Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy egy 20 éves meleg srác hirtelen heteróvá lesz, mert ő úgy érzi, valaki (Isten) meggyógyította?

Figyelt kérdés
2014. júl. 18. 16:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%

Az egyenlő jogokról meg annyit, ha belegondolsz az a helyzet, hogy mindenki csinálhat mindent, de akinek ez nem tetszik az fogja be a száját.

Ez hol egyenlő jog? Az, hogy nekem meg van mondva, hogy mit kell mondani a homoszexualitásra, és nem lehet saját véleményem? A melegeknek lehet, meg a szimpatizánsoknak lehet, de nekem nem. Na ez a képmutatás.

2014. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
49%

De a létezése nem igazolt, úgyhogy felesleges ezt is ráfogni.


"Barátod dohányzik, és te meg elfogadod így őt, de megmondod neki, hogy ez nagyon káros, sok pénzt vesztesz vele, függő vagy, stb"


A dohányzás károssága objektív tény. A homoszexualitás nem károsabb, veszélyesebb mint a heteroszexualitás.


"Ez hol egyenlő jog? Az, hogy nekem meg van mondva, hogy mit kell mondani a homoszexualitásra, és nem lehet saját véleményem? A melegeknek lehet, meg a szimpatizánsoknak lehet, de nekem nem. Na ez a képmutatás."


Jogilag semmi akadálya utálni a melegeket. Sőt, a véleményed is kinyilváníthatod. A gyűlöletkeltés persze nem szabad, mert az mindennemű alap nélkül károkat okoz egy csoportnak, de a véleményed elmondhatod. A probléma csak az, hogy te a véleményed (vagyis inkább az évezredekkel ezelőtti sivatagi kecskepásztorok véleményét) tényként adod elő. A mai felvilágosult, szekuláris társadalmakban az emberek erre azonban nagyon nem vevők. De minden jogod megvan hozzá, mint ahogy az ellenkező véleményen lévőknek is a véleményük kifejtéséhez.

2014. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
25%

#kérdező


Nem, nem lehet. A keresztények egész internálótábor-hálózatotépített a kérdéshez, ÉS SEMMI EREDMÉNNYEL NEM JÁRTAK.


-------------


#11

Ezt nyomd el még egyszer angolul, tudokegy fickót aki gyűjti az ekkora b*ságokat.

2014. júl. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
24%

Kedves #11, ha te beleszòlhatsz más életébe, a tiédbe is beleszòlhatnak (bárki). A legjobb ha te sem és más sem szòl a másik életébe, de véleményetek az lehet ill. magatokkal azt csináltok, amit akartok. Az egyéni szabadsághoz ami senkinek nem árt, mindenkinek joga van. Embereket pedig csak tetek és szándékok alapján volna szabad ítélni, ha muszáj.

A cigiről meg annyit, hogy nem érző lény. Szòval az érzést amit a meleg érez normálisnak tartanád, ha más neműről volna szò. És nem jò ha valami groteszk példàval visszatámadsz, mert mindkettő ember, csak a nemük más.

Mellesleg a szeretet tényleg nem arròl szòl, hogy pl. a Krisztus nevében már nem lehetsz bűnös, bármit megtehetsz, mert megöltük.

De akkor sem az öngyilkosságba kell kergetni másokat és zsarolni, hanem meggyògyítani van finoman közölni, hogy nem ez volna a természetes (mindenféle diszkrimináciò nélkül).

2014. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
7%
Sokkal jobban taszítò az a gyűlölet, ami ömlik belőled.
2014. júl. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként tényleg, mi rossz van a melegségben? Mi okozza szerinted?
2014. júl. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
57%

Kedves 13-as és Lucifer!


Úgy gondolom, jogtalanul szidjátok a 11-es válaszolót. Ő nem szólt bele senkinek az életébe, a saját véleményét fejtette ki. Nem gyűlölködő üzenetet hagyott a homoszexuálisok ellen, hanem csak azt fejtette ki (tény, hogy kicsit indulatosabban a kelleténél), hogy az nem igazságos, ahogy kell a "hátrányos helyzetű" melegekről vélekedni.


A mai világban nem illik a sötétebb bőrszínról, a más vallásról, vagy a homoszexualitásról negatívan megkülönböztető véleményt alkotni, mivel az sérti az emberi jogokat.

Na de ha ezeket a "hátrányos helyzetben élőket" annyira védjük, és támogatjuk, akkor mi lesz velünk, egyszerű magyar keresztény fiatalokkal, akik nem az ellenkező nem iránt érdeklődik? Úgy gondolom az, ami 11-essel is történt másfél órán belül 5 db kiakadó komment, és még örüljön szegény, hogy senki nem gyepálta el, mert el merte mondani, hogy nem ért egyet valakivel.

És szerintem igaza volt, mert láthatólag ki lett innen utálva csak azért mert az elvárttól ellenkezik a véleménye.


Egyébként a válaszában nem a melegeket szidja, csak magáról a homoszexualitásról van meg a véleménye, és ez a kettő teljesen más. Hogy a dohányzós példánál maradjak én is, szerethetem én emberileg a dohányost, még ha cigitől undorodom is...



Kedves Kérdező!

Szerintem igen, mert Istennek minden lehetséges.

2014. júl. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
0%

#17

Csak hogy értsd mirőpl van szó: #11 azt kérte számon, miért nem tarthat gyűlöletbeszédet (most éppen) a melegek ellen.


Tájékoztatásul: a szólásszabadság NEM azt jelenti hogy bármit mondhatsz.


Btw, valaki vallásáról DE, IGEN, HELYES negatívat mondani. KRITIZÁLNI BÁRMIT lehet, a melegeket, a heterókat, szó szerint bármit. Gyűlöletbeszédet tartani indok nélkül viszont NEM.

A homoszexualitás, mivel nem okoz kárt senkinek, alaphelyzetben nem elítélendő, hanem békénhagyandó.

2014. júl. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
51%

És Lucifer-666-nak, hogy mi rossz van a melegségben?


Oldalakat tudnék írni a témában, de az a gond vele, hogy az érvelésemet a Bibliára építeném, és mivel valószínűleg te nem, csak értelmetlen veszekedéssé és vádaskodássá fajulna a dolog, aminek nem látom szükségességét.


Így csak annyiban fejtem ki, hogy Isten annak idején egy db férfit és egy db nőt teremtett, hogy egymással éljék meg a szexualitást, illetve bűnnek nevezte a homoszexualitást. És ez alapján állítom én is, hogy a melegség Isten ellen való cselekedet.

2014. júl. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Gyűlöletbeszédet mondani, valóban nem kéne, de 11-es - az án értelmezésem szerint, de lehet hogy tévedek - nem ezt írta (lehet, hogy erre gondolt), hanem hogy úgy gondolja, nem fejtheti ki a saját véleményét.

"de akinek ez [homoszexualitás] nem tetszik az fogja be a száját"; " nekem meg van mondva, hogy mit kell mondani"; "nem lehet saját véleményem"


Én úgy gondolom, hogy a vélemény kifejtése még alapjáraton nem nevezhető rossznak, még akkor sem, ha embereket sért meg vele az illető. Bár nem kéne. Onnantól kezdve gond, ha már lázításnak nevezhető. Ezt nem tudom megítélni, mi volt a válaszoló célja. Természetesen a gyűlölködő hadjáratában nem vennék részt, de a véleményét bizonyos fogig osztom.

2014. júl. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!