014. júl. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
9%
Az evolucionisták sem tudnak többet az evolucióról .És ha a világ keletkezésére nincs más magyarázat mint,hogy kell lenni egy értelmes tervezőnek.
2014. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
12%

"Azt nem tudom, hogy a régi rendszerben mennyit tanították, de az ma már biztos, hogy egy diák jól értesül róla, és meg is kell tanulnia, mert kötelező. Tehát egy 21. századi keresztény is (ha fiatal) tanul róla, így véleményt is tud mondani."


Valahogy a tapasztalat ennek épp az ellenkezőjét mutatja. Mellesleg az iskolákban inkább idomítanak, mint tanítanak.

2014. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!