Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt Jehova Tanúi! Ti mit...

Tisztelt Jehova Tanúi! Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy anyuka vagy. Van egy 8 éves kislányod és az osztály anyáknapját redez, és a kislányod is szerepel a műsorban. De ti nem ünneplitek az anyáknapját, így nem mehetnél el rá. Viszont ott van a kislányod akinek bizonyára nagyon rosszul esne, ha nem mennél el rá.

Mit tennétek?

Nem provokálni akarlak titeket, csak pusztán kíváncsi vagyok. Az inteligens válaszokat előre is köszi. :)



2014. máj. 14. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Szerinted egy kislány lehet nem Jehova tanúja egy Jehovás családban?
2014. máj. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sandor76 ***** válasza:
80%

A mi csaladunkban elmagyarazzuk mi miert van.

Igy elore el lehet kerulni az ilyen dolgokat.

Meg fogja erteni nem egy ilyen nap miatt tudja kimutatni ,hogy szereti a szuleit,es a szulei viszont szeretik ot.

Ezenfelul lehet maskor potolni a tarsasag hianyat,a gyermek baratait,es hogy jol erezze magat.

2014. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
15%

Szia


Nem egy anyuka van nálunk akinek 8. éves a lánya vagy a Fia.

Magam is anya vagyok, bár a lányom már 26. éves, de valamikor volt 8, éves.


Ha a gyermeknek a korához mérten el van magyarázva hogy mi helyes mi nem Isten szemében, azt a gyermek megérti.

ezen felül már eleve az Iskolában a Tanárokkel megszoktuk beszélni, hogy a gyermeket más nézettel neveljük ezért kérjük a Tanítót, hogy ne szervezze be ilyen műsorba.


gondolom, Te még most kezded a biblia tanulmányozását, vagy szeretnél keresztény életet élni de még nem kötelezted el magad, ezért a gyermeknek sem magyaráztad még el.

Sajnos azok a gyermekek akiknek a szülei már felnövőben lévő korban vannak és addig részt vettek ezekben igen nehéz lehet sőt nem könnyű.

Kérd Jehovát imában, hogy segítsen neked megfelelő szavakat tetteket lépéseket tenni a gyermek felé.

Egyébként pedig ha már beszervezték a programban akkor már ne igen tudsz mit tenni, esetleg a legközelebbi ilyen alkalom előtt beszéld meg a gyermekeddel, és a Tanárral, hogy keresztény szemszögből tekintve szeretnél változtatni az életeden, és ezért a gyermekedet is ebben szeretnéd nevelni

S a gyermeknek pedig pótold a "veszteségnek" tűnő eseményt valamivel amit nagyon szeret.

Nagyon fontos, hogy a gyermek ne érezze hogy megakarod valamitől fosztani, amit addig jónak láttál.De ne is tűnjön megvesztegetésnek, mert ezt a gyermek hamar megérzi, és kihasználhatja.


Javaslom, hogy most még hagyd ezt meg neki, és a legközelebbi ilyen eseményre jóval előtte kezdjél el beszélgetni a szándékodról.

Nagyon fontos, hogy ne legyél erőszakos vele, ha elsőre nem érti meg, nagyon nehéz helyzetben van, hiszen gyermek még, és nem így kezdted el nevelni.


Katy Weaver

2014. máj. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszát!

Utolsó: Én nem szoktam tanulmányozni a Bibliát, és már elköteleztem magam egy vallásnak(nem a Jehováknak) szimplán kíváncsi voltam. Ennyi. De azért köszönöm a (terjedelmes) válaszodat, mert pont erre voltam kíváncsi és te részletesen leírtad. köszönöm. :)

2014. máj. 16. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!