Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted milyen hasznos...

Szerinted milyen hasznos (értékes, segítő), és milyen totál értelmetlen (haszontalan vagy káros) tanácsok vannak a Bibliában?

Figyelt kérdés
2014. júl. 24. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még nem találtam benne értelmetlen és károst.
2014. júl. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Leginkább az a baj, hogy az emberek egy 2000 éves könyvből várnak tanácsot a mai világban felmerülő problémáikra. Én ezt mondanám teljesen értelmetlennek.
2014. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat :)

főleg 1-1 konkrétum érdekelne.

2014. júl. 24. 18:41
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok: mivel naponta olvasom a Bibliát, értelemmel, amit Istentől kaptam, így a válaszom ismeretre épül.

A második válaszoló gondolom csak szájhagyomány útján szerzi a tudását, így kérdés, hogy mennyire releváns az ő véleménye.

2014. júl. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát káros nem hiszem, hogy lenne benne, maximum idejétmúlt.
2014. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Lehet nem volt elég egyértelmű a kérdésem.

nem az érdekel, hogy szerinted kinek a hozzászólása releváns, hanem, konkrét példák érdekelnek.

pl. szerintem hasznos az, hogy szeresd felebarátodat, mint önmagadat.

káros az, hogy azt írja, hogy az asszonyok ne taníthassanak.

2014. júl. 24. 20:44
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem az tetszik a Bibliában és természetesen a keresztény vallásban, hogy lenyugtatja a népet, ne legyen izgága, ne törekedjen túlságosan és elégedjen meg az alárendelt, elnyomott, vagy hátrányos helyzetével.

Semmi szükség rá, hogy a vallásos is versenyezzen a földi javak hajszolásában, majd a túlvilágon jó lesz neki, nem is fontos itt törnie magát, nyomorogjon szerényen, vannak éppen elegen, akik a javakat elosztják, nem szükséges, hogy ő is sorban álljon, mert amennyit tőle elvesznek, annyival is többet kaphatnak mások.

Állati jó ez a fő irányvonala a vallásnak, ez dominált mindig is, így lehetett rabszolgaság, meg aztán feudalizmus, vele persze a jámbor és mélyen hívő jobbágyokkal, akik alig várták már, hogy elkaparják őket, mert akkor talán jobbra fordul a helyzetük.

Csak ez a sok boldogtalan ateista ne lenne, akik tesznek a túlvilágra, eszükben sincs itt a Földön nyomorogni, mindig csak elégedetlenkednek, még azt is kétségbe vonták, hogy a királyok Isten akaratából uralkodnak, pedig milyen szép is volt egy királyi udvar, a sok előkelővel, akik csak úgy ragyogtak és alig bírták elkölteni a sok pénzt, amit a derék keresztények leperkáltak nekik adóba, amit boldogan tettek, mert hiszen mit sem számít ez a földi lét, majd az örök élet, az lesz az igazi, mert ezt a pár évtizedet féllábon is kihúzzák.

Nagyon helyes, ezt mint ateista mondom, jobb is, ha a vallásosak a túlvilágra koncentrálnak, kár, hogy nem mindegyik jó keresztény, sokan itt a Földön is jól akarnak élni. Na ez már nem szimpatikus, igazán meghagyhatnák azt az ateistáknak, akik szerint nincs is túlvilág, tehát joggal törekednek az e világi boldogulásra, igazán meg lehetne nekünk ezt hagyni, mert hiszen a vallásosak úgyis prímán élhetnek majd a haláluk után is. Nem kell ennyire mohónak lenni, itt is, meg ott is lefölözni a tejfölt, a jó életet.

Hát most mond meg, nem az lenne igazságos, hogy szegény ateisták legalább itt a Földön jól éljenek egy kicsit, ha már később úgy sem lesz rá alkalmuk?

:)

2014. júl. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

...most találtam rá a kérdésedre...


ehhez mit szólsz? :D


Példabeszédek 26:3 "Ostor a lónak, fék a szamárnak, és vesszö a bolondok hátának"


Kb. 3000 évvel ezelötti szöveg Bibliából

2014. júl. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ezt szerinted hasznos vagy káros tanács?
2014. júl. 26. 11:56
 10/14 anonim ***** válasza:

az okosnak igen, a bolodnak nem :D


De muszály megérteni, hogy itt nem az értelmileg fogyatékos emberröl van szó. A Biblia együttérzésre ösztönöz minket a sérültekkel, betegekkel, árvákkal szegényekkel szemben...

2014. júl. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!