Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi vajon nem az...

Jehova Tanúi vajon nem az Antikrisztus uralmát építik ki?

Figyelt kérdés

Keresztény testvéreim véleményére vagyok kíváncsi, tehát nem Jehova Tanúira.


Az Írás azt mondja, aki tagadja a megtestesült Fiút, a testben való feltámadást, az az antikrisztus szelleme, a hitető.


A leglényegesebb ponton mondanak ellent a Bibliának:


Jézus Istensége, hogy hozzá kell imádkoznunk, hogy Mária szűzen foganva a Szent Szellemtől Jézust szülte meg, nem csak az embert, de az Istent is, aki öröktől fogva van.


Tagadják, hogy Jézus kereszten halt meg.


Tagadják, hogy valóságos testben feltámadt.


Tagadják, hogy Jézus valóságos testben támadt fel.


Tagadják, hogy valóságos testben, minden szem számára láthatóan fog megjelenni.


Ehelyett azt vallják, hogy Jézus teremtmény, angyal csupán. Abaddónnal, a pusztítóval azonosítják Őt. Azt vallják, ez az Abaddón-jézus az ő láthatatlanul megjelent Uruk, ennek a földi királysága tart most. Ők eme alvilági gonosz angyal szolgáinak vallják magukat. A mi Urunkat, Istenünket gyalázzák, azt állítva róla, hogy akit mi Istenként imádunk az a Sátán. Gyűlölnek bennünket, és legszívesebben eltörölnének a föld színéről, de legalábbis kínozni, gyötörni szeretnének bennünket, Abbadón sáskáinak képzelve magukat. Azt állítják, Istennek két fia volt, két teremtménye, az egyik Sátán, a másik Jézus, ilymódon őket testvéreknek állítják be.


Vajon nem gonosz szellem van emögött? A Bibliát ennyire elferdíteni, a tévtanokat ennyire védelmezni, urunkat ennyire gyalázni, minket ennyire gyűlölni?


Vajon nem az a szándék van emögött, hogy előkészíthessék a terepet az Antikrisztusnak, amikor egy ember majd megjelenik, evilág szülötte, azt állítva magáról, hogy ő Isten, hogy meggyengítsék a mennyben lévő és testben eljövő Jézusba vetett hitet?


Vajon nem kiváló táptalaj ez az eljövendő Törvénytiprónak, aki mindenek fölé emeli magát? Akit a mi Urunk Jézus lehelletével elpusztít majd?


Ti mit gondoltok erről, testvéreim? Vajon nem ez a céljuk? Vajon tudatos-e a gonoszságuk, vagy megtévesztettségből teszik? A belső vezetők, a legfelső kör vajon mennyire szándékos ebben, ha csakugyan úgy van, ahogy gondolom?



2014. aug. 4. 15:11
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
79%

Vidiripi


"Ezeket mind megválaszolja a link, amit a 15-ös válaszomban írtam. Semmi sem igazolja, hogy szó szerint kellene venni néhány elsőre félreérthető leírást."


Ja hogy semmi! Jó ezt tudni.

Na jó de akkor mi a magyarázat a ApCsel 1:10-11-re?

A Máté 24:30 arról beszél hogy Jézus nagy hatalommal és dicsőséggel tér vissza ráadásul a felhők között.

Aztán a Márk 13:26 Lukács 21:27 is hasonlókról számól be.


"A Királyság is égi, nem földi királyság, hiszen Ő a Királya ennek. Ez egy létező valóságos uralom, mely ténylegesen az égben 1914 óta működik és ezzel együtt az utolsó napok is elkezdődött."


Kezdem érteni hogy te miért is beszélsz folyton a királyságról. De én nem a királyságról beszélek hanem Jézus 2. eljöveteléről.


Olvasd csak!

1Thesszalonika 1:10 és várjátok az ő Fiát a mennyből, Jézust, akit feltámasztott a halottak közül, és aki megszabadít minket az eljövendő haragtól.

Honnét is várják? S miért várják a mennyből ha úgy sem jön el?

(ApCsel 1:11 talán ez miatt?)

