Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Amit isten adott azt nem...

"Amit isten adott azt nem szabad elvenni" - szokták mondani. De az ellenkezőjével mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Ma már szerencsére sok párnak lehet gyereke a lombik bébi programmal, akiknek amúgy nem lehetne. Ugyanúgy beavatkozunk, mint a megszakításkor, csak itt nem elveszünk, hanem adunk. Ezt hozta fel nekem nem rég egy vallásos ismerősöm, szerinte ez így nincs jól. Hallgattam és igyekeztem gyorsan témát váltani, nem árultam el neki, hogy ha ez a lehetőség nem volna adott, mi sem beszélgethettünk volna.


Nektek mi a véleményetek erről?


2014. júl. 16. 20:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"mint bármely más létforma"

ha megölelsz egy tölgyfát, vagy egy embert, akit szeretsz van különbség? mi a különbség?

2014. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ó a szeretet érzése a különbség? Akkor ami minél távolabb áll a szerethetőségtől, az annál kevésbé élőlény?


Egyébként meg attól még, hogy a nyírfa elszárad, az ugyanúgy egy élet kimúlása. Csak mert mi emberek nem tudunk együttérzést produkálni a növényekkel (végül is nem csoda) az még relatíve nem teszi őket kevésbé élővé.

2014. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Ó a szeretet érzése a különbség?

Nem, nem erre gondoltam - hanem egy egyszerű tapasztalaton keresztül magad jöjj rá a lényegre.

"Akkor ami minél távolabb áll a szerethetőségtől, az annál kevésbé élőlény? "

nem,nem,nem

- hisz szeretem a csillogó kavicsot, a sziklás hegyet, a nyírfát, a cinkét és a kedvesemet - vicces lenne ezeket mint 'szeretetet' összevetni... Bizonyos szempontból minden létesült egyforma szinten van: létesült. De mások a relációk, az előzmények az okok, okozatok az egyes esetekben. Másik példa: rálépek egy bogárkára véletlenül, vagy rálépek egy kisbabára -véletlenül, sötétben - milyen más minden, ami lesz!

Más van itt, ami lényegi. A tudatállapotok hierarchiája. És az a gyanúm, hogy ezt mindenki, TAPASZTALATBÓL pontosan tudja - csak hát akkor valahogy mégis el kéne térni attól,hogy hogy egy tölgyfa magoncot kitépni a földből, és az anya testéből véres darabokban kitépni egy megfogant magzatot

- hát nem ugyanaz. Az 'értetlenkedők' nem mernek ezzel szembenézni, magyarázkodnak, de attól még nem lesz ugyanaz- és a következményei sem egyformák.

A létesült világ ok-okozati összefüggések szerint működik. mindig, ez törvény. Minden tettünknek következménye van.

2014. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 világvége1 ***** válasza:
Annyi a probléma a lombik bébi programmal, hogy megkárosítja a születendő baba egészségét.
2020. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!