Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez lenne Isten gyülekezete?...

Ez lenne Isten gyülekezete? Ez Isten gondviselése és hatalmas szeretete?

Figyelt kérdés

A közelmúltban egyik ismerősömmel beszélgettünk Istenről, majd mondta, hogy keresztény. Megkérdezte, hogy lenne-e kedvem elmenni egy Istentiszteletre. Mondtam, hogy persze, szívesen elmegyek. Ez meg is történt, elmentünk. Hirdették az Igét, volt dicsőítés is, valamint közös imádkozás. A közös imádkozás alkalmával az Igehirdető mondta, hogy aki úgy gondolja, hogy imádkozzunk érte, menjen előre. Mentek is az emberek, többségük idős néni volt. Főként gyógyulásért kérték az imát. Volt ott egy tolószékes férfi is (ő középkorú volt), ő is előre ment/gurult, de az Igehirdető azt mondta neki, hogy menjen vissza, ő érte nem imádkozunk. Én hátul ültem, mellettem az ismerősöm ült, másik oldalamról pedig egy 40 feletti hölgy. Amikor meghallottam mit mondott az Igehirdető, hirtelen a hölgytől kérdeztem meg, hogy mi volt ez? A válasz ez volt: Isten őrajta sem segített, máson sem fog.


Ez mi? Ez Isten népe? Ez a szeretet? Eddig sem hittem Istenben, de most már végképp nem fogok! Előttem isten leírta magát.


2014. júl. 20. 11:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Nem ez Isten gyülekezete, gondviselése, hatalma.

Kérlek ne általánosíts és ne írd le Istent.

2014. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Miért Isten írta le magát előtted?

Inkább a prédikáló és a 40 feletti hölgy.

De ők nem Isten.


Ez kb. olyan, mintha Téged a szüleid viselkedése alapján ítélnének meg. Az fair volna, ha azt mondanám, hogy ismerem én a szüleidet, tudom milyen életet élnek, így te is leírtad magad előttem?


Egy Római Katolikus

2014. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Ez melyik szekta volt?
2014. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdezö, nem tudom hol voltál, nem kutatom, de az Istentöl való gyógyítás ideje még nem jött el.


Az imát ismered ugye? Jöjjön el a Te országod, legyen meg a Te akaratod?


Ez az ima a közeljövöben lesz csak meghallgatva.


Van egy vers a Jelenések könyvében a 11:18-ban, hogy Istennek meg van a meghatározott ideje, mikor fog ítéletet is jutalmat osztani, és a Föld pusztítóit is el fogja eltávolítja...


és majd azután teljesedik a jövendölés a betegség a fájdalom és a halál eltávolításáról ... ma még nem ...


Kedves kérdezö, emberek voltak csupán akik téged becsaptak, nem a Teremtö Isten:)

2014. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
.
2014. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem emberek csaptak be, hanem isten. Tudom mit láttam és hallottam. Ez isten: Egy hazug senkiházi. Most már kezdem érteni miért lázadt fel Sataniel!
2014. júl. 20. 13:41
 7/22 anonim ***** válasza:

Miért senkiházi?


"Most már kezdem érteni miért lázadt fel Sataniel!"

Miért lázadt fel Sataniel és mit szeretne pontosan?

2014. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Jól van respektálom a választási döntésedet.


Csak még ennyit: Mikor valaki, valakiröl hazug információkat terjeszt, vagy féligazságokat.... mit gondolsz kinek az érdeke, hogy elhigyjük?


Ugye az ellenségnek. Most képzeld el kedves kérdezö, hogy te rólag terjesztenének valami hamis, hazug dolgot. Például írígy szomszédod, vagy volt barátod.


Szeretnéd, ha az emberek most Téged ezért lenéznének és inkább barátkoznának hazudozó ellenségeddel?


Tudod ez így van Istennel is. Sátán a hazug ellenség, ö miatta van a halál a kín a szenvedés. Jézus azt mondta róla, hogy embergyilkos.


Pontosan ezt akarja elérni, hogy az emberek gyülöljék meg a szeretö Istent, ne hallgasák....és végül pusztuljanak vele együtt


van sok vallás, aki nem csak hazudik, hanem gyilkol is..... sok gonosz rosz hamis ember van a világon....de az idejük meg van számlálva.


Tudod, hogy a Sátán ezt tudja?


A Jelenések 12:12 verse azt írja Sátánról, hogy dühöng,mert tudja hogy kevés ideje van.....

2014. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Isten hagyja, hogy az emberek ezt tegyék, és nem csinál semmit, hanem csak nézi, ahogy pusztítjuk egymást és ártunk egymásnak. Ez ám az isteni gondviselés.
2014. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, hogy ha a hazugság és pusztítás zavar, akkor sokkal nagyobb értelme van az ellen küzdeni, mint hazudni és pusztítani.

Nem a neveket kell nézni, hanem a belsőt.

Ha szerintetek ártatlan embereknek ártani bűn, segítést megtagadni szemétség, akkor ne ártsatok másoknak és segítsetek másoknak. Mindegy, hogy kinek a nevében vagy ki ellen. (de ha ezt teszitek, az nem az igaz Úr ellen van).

2014. júl. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!