Meglehet hogy neked semmi sem igazolja hogy szószerint kellene venni. Na de ismerve a Vezető Testület "tévedhetetlenségét"......

Az egyáltalán nem biztos hogy idővel majd még is szószerint kell majd venni. Nem zárhatod ki a lehetőségét. Változott a nemzedék tanítás is. Változott a hű és értelmes rabszolga értelmezése is.

Azért ha esetleg látod majd ama bizonyos "villámlást" akkor mit fogsz csinálni? S ezt tényleg kíváncsiságból kérdezem.

2014. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
79%

Vidiripi


Ő most láttam csak meg hogy van még nekem szóló üzenet.


Én nem mondtam neked hogy ne írogass ehhez a kérdéshez. Szóval ez rám nem vonatkozik.


".......amikor egy nyitott, mindenki számára szabadon megválaszolható oldalon Jehova Tanúit gyalázó hazugságokat írogatnak, bizonyos hamis nem bibliai tanokra alapozva azokat, akkor engedtessék már meg annak a félnek is a véleménye, akit ócsároltok!"


Milyen hazugságokat írogattam én Jehova tanúiról? Mert ugye azt írod hogy nekem is szól az írásod. "Ja, és az utóbbi válaszaimat Vidiripi-nek is írtam."

Aztán meg ott van az a tény is hogy én nem ócsároltalak.

Szóval ez esetben talán elnézést kellene kérned mert ezt állítani rólam hazugság. Vajon van benned annyi alázat hogy ezért elnézést kérj?


A bizonyos nem bibliai tanokról meg csak annyit hogy ez viszont Jehova tanúinál rendszeresen előfordul hogy ilyesmire hivatkoznak.

Csak arról van szó hogy újvilágosságnak hívják. De az új tanítás nem kérdőjelezhető meg ugye. Viszont ugyanannak a tanításnak a régi változata már hitehagyásnak is minősülhet ha valaki ragaszkodna hozzá. Pedig arról is azt állították hogy a Biblián alapul meg azt se felejtsük el hogy a szellemtől VEZÉRELT szervezet tanította és adta ki a hozzá kapcsolódó kiadványokat.

Tudod tévedni emberi dolog. Na de ugyan abban hatszor is pláne úgy hogy a szellem vezérel.

Számomra ez kérdőjeles így ebben a formában.

Mert kizártnak tartom hogy Isten hazugságban tartaná az ő népét hogy jó ez így addig is hogy tévedésben legyenek akár egymás után 6 alkalommal is és majd csak aztán ismertetem meg velük az igazságot.


"Úgy nagyon könnyű mocskolódni, hazudozni rólunk, hogy a hátunk mögött kibeszéltek bennünket, beleszólási jogot sem hagyva a témába. Én úgy gondolom, hogy erről minden őszinte és jó érzésű embernek az inkorrekt viselkedés jut eszébe."


Megint csak azt kell mondanom hogy én nem tiltottam meg neked hogy választ írj ehhez a kérdéshez. Tehát ez rám megint csak nem igaz.

Elismered hogy így van?


"Konkrétan, válogatott hazugságokkal, direktben támadsz egy világméretű vallási közösséget, mely az általatok képviselt, vagy legalábbis elismert állítólagos kereszténység nagy részével ellentétben, szeretetben és békében él egymással és másokkal!"


A kérdés továbbra is adott. Milyen hazugságokat írtam én?

Szeretetben és békében él egymással? Ami azt illeti a tanúk között is történik nézet eltérés. S itt most nem a tanításra kell gondolni hanem arra hogy egyszerűen valamin összevesznek.

Mond meg nekem melyik az az emberi közösség ahol ez nem fordul elő?

Te általánosságban fogalmazol. Így persze hatalmas a mozgástér. Ez így olyan mint a horoszkóp valaki úgy is bele esik. De ha egy kicsit lebontjuk mondjuk egyházakra akkor már bizony egyáltalán nem is igaz amit írsz. Mert amit elmondhatsz az egyik konkrét egyház tagjairól az egy másik konkrét egyház tagjaira már nem is igaz. Általánosságban természetesen igaz lehet de akkor ugyan úgy Jehova tanúi is bele esnek ebben a kategóriába.

