Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ex-jehovatanúi! Hogyan tértete...

Ex-jehovatanúi! Hogyan tértetek meg és lettetek kereszténnyé?

Figyelt kérdés

Olyan emberek válaszát várom, akik korábban jehova tanúi voltak, de hitre jutottak, hogy Jézus Isten öröktől fogva és kereszténnyé lettek, elhagyva, megtagadva a társulat tévtanításait.


Mi segített nektek ebben? Sokan oldalakon, száz-egy-néhány válaszos hiábavaló pingpongozással töltjük az időnket, Jehova Tanúi azonban hajthatalanok, képtelenek/nem hajlandóak a józan gondolkozásra és belátásra. Módszerünk nyilvánalóan nem működik így, ebben a formában.


Nektek mi segített? Hogyan tértetek meg? Hogyan tudtunk mi, keresztények segíteni nektek, hogy felébredjetek?


És mi az, ami taszító volt számotokra,ami hátráltatta a megtéréseteket?


Most már keresztény társainkként tudnátok tanácsot adni, hogyan szolgáljunk feléjük, hogy annak VALÓBAN EREDMÉNYE LEGYEN?



#keresztény #megtérés #ex-jehova tanú #Jézus-Isten
2014. aug. 4. 18:02
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

első válaszolónak:

"Ateista vagyok, de muszáj megkérdeznem: Honnan tudod hogy az övék a tévtanítás és nem a tietek?

Bár szerintem mindkettő az..."


Onnan, hogy összevetem a tanításaikat a Bibliával, és lényeges pontokon ellent mondanak annak, még a saját Újvilág Fordításukat olvasva is.


Ezzel szemben ha keresztény felekezetek tanításait vetem össze a Bibliával, bár egyikük itt tér el tőle, másikuk ott, egyik ezt hangsúlyozza túl, másik amazt, a leglényegesebb, kardinális kérdésben mindegyik - keresztény - felekezet egyezik: Jézus Krisztus valóságos testben elszenvedte a kereszthalált és harmadnapon valóságos testben feltámadt. Keresztény felekezetek tanításai tehát a leglényegesebb ponton összhangban vannak a Bibliával, és csak viszonylag apróbb dolgokban térnek el tőle.


Tehát Jehova Tanúi - akik tagadják a feltámadást - a legalapvetőbb hitigazságot tagadják, ezzel alapjaiban mondva ellent annak a Bibliának, amit ők maguk is hivatkozási alapnak fogadnak el. Tehát a saját mércéjük alapján megbuknak, önmaguknak mondanak ellent, innen tudom, hogy tévtanítók.


Ezzel szemben a keresztény felekezetek nagyrészt összhangban vannak a Biblia tanításával, és csak annyiban vannak tévtanításaik, amennyiben bizonyos helyeken sajnálatos módon eltérnek attól.


Tehát Jehova Tanúinak vallása alapjában véve tévtanítás a Biblia mérlege alapján, míg a keresztények hite a Biblián alapszik, csak bizonyos részekben vannak eltérések, tévtanítások, egy alapvetően igaz tanításon belül, szintén a Biblia mérlege alapján.


Innen tudom.

2014. aug. 11. 11:33
 12/12 A kérdező kommentje:

Valaki félreértett, nem én vagyok ateista, hanem idéztem az első válaszolót, aki önmagáról állította, hogy ateista.


Keresztény vagyok, hiszem, hogy Jézus meghalt a kereszten és harmadnap feltámadt a teste.

2014. aug. 15. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!