Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok segithet a...

Mit gondoltok segithet a Biblia, hogy boldogabb családi életet élyünk?

Figyelt kérdés

#Biblia #boldobabb
2014. júl. 23. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Az attól is függ hogyan olvasod. Mint egy átlagos könyvet, vagy mint egy természetfeletti művet
2014. júl. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,hisz a család intézménye Istentől származik. Ő tudja, hogy mi kell a boldog családhoz.
2014. júl. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,nekem rengeteget segít ebben (is)
2014. júl. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a Biblia önmagában semmin sem fog segíteni. Adhat tanácsot de a problémáidat nem oldja meg. Nem úgy működik, hogy veszel egy bibliát és megoldódnak a gondjaid.

Másrészről itt is "kettőn áll a vásár". Ha Te a vallással próbálsz segíteni a kapcsolatotokon a párod viszont másképp gondolkodik akkor még ronthat is a helyzeten.

Sajnos nincs univerzális kulcs amivel varázsütésre megoldódnak a gondok...

2014. júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
Nem fog segíteni. Ha én a helyedben lennék, akkor nem pazarolnám az időmet arra, hogy a biblia megoldja a problémákat. A problémákat magunknak kell megoldani. A mi problémánk, nekünk kell szembenéznünk velük és nekünk kell megoldanunk.
2014. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Az a könyv erőszakosabb, mint a Trónok harca, én mások helyében a gyerekeim mentális érdekében elzárva tartanám tőlük
2014. júl. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Isten tud segíteni a Biblián keresztül nektek, hogy boldog legyen a családi életetek. Viszont nem elég csak olvasni a Bibliát, hanem úgy is kell élni, ahogy benne írva van. Ha mindkettő félnek fontos és komolyan gondolják a Bibliában leírtakat, az segíteni fog, hogy még közelebb kerüljetek egymáshoz és a mindenható Istenhez is. Valójában akik hisznek Istenben és elhiszik, hogy a Biblia Isten szava, azok a házassági elrendezést is komolyan gondolják és nem csak egy papírnak tekintik, így az olyan szép tulajdonságok is kifejlődnek vagy megerősödnek bennük, mint a szeretet, hűség, engedelmeség és alázat, melyek elengedetlenek a családi békéhez és boldogságok. Természetesen a gondok és bajok nem fognak megszűnni, viszont ha imádkoztok (akár együtt is) az sokat fog segíteni, mert Isten mindenkinek ad erőt, aki kéri őt. Jehova mindenkit megsegít és mint ahogy írták is már előttem, mivel Ő teremtett minket és Ő adta a házasság elrendezését, ezért először is Ő az aki tudja, mi a boldog családi élet titka.


Szeretnék neked adni egy linket, ahol bővebben olvashatsz arról, hogyan lehet boldog egy család Isten vezetésével: [link]

2014. júl. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pedig maximum tanácsot adhat (nem ritkán rosszat). Főleg ha az egyik bibliai szempontból másik meg puszta gyakorlati szempontból szemléli. Akkor már a közös hang sincsen meg mindegy ki mit ír. A világnézeti különbség önmagában képes szétcsapni egy családot. No és ott vannak a szakemberek.

Vulgárisan a hívők nyelvén: Isten azért teremtett a pszichológiát, és a párterápiát, hogy ne őt izélgessétek a gyarlóságotokkal...

2014. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!