Csak egy dolog a példa kedvéért. Van e olyan Jehova tanúja aki lopott?

Te kizártnak tartod hogy ilyesmi előfordulhasson?

Mert én nem. S ez bármelyik egyháznál igaz. Tehát ha ennyire általánosságban beszélünk akkor bizony Jehova tanúi is ott vannak ahol a többi egyház tagjai s nem jobbak ők sem. Hiszen köztük is előfordul.

Ha viszont csak egy konkrét egyházzal hasonlítsuk össze a tanúkat akkor már hatalmas lehet a kontraszt.

Mit értesz elismert kereszténység alatt?

Jehova tanúit is elismeri az állam. Tehát akkor ők is az elismert kereszténységhez tartoznak. Sőt maga a szervezet kérvényezte írásban hogy ismerjék el őket mint egyházat. Erre mit mondasz?

Válogatott hazugságok? Mik azok amiket én írtam és hazugság?

Hiszen te megneveztél engem személy szerint még akkor is ha az itt használt nick nevem is legyen az.

Tehát nem csak érintőlegesen neveztél meg hanem konkrétan. S ezt épp te sérelmezed. Akkor most mi a helyzet. Aki nem tanú az már nem is számít?

Válaszod majd elárulja hogy mi a helyzet. Kész vagy e elismerni és elnézést kérni.

2014. aug. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Vidiripi! Nem minden szó és mondat vonatkozik rád abból a válaszsorozatból. Egy-két mondatot a kérdezőnek is írtam, bocsi, ha nem voltam világos! Ami a veled is indított témába vág, azt írtam neked, ezekben neked személyesen semmit sem írtam.
2014. aug. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
0%

"Na jó de akkor mi a magyarázat a ApCsel 1:10-11-re?"


Az, hogy mivel a Biblia szerint és logikusan Jézus szellemben támadt fel, így szellemben is távozott, felhő takarta el és, mint szellemszemély szált fel az égbe. Mint szellem is fog "eljönni", ami a fizikai szemek számára láthatatlanságot jelent. Ahogy már írtam, "ugyanolyan módon", nem ugyanabban a testben fog visszajönni.


A Márk 13:26 és a Lukács 21:27 versei tényleg egyszerűen csak azt mondja, hogy a "felhőben", azaz "látni fogják az Emberfiát eljönni felhőkben" és így egyértelműen a láthatatlanságot hangsúlyozzák. Hasonlítsd csak össze a példának állított verseket, amikor máshol így fejezi ki magát a Biblia, az a láthatatlanságot fejezi ki.


"Kezdem érteni hogy te miért is beszélsz folyton a királyságról. De én nem a királyságról beszélek hanem Jézus 2. eljöveteléről."


De ezt igen szájbarágósan kielemeztem. Amit te "második eljövetelnek" vársz, az valójában második "jelenlét", más kifejezést is használ rá a Biblia, ami hosszabb időszakra utal, valamint egy korábbi vészterhes időszakhoz hasonlítja Jézus, pl. Noé napjaihoz, ami nem túl kevés ideig tartott. Mindezt pedig összeköti az utolsó napok jeleinek a részletes próféciájával. A Jelenésekből megtudjuk, hogy a Királyság akkor lép érvénybe az égben, miután Sátánt és démonait levettették a földre. A nemzetek "hét ideje" a Szentírásból kiszámolhatóan 2520 év, ami már évtizedekkel 1914 előtt 1914-re mutatott. Akkor pedig ténylegesen addig még soha nem látott világrengető események vették kezdetüket, melyet Sátán és démon-hordája okozott, mivel száműzték őket az égből - "jajj a földnek ...".


Tehát Krisztus második jelenlétének a kezdete és Isten királyságának a kezdete egybeesik.


"Honnét is várják? S miért várják a mennyből ha úgy sem jön el?"


De, eljött már! :-)


"Meglehet hogy neked semmi sem igazolja hogy szószerint kellene venni. Na de ismerve a Vezető Testület "tévedhetetlenségét"......"


