Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi vallás?

Miért van ennyi vallás?

Figyelt kérdés

Csak 1 Isten van. -Ezt mondják...

De közben rengeteg vallás van a világon Katolikus,Ortodox,Protestáns,-kereszténység,Iszlám,Hinduizmus,Budhizmus stb..+ még az egyéb vallások.

Az összes vallás ugyanazt mondja ,hogy az ő vallásuk nem lehet kitalált!.Akkor az Isteneikkel való kapcsolat most csak kitaláció? (Bár szép dolog hinni,és szép dolog erkölcsösen élni)

Ha hiszünk abban,Isten a szeretet,és egyfajta hatalmas bölcsesség,akkor ő nem találhatta ki a vallásokat,hiszen látható,hogy mennyi konfliktust,széthúzást okoznak az emberiségnek,a mai napig.Én nemtudom most mit higgyek mert egy velünk született tulajdonság a kényszer a megértésre. A múlt embere nagyon kevesett tudott a világról és annak keletkezéséről, ezért alkothatta meg Istent. Isten léte válasz egy olyan kérdésre, amire közel sem biztos hogy létezik válasz.De nem dobom el magamtól a lehetőséget h van köze a világunkhoz 'Végelen gazda' lehet ez Isten,rendező erő stb.. :)



2014. júl. 19. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


És ez még mindig csak a fő irányzatokat mutatja.

Nyelvből is mennyi fajta van, szokásból is, élőlényből is, atomból is, molekulából is. Ha valami különböző irányokba szerveződhet, akkor elegendő egyedszám esetén meg is teszi, ha lehetősége van rá. A világ pedig nem más, mint lehetőségek (csaknem) korlátlan halmazának színtere. Miért pont a vallás(ok) lenne('nek) akkor kivétel(ek)? :)

2014. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahány ember, annyi vallás.
2014. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Igaz kereszténynek lenni a legjobb dolog a világon.
2014. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Mert az egész csak kitaláció.


Szemben a tudománnyal.

2014. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:) az elsőnek meg szintén köszönöm nem semmi.
2014. júl. 19. 20:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi féle kultúra és ember van, Isten nem is tudna mindenkihez ugyanúgy szólni. A vallások nem csak úgy véletlenszerűen vannak elosztva a Földön, hanem elválaszthatatlanok a népektől, kultúráktól.


Minden vallás tanítja azt, hogy különböző korok emberéhez máshogy szólt az Isten, a tanítás fejlődik, kibontakozik. Hát ha egy valláson belül elfogadjuk a különböző időkben különböző tanítást, akkor miért ne fogadnánk el a különböző helyeken élők vallása közötti különbséget.


Éppen ezért az nem is lehet megoldás, hogy legyen mindenki keresztény vagy mohamedán vagy akármi. Sokkal inkább az a cél, hogy mindenki a saját vallásában legyen minél jobb és tökéletesebb, mert a lényeg mindenhol ugyanaz. A különbözőségek nyilván járnak konfliktusokkal, de végső soron minden egy irányba, ugyanahhoz az Istenhez vezet.

2014. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 I.B.T. ***** válasza:

EZ a kérdés bennem is megfogalmazódott már.

Ha nem tudod melyikben higgy, ha hinni akarsz akkor higgy abban amelyik neked a legszimpatikusabb.

Én nem hiszek egyikben sem. Megalkottam a saját hitem. Mi ez? A tudomány és erkölcsös élet. Persze nem vagyok egy "szentfazék", én is szoktam hibázni, káromkodni, stb de megnyugtat az a tudat, ha (mondjuk) az utcán sétálok, hogy nem Isten vagy más áll a hátamnál hanem én, a saját hitem.Ebbe kapaszkodhatok, ha megtámadnak vagy hasonló.

Erkölcsösön élni nem csak vallással lehet. Attól még, hogy nem hiszel az elszámoltatásban, nem kell felelősségek és tisztelet nélkül létezni.

Ha bebizonyosodik, hogy Isten vagy istenek léteznek akkor persze megváltozna a hozzáállásom de amikben eddig hittem, állítottam nem nagyon.

2014. júl. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért van annyi vallás, hogy még nehezebb legyen megtalálni azt az egyetlenegyet ami az örök élethez vezet. Sátán tett róla, hogy megnehezítse az emberek dolgát ebben, viszont Isten segítségével meg lehet találni, kik azok, akik valóban az Ő akaratát cselekszik.
2014. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!