Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem tudok hinni?

Miért nem tudok hinni?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom csodálattal és irigységgel tekintettem a mélyen(nem betegesen!!) vallásos emberekre.

Pl a keresztényekre, akik minden vasárnap eljárnak templomba (akik tényleg hitből járnak), vagy az iszlámokra (ha jól tudom ők azok), akik imádkoznak rendszeres időközönként a szőnyegen Mekka felé, stb stb. Jó lehet hinni valami felsőbbrendű lényben, csomó hagyománnyal jár a dolog és ilyesmi. Tényleg irigylem őket, de akkor én miért nem tudok hinni semmiben? Meg vagyok keresztelve (református) és templomba is jártam gyerekként, de sosem volt bennem őszinte hit. Miért lehet ez?


2014. júl. 16. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Beszélgess olyan vallásos emberekkel, akikre felnézel. Beszélgess velük az Isten-kapcsolatukról is. Hátha tudnak olyat mondani, ami megindít benned valamit.


Az igazi vallásos emberek (bármilyen vallású) nem hitkérdésnek tekintik a hitet, hanem tényként kezelik, tapasztalataik fűződnek Istenhez, pl. segített amikor bajban voltak és kérték, akár még fizikai/orvosi Isten-élményről is beszámolhatnak. Lehet, hogy kívülállóként megmosolyogtató ezeket Istennek tulajdonítani, de az ateisták ugyanezeket csodának nevezik, az még nevetségesebb magyarázat! :)

2014. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A hit Isten ajándéka,Jézus Krisztusban.

Egyszerűen csak el kell fogadni amit Isten már évezredek óta az emberiség felé nyújt.

Olvasd a János evangéliumát és meglátod ,mi is a hit igazábol.

2014. júl. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért nem tudsz hinni, mert a hit hallásból jön, a hallás pedig Isten Igéje, pontosabban Rémája, azaz Kijelentése által jön (Rm 10,17 *). Ahhoz, hogy hihess, meg kell hallgatnod egy Isten által felkent ember igehirdetését, és felelősségteljes döntést kell hoznod a hallott üzenettel kapcsolatban. A felelősségteljes döntés az Evangélium üzenetének(1Kor 15,1-4 **; Rm 4,23-25 ***) elfogadását, és ennek folyományaként a megtérést(ApCsel 2,38****) jelenti. Csak az képes a Biblia kritériumainak megfelelő hittel hinni, aki ezen túl van, mert aki így dönt Jézus Krisztus mellett, annak Isten megváltoztatja a természetét(2Kor 3,16-18 *****). Sok ember nem bibliai hittel hisz, hanem csupán hagyományokat követ, amit a szülői házban ragasztottak rá. Te ezekről az emberekről beszélsz, ilyen módon azonban te soha nem fogsz tudni hinni, ha nem így lettél nevelve, de ez a fajta hit inkább akadálya szokott lenni a tényleges bibliai hitnek(Mt 15,8-9 *****), úgyhogy ezt ne irigyeld!


* "Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által." (Rm 10,17)


** "Eszetekbe juttatom továbbá, atyámfiai, az evangyéliomot, melyet hirdettem néktek, melyet be is vettetek, melyben állotok is, Amely által üdvözültök is, ha megtartjátok, aminémű beszéddel hirdettem néktek, hacsak nem hiába lettetek hívőkké. Mert azt adtam előtökbe FŐKÉPPEN, amit én is úgy vettem, hogy a Krisztus meghalt a mi bűneinkért az írások szerint; És hogy eltemettetett; és hogy feltámadott a harmadik napon az írások szerint" (1Kor 15,1-4)


*** "De nemcsak ő érette iratott meg, hogy tulajdoníttaték néki igazságul, Hanem mi érettünk is, akiknek majd tulajdoníttatik, azoknak tudniillik, akik hisznek Abban, aki feltámasztotta a mi Urunkat a Jézust a halálból, Ki a mi bűneinkért halálra adatott, és feltámasztatott a mi megigazulásunkért." (Rm 4,23-25)


**** "Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát." (ApCsel 10,38)

***** "Mikor pedig megtér az Úrhoz, lehull a lepel. Az Úr pedig a Lélek; és ahol az Úrnak Lelke, ott a szabadság. Mi pedig az Úrnak dicsőségét mindnyájan fedetlen arccal szemlélvén, ugyanazon ábrázatra elváltozunk, dicsőségről dicsőségre, úgy mint az Úrnak Lelkétől." (2Kor 3,16-18)

****** "Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem. Pedig hiába tisztelnek engem, ha oly tudományokat tanítanak, amelyek embereknek parancsolatai." (Mt 15,8-9)

2014. júl. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Jó lehet hinni valami felsőbbrendű lényben, csomó hagyománnyal jár a dolog és ilyesmi."