Ez buta beszólás volt, annál is inkább, mivel egy olyan bibliai részt erőltetsz szó szerint, aminek más helyek sokféle szempontból ellentmondanak.


"Az egyáltalán nem biztos hogy idővel majd még is szószerint kell majd venni. Nem zárhatod ki a lehetőségét."


Ahogy mondtam, sokféle szempontnak mondanak ellent, de egyébként is, ezek jól bizonyítható alaptanok. Ezek már régóta tisztán láthatóak. A változások ma már sokkal finomabbak.


"Azért ha esetleg látod majd ama bizonyos "villámlást" akkor mit fogsz csinálni?"


Ha megfigyeled a versből és a szövegkörnyezetből, ez nem ugyanaz az esemény, mint amit pl. a Máté 24:30-ban olvasol. Ez az imént tárgyalt "jelenlét" idején teljesedik, vagyis napjainkban, az "utolsó napokban". A villámláshoz való hasonlítás is egy jelkép, amivel Jézus azt szemlélteti vele, hogy milyen feltűnő lesz majd a jelenléte ideje, de ha tovább olvasol, abból kiderül, hogy az emberek Noé idejéhez hasonlóan "nem vesznek észre semmit"! Ez pedig nem lehetne igaz, ha valóságosan jelenne meg Jézus.

2014. aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Vidiripi! A 42-es válaszodat nem értem. Azt a kérdezőnek címeztem, miért vonatkoztattad magadra?
2014. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
81%

Tanú!


"Boldog ember az, a ki nem jár gonoszok tanácsán, bűnösök útján meg nem áll, és csúfolódók székében nem ül;

Hanem az Úr törvényében van gyönyörűsége, és az ő törvényéről gondolkodik éjjel és nappal.

És olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa, a mely idejekorán megadja gyümölcsét, és levele nem hervad el; és minden munkájában jó szerencsés lészen.

Nem úgy a gonoszok, hanem, mint a polyva, a mit szétszór a szél.

Azért nem állhatnak meg a gonoszok az ítéletben; sem a bűnösök az igazak gyülekezetében.

Mert tudja az Úr az igazak útját; a gonoszok útja pedig elvész."(Zsolt.1:6)


Lassan polyva lesz belőled és az egész Őrtorony pereputtyból amit szétszór majd az Úr.



"Bizony nem veti el az Úr az ő népét, és el nem hagyja az ő örökségét!

Mert igazságra fordul vissza az ítélet, és utána mennek mind az igazszívűek.

Kicsoda támad fel én mellettem a gonoszok ellen? Kicsoda áll mellém a hamisság cselekedők ellen?

Ha az Úr nem lett volna segítségül nékem: már-már ott lakoznék lelkem a csendességben.

Mikor azt mondtam: Az én lábam eliszamodott: a te kegyelmed, Uram, megtámogatott engem.

Mikor megsokasodtak bennem az én aggódásaim: a te vígasztalásaid megvidámították az én lelkemet.

Van-é köze te hozzád a hamisság székének, a mely nyomorúságot szerez törvény színe alatt?

Egybegyülekeznek az igaznak lelke ellen, és elkárhoztatják az ártatlannak vérét.

De kőváram lőn én nékem az Úr, és az én Istenem az én oltalmamnak kősziklája;

És visszafordítja reájok az ő álnokságukat, és az ő gonoszságukkal veszti el őket; elveszti őket az Úr, a mi Istenünk."(Zsolt.94:14-23)


Olvasd tanú mert neked szól..


"Ó minden álnoksággal és minden gonoszsággal teljes ördögfi, minden igazságnak ellensége, nem szűnöl-é meg az Úrnak igaz útait elfordítani?"(Csel.13:10)


Ördögfi vagy tanú,ne csodálkozz,hogy az emberek nem szeretnek és nem kívánnak társalogni veled mert elfordítod az Úrnak útait azoktól akik őszintén keresik Őt.

2014. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 A kérdező kommentje:

DO NOT FEED THE TROLL.


