Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztényeknek meg kell...

A keresztényeknek meg kell tartaniuk a sabbatnapot?

Figyelt kérdés
azt tudom, hogy régen meg kellett, de nemrég olvastam a kolosszé 2:16-17 et, és a galácia 6:2-t. ezek szerint Jézus betöltötte a törvényt, így már az Ő törvénye alatt vagyunk, nem mózes törvénye alatt.
2010. jan. 11. 13:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Na beb*szna, ha nekem zsidó ünnepet kéne ülnöm. Dehogy kell.
2010. jan. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

régen se kellett

a jeruzsálemi zsinat adott felmentést a zsidó rituális szabályok alól (Ap. Csel.)

2010. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a zsidó keresztényeknek meg kell, mint ahogy kereszténység előtt is meg kellett.

A "pogány" keresztényeknek 2 törvény lett adva:

Ne paráználkodj, ne egyél fúlvaholt állatot (vért).

Szerintem.:)

2010. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
nincs ilyen különbségtétel
2010. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

De van. Csak kihagytam a bálványokat.

Az apostolok között is vita tárgya volt.

"7. És mikor nagy vetekedés támadt, felkelvén Péter, monda nékik: Atyámfiai, férfiak, ti tudjátok, hogy az Isten régebbi idő óta kiválasztott engem mi közülünk, hogy a pogányok az én számból hallják az evangyéliomnak beszédét, és higyjenek.

8. És a szíveket ismerő Isten bizonyságot tett mellettük, mert adta nékik a Szent Lelket, miként nékünk is;

9. És semmi különbséget sem tett mi köztünk és azok között, a hit által tisztítván meg azoknak szívét.

10. Most azért mit kísértitek az Istent, hogy a tanítványok nyakába oly igát tegyetek, melyet sem a mi atyáink, sem mi el nem hordozhattunk?

11. Sőt inkább az Úr Jézus Krisztus kegyelme által hiszszük, hogy megtartatunk, miképen azok is.

12. Elhallgatott azért az egész sokaság; és hallgatják vala Barnabást és Pált, a mint elbeszélék, mennyi jelt és csudát tett az Isten ő általok a pogányok között.

13. Miután pedig ők elhallgattak, felele Jakab, mondván: Atyámfiai, férfiak, hallgassatok meg engem!

14. Simeon elbeszélé, mimódon gondoskodott először az Isten, hogy a pogányok közül vegyen népet az ő nevének,

15. És ezzel egyeznek a próféták mondásai, mint meg van írva:

16. Ezek után megtérek és felépítem a Dávidnak leomlott sátorát; és annak omladékait helyreállítom, és ismét felállatom azt:

17. Hogy megkeresse az embereknek többi része az Urat, és a pogányok mindnyájan, a kik az én nevemről neveztetnek. Ezt mondja az Úr, ki mindezeket megcselekszi.

18. Tudja az Isten öröktől fogva minden ő cselekedeteit.

19. Azokáért én azt mondom, hogy nem kell háborgatni azokat, kik a pogányok közül térnek meg az Istenhez;

20. Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől."

Apcsel 15.

2010. jan. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
most nincs ilyen, ki tudja, hogy ki a zsidókeresztény is ki pogányker.?
2010. jan. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
Zsidókeresztény, pogánykeresztény. Ez kész bázmeg. :D Helókitikeresztény, emókeresztény, géplakatoskeresztény, blekmetálkeresztény.... :DD
2010. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Akkor érthetőbben:

aki vallásos zsidóként élt, betartotta a törvényt, mint pl az ortodox zsidó, annak szvsz nem lett eltörölve. Ezt valahol Jézus is mondja.

2010. jan. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

14:20

Te zsidó vagy pogány keresztény vagy?

2010. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8%

Olvassátok el:


[link] Vasárnap: Az Úr napja

[link]

2010. jan. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!