Miért is lenne ez jó? :)

2014. júl. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
35%

Tyűha, hát nem tudom mi irigyelni való van abban, hogy egy olyan erőhöz imádkoznak (napi nem tudom hány órában), amit még nem láttunk, nem tapasztaltunk, betegségeket, halált, szenvedést küld ránk, sőt van akik azért tepernek, hogy állítólagosan "halál után" majd örök "boldogságban" éljenek egy fehérséggel teli vakító helyen örökké, mondom örökké, tehát újra és újra és újra ugyanazokat a dolgokat csinálva. Ahelyett, hogy élnék az egyetlen !biztos! életüket a tőlük telhető legjobban (amiért pokolba se kerülhetnének ha igaz a mese) a 2000 év alatt berögződött és belemagyarázott előírások nélkül.

Tényleg jó dolog hinni...

2014. júl. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mert nem érted a mennyek országának titkait.E világ dolgai erősebbek így elhalványulnak az Istené.Az Isteni öröklétet felülmúlni nem lehet.Ezért ember nem fogja fel úgy ahogy az Isteni lények.E világ dolgai elkeserítik az embert,de több van ennél.Kérd Istent hogy benned lehessen és megérthesd .De nagyon oda kell figyelned rá.


Nem elég elolvasni a Törvényt .Be is kell tartani.

A legfontosabb parancsolat:Szeresd a te Istenedet teljes szívedből ,teljes erődből és minden gondolatoddal.

Szeresd a te felebarátodat !ez is ugyanolyan fontos!

2014. júl. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Nevelés.Akinek ezt súlykolják születése óta,az hisz.Akinek nem,annak bebeszélik és elkezd hinni a "tények" miatt.Akiknek még ekkor se megy azok vagyunk mi,akiknek nem nagyon tudnak szemmel látható,mérhető bizonyítékok nélkül semmit lenyomni a torkán.Úgy hívnak minket,hogy szabadgondolkodó,szkeptikus,racionalista,ateista,meg fújmerthitetlenéshülye,stb...
2014. júl. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
33%

7/"Akiknek még ekkor se megy azok vagyunk mi,akiknek nem nagyon tudnak szemmel látható,mérhető bizonyítékok nélkül semmit lenyomni a torkán."



Milyen bizonyítékot szeretnél?Újra megfeszítenéd Jézust hogy lásd az Igazságot?Az ördög dolgait befogadod de Isten dolgait elítéled.Láthatsz jeleket ,csodákat mégsem hiszel.""Ó, hitetlen és elfajult nemzedék, meddig leszek még veletek? Meddig szenvedlek még titeket? Lk9"Az értelem amely körülvesz nem ismeri fel az Isten dolgait."Mert fülüket becsukták és nem akarnak hallani."E világ pedig behálóz téged.Nem figyelsz Isten hangjára ,pedig ott van." "Íme, az ajtó előtt állok és zörgetek. Ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok és ő énvelem."Képezd magad hogy az értelem (A Szentlélek segítségével amit kérned kell)felismerje a jeleket.Keresd az Igazságot !Ne ragadj le ebbe a világba mert ez kevés ahhoz amit tudnod kell.Tanulj és figyelj jól és nyisd meg az elméd!Meglásd észre fogod venni...De ezt neked is akarnod kell.Ne fitymáld Isten munkáját mert olyan kicsi vagy még ahhoz az Ismerethez amelyet a te Istened alkotott.Ha nem is hiszed hogy ő van akkor is ott van melletted.Ha tudnád mennyire örülnek ha egy is megtér közületek(hitetlenek).Jézus nem hozza el neked a mennyet neked kell majd hogy oda kerülj.Bízz és higgy!



Ha tudnád hogy én mennyit tanultam(nem születésemtől fogva).Nem is olyan régen értettem meg .De köszönöm Jézusnak hogy megnyította előttem azokat a dolgokat amit nem értettem .Sokat kell még tanulnom ,de megkaptam a Szentlelket és látok..És örülök hogy megtaláltam ,mert ha elmegyek innen elvesztem volna.Neked is azt ajánlom és kívánom hogy ne ragadj le hanem láss ,túl innen mert nem ide valók vagyunk....Imádkozom érted és mindazokért akik még nem értik ezeket...

2014. júl. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez valószínű ,hasznos olvasmány lesz számodra.


[link]

2014. júl. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Na neeeeee!!!!xD
2014. júl. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!