Azt kérem keresztény testvéreim, bízva bennetek, hogy egyáltalán ne reagáljatok 24%-osra. Az egész csak arra jó, hogy jelenlétével megzavarva az eredeti kérdést, vele foglalkozzatok, és a vele való vitatkozásban elterelődjék a kérdés.


Kérlek benneteket szeretettel, hogy az én kérdésemre válaszoljatok.


Ha tovább írogat, egyszerűen, kéz le, IGNORE.


Tehát, kérlek, olvassátok el a kérdést és arra válaszoljatok, ne pedig arra, amit 24%os ír. Ne a válaszaira, hanem a kérdésemre válaszoljatok.


Köszönöm.

2014. aug. 7. 10:59
 48/57 A kérdező kommentje:

és amit #31-ben kifejtettem, csak már túél sok szemét rakódott rá azóta, konkrétan ezek a dolgok azok, amiket gondolok, ezekről a kérdésekről szeretném tudni a véleményeteket, megismétlem, íme.


"Íme, én miért gondolom róluk azt, hogy az Antikrisztus uralmát készítik elő:


A Sátánnak szüksége lesz rá, hogy akiben ő megtestesül, az Antikrisztus, a kárhozat Fia, a Törvénytipró, aki fölébe emeli magát mindennek, azt állítva hogy ő az isten, az úgy jöhessen el, mintha tényleg ő volna az isten. Jelekkel és csodákkal is "igazolni" fogja magát.


Ha mi hűségesen tanítjuk az Igét, hirdetve, hogy Jézus testben feltámadt és testben eljön, ezzel keresztbe teszünk neki, hiszen egy ilyen gonosz emberrel szemben, amilyen az Antikrisztus lesz, nyilvánvaló és egyértelmű érv, hogy ő nem lehet Isten, mert Isten a mennyben van, és Fia, Jézus is a mennyben van, és még nem jött el testben úgy, hogy mindenki megláthassa őt.


Ellenben, ha kikezdik a Bibliai igazságokat, és a feltámadást egy láthatatlan szellem szintjére degradálják, és azt állítják, hogy ez a láthatatlan szellem-krisztus láthatatlanul már uralkodik, akkor semmi akadálya eme gonosz ember térhódításának. Még egy kicsit lehet csűrni-csavarni a tanításon, hogy ez a gonosz ember Abaddon szellemével teszi ezt, aki nem más, mint szerintük Krisztus, még egy kis csavar, hogy voltaképpen ebben a gonosz Antikrisztusban tulajdonképpen a láthatatlanul visszajött Krisztus uralkodik, vagy testesült meg, és máris kész van a "tökéletes" hamis vallás, az Antikrisztusnak megágyazva. Ha még megspékeljük azzal, hogy ők Abaddon istenét jehovának vallják, ezzel gyakorlatilag adott a feltétel, hogy egy alvilági (abaddon) szellemet Krisztusnak tulajdonítva egy hamis istent imádnak Johovaként, aki nem más mint Sátán, így voltaképp teljesül is az Antikrisztusban a gonosz szellem, akár Abaddonnak is nevezhetjük, a hamis, láthatalan, ál-krisztus szelleme, annak megtestesülése, annak az igénye, hogy ne lehessen védekezni ellene azzal az igaz tanítással, hogy Jézus még nem jött vissza újra testben a mennyből, és találkozik benne az igény is, hogy azt lehessen gondolni erről a gaz csalóról, hogy ő jehova, a mindenek fölött való isten.


Hát nekem ilyen gondolataim vannak ebben a témakörben velük kapcsolatban, szeretném, ha ti, keresztény társaim elmondanátok erről a véleményeteket. "


Ez tehát az eredeti kérdés és annak kiegészítése, ami a vitakör tárgya és megválaszolásra vár.


Köszönöm.

2014. aug. 7. 11:01
 49/57 anonim ***** válasza:
58%

Vidiripi


24%-os!


Mi már annyiszor beszéltünk ezekben a témákban is és akkor sem jutottunk sehová sem. Szóval most nem fogok megint oldalakon keresztül érvelni neked mert fölösleges.

