Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovások, válaszolnátok?

Jehovások, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Remélem senkit nem sértek meg. Kezdeném azzal, hogy engem megfogott az, amit erről a világnézetről, vallásról olvastam. Viszont azt is tudom, hogy a szép elveket, és a szép elvek szerint élni PRÓBÁLÓ embereket nem lehet egy kalap alá venni. Ezért bár a vallás tetszik, a vallási közösségtől nem kicsit tartok. Itt jön be a másik probléma: pénz pénz pénz. Tudom, hogy egy bármilyen szervezet nem tud pénz nélkül működni, ezért nem kezdek rögtön szitkozódni, ha azt hallom, hogy "tagdíj" vagy egyéb címszó. Viszont azt is hallottam, hogy a Jehova tanúinál ez különösen sok pénzt jelent, és sok munkát is amit a mindennapi életünk mellett be kell vállalni. Kérlek titeket, akik már régóta benne vagytok, hogy írjátok le nekem, milyen anyagi és egyéb kötelezettségekkel jár ez az egész. És kérlek azt is írjátok le, ami nincs kötelezőként kimondva de "illik" adni vagy megcsinálni.


2014. aug. 4. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező! Akkor ezek szerint nem pontos az információd. :-) Jehova Tanúinál nincs tagdíj vagy tized, amit fizetni kell. Ahogy a Szentírás leszögezi, mindenki adakozhat, ahogy a szívében eldöntötte (2Korinthus 8:12; 9:7). A Tanúk minden összejövetele alkalmával — akár helyi, akár kongresszusokkor — azok számára, akik adakozni kívánnak, hozzájárulást gyűjtő ládák állnak rendelkezésre. De nem rendeznek gyűjtést. Minden önkéntes, a munka is, amit az vállal be (pl. egy kongresszusi terem, vagy Királyság Terem építkezésénél), aki szabad és képes erre.


Én már sok ilyenen voltam, nincs hozzá hasonló boldogság, mint olyanokkal együtt dolgozni, akikkel egyetértek Jehova imádatában!

2014. aug. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
34%

Szia Kérdező!


Valóban nincs perselyezés vagy hasonló az összejöveteleken ezért bátran gyere el egyre és te magad is látni fogod.

"illik"?

Amit szívből adsz vagy teszel, mert a jókedvű adakozót szeretni az Isten.

2014. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Tisztelt kérdező! Valószínűleg sokan le fognak pontozni, mivel leírom őszintén az igazat: NINCS TAGDÍJ ÉS SEMMIFÉLE ANYAGI KÖTELEZETTSÉG. Manapság divat lett Jehova Tanúit szidni, ezért van rengeteg téves információ.

"És kérlek azt is írjátok le, ami nincs kötelezőként kimondva de "illik" adni vagy megcsinálni."

Amit tenni kell, az a prédikálás. Jézus parancsa, hogy prédikálni kell. Megjövendölte, hogy az egész világra ki fog terjedni ez a munka. Hogy mennyit prédikálsz, milyen formában/elosztásban az meg megintcsak nem tartozik senkire.

2014. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!