Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor mi van?

Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Az van hogy en ortodox vagyok ez rendben is van de ha teljesen oszinte vagyok akkor az amiben tenyleg hiszek az az iszlam, azaz a keresztenyseget sem tartom rossznak vagy ilyesmi, de a muzulman vallast hitelesebbnek tartom valahogyan, nem tudom h miert. Ez baj?

2014. júl. 16. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Baj, mivel Isten kizárólag Jézus Krisztusban adja a kegyelmét, Aki által a világot is teremtette, az iszlám pedig azt hirdeti, hogy Istennek nincs Fia. Továbbá az iszlám gyilkosságok elkövetésére buzdítja a követőit, Isten ezzel szemben az Élet Istene, nem pedig a halálé.
2014. júl. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

Azzal semmi baj nincs, hogy mi szeretnenk utana jarni hogy melyik vallas a helyes... Ahhoz hogy tudj hinni a vallasodban, te magad kell meggyozodnod rola h igaz. Isten sem iteli el azt ha utana nezel annak, hogy amit tanitottak neked az tenyleg igaz. A Bibliaban is megvan emlitve egy ilyen helyzet a Cselekedetek 17:11-ben : "Ezek pedig nemesebb gondolkodásúak voltak, mint a tesszalonikaiak, ugyanis a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok."

Vagyis nagyon jo ha naponta tanulmanyozzuk egy kicsit a Bibliat, es majd igy el tudod donteni h melyik a helyes.

Figyelmedbe ajanlom: [link]

2014. júl. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Ilyenkor az van, hogy választottál magadnak egy vallást, és kész.

Akármelyik vallás képviselőjét is hiszed mindegyik szerint a sajátja lesz a végső örök igazság. (ezért is tartom nevetségesnek ezt az egészet. Ha van örök igazság abból egy van, nem 25 féle, és ostobaság azt hinni, hogy akkor nem jött volna már rá minden nép/népcsoport)


Egyszóval mások véleménye alapján eldönteni melyik vallást kövesd eléggé értelmetlen, mindegyik mást fog mondani.


Ha meg engem kérdezel mindegyik külsőség, kirakat, felesleges időtöltés. Akármiben hihetsz, ahhoz neked nem kellenek szertartások, intézmények, bármi ha hiszel benne.


TE döntsd el merre tovább, melyiket akarod követni akarod e követni egyáltalán :)

2014. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én Bibliámban az áll, ellentétben a jehovista átírt hamisítvánnyal, hogy Isten az, aki vonz. Isten az, aki megadja a megtérést.

Semmi baj nincs azzal, hogy szétnézel a világban, talán pont így akar téged a gyermekévé fogadni, hogy lásd: Ő az igazi.

Én is ezen az úton jártam, engem sem vonzott a katolikus vallás, mert hazugnak éreztem és azt hittem, hogy az az Isten, amit ők hirdetnek.

Nem az! Isten jó és kegyelmes, semmi köze a vérengző fenevadhoz, ahogy egyes tanítások beállítják, de ehhez nekem meg kellett ismernem több tévtanítást is. Majd' 10 évembe telt, de az Úr várt rám türelmesen.


Az én Bibliám azt is írja, hogy addig nem fogod a tanításokat benne megismerni, míg Isten nem úgy akarja, mert ha nélküle olvasod, akkor abból nem az igazság lesz, hanem valami undorító katyvasz, lásd jehova tanúit vagy az adventistákat.


Isten szeret, Isten jó és hatalmas, bízz benne. Ha ő eltervezi azt, hogy a fia leszel, és hív majd, ami nagyon egyértelmű lesz, akkor ne mondj neki nemet, megéri hozzá tartozni. :)

2014. júl. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

"de a muzulman vallast hitelesebbnek tartom valahogyan, nem tudom h miert."


Tehát hitelesebbnek tartod, de halványlila gőzöd sincs róla, hogy miért. Gratulálok.

2014. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 openyoureye ***** válasza:
Sceptic, a neved lassan összefonódik a fanyar iróniával :)
2014. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hogy melyik vallás hitelesebb ki fog derülni.Sok megtért muzulmán van aki áttért a kereszténységre.Az igazi megmutatja magát...de kérned kell...
2014. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A mennyei atyáról úgy tartják a benne hívők, hogy jóságos. (Már, ha épp nem kőbálvánnyá változtat valakit, csak azért, mert nem követte a használati utasítást.) Ha pedig valóban jóságos, akkor megbocsát neked, ha más hit szerint élsz is. Meg talán nekem is, amiért soha egy percig sem tudtam hinni benne.
2014. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jézus mindkét vallásban ott van. Csak a regék róla teljesen mások.:) Neked kell eldöntened, hogy most keresztény akarsz lenni és Jézus meghalt a kereszten az Isten akaratából, vagy muzulmán akarsz lenni, és akkor nem halt meg a kereszten, mert prófétát megölni bűn és valaki mást feszítettek helyette keresztre.


Nézz magadba és a szimpatikusabb válasz irányába dönthetsz. Lehet pont az nem lesz igaz, hanem a másik, de majd odaát kiderül minden, ne félj.:)


Ha nem a jót választottad, peched volt, oszt' jónapot!:) Emberek lesznek a képzeletbeli pokolban is, vagy ahova kerülsz, ha rosszul választottál.:P


Zsidó, buddhista meg hindu is lehecc.:) Abban nem foglalkoznak azzal, hogy Jézus hogyan halt meg...egy dilemmával kevesebb.:)))

2014. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A mennyei atyáról úgy tartják a benne hívők, hogy jóságos. (Már, ha épp nem kőbálvánnyá változtat valakit, csak azért, mert nem követte a használati utasítást.) Ha pedig valóban jóságos, akkor megbocsát neked, ha más hit szerint élsz is. Meg talán nekem is, amiért soha egy percig sem tudtam hinni benne."



Akkor higgy az ördögnek e világ Istenének.Ő majd megmutatja neked az utat.


Azt elfelejtetted hozzátenni .az Igazság Istene.Nem szolgálhatsz két úrnak.Aki nem hisz Istennek az elutasítja.Ha hibázol,megdorgálnak.Nem érted az Isten dolgait de ítélkezel.Tégy te Igazságot ...

2014. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!