Bizonyára rémlik hogy ezt a témát egy másik kérdésnél már beszéltük. Így fölöslegesnek tartom hogy újra végigmenjünk rajta.


"Kedves Vidiripi! A 42-es válaszodat nem értem. Azt a kérdezőnek címeztem, miért vonatkoztattad magadra?"


Hát mert a 40. válaszodban ezt írod: "Ja, és az utóbbi válaszaimat Vidiripi-nek is írtam."


"Válaszaimat" - Többesszámban írod! Meg közvetlenül a 39. válasz után van de a 39. válasz is a tiéd. Igaz hogy úgy kezded hogy a kérdezőt szólítod meg. De aztán meg engem szólítasz meg a következő válaszodban.

De mind1 lényegtelen.


Bár csak nem hagy nyugodni a dolog annyira."


"A Márk 13:26 és a Lukács 21:27 versei tényleg egyszerűen csak azt mondja, hogy a "felhőben", azaz "látni fogják az Emberfiát eljönni felhőkben" és így egyértelműen a láthatatlanságot hangsúlyozzák. Hasonlítsd csak össze a példának állított verseket, amikor máshol így fejezi ki magát a Biblia, az a láthatatlanságot fejezi ki."


Hatalom és dicsőség. Hogyan lehet úgy visszatérni hogy hatalom és dicsőségben tér vissza és az még is láthatatlan.

2014. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
0%

"Hatalom és dicsőség. Hogyan lehet úgy visszatérni hogy hatalom és dicsőségben tér vissza és az még is láthatatlan."


Jehova hányszor "jött le" a földre úgy, hogy közben szó szerint nem is! Szó szerint sohasem jött le, hiszen a Biblia elejétől a végéig jó néhányszor kijelenti, hogy Ő soha senki sem látta az emberek közül.


(2Mózes 34:5) "Jehova pedig lejött a felhőben, megállt ott őmellette, és kijelentette Jehova nevét."


Itt sem szó szerint volt Mózes számára fizikai szemeivel látható, de a Cselekedetek 7:38 meg is magyarázza:


"Ő az, aki ott volt a gyülekezet közepette a pusztában a Sínai-hegyen vele beszélő angyallal és a mi ősatyáinkkal, és élő szent kijelentéseket kapott, hogy nektek adja azokat."


Vagy a Cselekedetek 7:53:


"ti, akik angyalok közvetítésével kaptátok a Törvényt, de nem tartottátok meg."


Ugye Mózes beszámolójában külön nem tér ki az író arra, hogy valójában angyal közvetítésével volt ott "lent" Jehova? De ettől még az ihletett Biblia máshol megválaszolja. Arra viszont kitér olykor, hogy Jehova ilyen 'lejövetelekor' "látható volt" a 'dicsősége', nyilván a nagy hatalma is felismerhető volt, de Őt magát mégsem látta senki. Bárhogy is lesz, ahhoz hogy ezt felfogják az akkor még élők, nem kell Jézusnak szó szerint megjelennie. Most gondolj bele: a mai modern technikával már olyan valóságos illúziókat keltő mutatványokat képesek az emberek bemutatni (pl. lézer, hologram segítségével), ami minden hitetlenkedőnek jó indok lenne a magyarázkodásra. Aki nem akar hinni, akkor is kimagyarázná, hogy valamelyik nagyhatalom szuper technikájáról van szó. Tehát szerintem annak az eseménynek, amelyikről a Márk 13:26 és a Lukács 21:27 is szól (a Máté 24:30-al együtt), olyan sajátságos és félreérthetetlen módon kell bizonyítani Krisztus "megérkezését" az ítéletre, ahogyan azt még el sem tudjuk képzelni. Egész biztosan egyértelműen felismerhetővé fog válni mindenki számára a dicsősége és a nagy hatalma.


De mint mondtam, ezt az ítéletre való "megérkezést" nem szabad összekeverni azzal, amikor pl. a "villámláshoz" hasonlította Jézus a "jelenlétét", mert az az utolsó napok hosszabb időszaka (amiben most vagyunk még, de ti "második eljövetelként" még várjátok), és az ezt a végső leszámolást előzi meg.

2014. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!