Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért esznek a keresztények,...

Miért esznek a keresztények, papok, egyházi személyek húst, állati eredetű élelmiszert? A tízparancsolat betartásáról (állatok legyilkolása) ilyenkor megfeledkeznek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 5. 11:58
1 2
 1/15 yuda ***** válasza:
53%

Tízparancsolatot félremagyarázod. Nem tartalmaz ilyen torz ideológiát.

Nem ismered Isten akaratát sem.

A világmindenség leghatalmasabb ura, a Messiás Jézus is evett húst és a tanítványok is.

2014. aug. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én vegetáriánus vagyok.

Ferde szemmel néznek rám keresztények is ez miatt...


Egyébként azt szokták mondani, hogy a Tízparancsolatot két részre lehet osztani:

1. Isten és ember közötti kapcsolat

2. Ember és ember közötti kapcsolat.


A "Ne ölj!" parancsolatot úgy értelmezik, hogy _embernek_ ne árts se gondolattal, se szóval, se tettel, se mulasztással.


Nincs a Tízparancsolatnak olyan része, amely az ember-állat közötti viszonyra adna útmutatást.


Jézus pedig pl. a kenyér mellé halat adott, mert az volt ott. :)


Én magam nem fogyasztok húst, mert sajnálom elölni az állatokat. Komolyan.


Egy Római Katolikus

2014. aug. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A tízparancsolatban nincs szó állatok legyilkolásáról.
2014. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Szia!


Én is leszögezem az elején: több mint 20 éve vagyok vegetáriánus és nem eszek húst.


A Tízparancsolat azonban valóban az emberi életről szól.


Egy tény: az Édenben nem volt húsevés, és az örök életben sem lesz. Ezért aki teheti érdemes visszatérni az eredetileg adott táplálékhoz:

"És mondta Isten: Ímé néktek adok minden maghozó füvet az egész föld színén, és minden fát, amelyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül." (1Móz 1,29)


Üdv. Péter

2014. aug. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
A Szentírásban sehol nincs benne az, hogy nem szabad húst enni. A tízparancsolatot Mózesnek adta át az Isten és még a zsidók is ettek húst, lásd pl. a pászka vacsora. Egyébként meg Jézus is evett húst.
2014. aug. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Péternek abban igaza van, hogy ez így volt kezdetben, sőt ha a növény bio, akkor egészségesebb is, mint a húsevés. De Isten jelenlegi rendelkezései felülbírálásának számít, ha az mellett kardoskodunk, hogy legyünk vegák. Természetesen személyes dolog ezt eldönteni.
2014. aug. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Ebben is a Biblia tanácsa a mérvadó. Attól kezdve, hogy az Isten megengedte a hús fogyasztását, mindig adott vele kapcsolatban tanácsot.

Például:

1Mózes 9:3" Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Mint a zöld növényt, azokat is mind nektek adom."

1Korintusz 10:25 " Továbbra is mindent megegyetek, amit a húspiacon árulnak, nem tudakozódva a lelkiismeretetek miatt;"

Róma 14:3 " Aki eszik, ne nézze le azt, aki nem eszik, és aki nem eszik, ne ítélje meg azt, aki eszik, mert az Isten őt szívesen fogadta."


A hús és a más ételek fogyasztásával kapcsolatban a keresztényeknek van döntési szabadságuk. Ezt Istentől kapták. Maguk dönthetik el, hogy az egészségük mit enged meg, vagy esetleg az egyéni döntésük. Nem szabad másik embert ezért bírálni, éppen a fenti tanácsok szerint sem.

És van még egy hasznos tanács ezzel a kérdéssel kapcsolatban:

"Az ihletett kijelentés azonban határozottan megmondja, hogy a későbbi időszakokban némelyek elpártolnak a hittől, félrevezető ihletett kijelentésekre és démonok tanításaira fordítva figyelmet, hazugságokat szóló emberek képmutatása által, akik lelkiismeretükben mintha bélyegzővassal volnának megjelölve; ezek tiltják a házasságot, megparancsolják az eledelektől való tartózkodást, melyeket az Isten arra teremtett, hogy hálaadással részesedjenek belőle azok, akiknek van hitük, és pontosan ismerik az igazságot. Ez azért van, mert Istennek minden teremtése jó, és semmi sem elvetendő, ha hálaadással fogadják, mivel meg van szentelve Isten szava által és a fölötte mondott ima által." 1Tim.4:1-5


Biztosan nem szeretnénk ha ez a negatív prófécia rajtunk teljesedne. :-)

2014. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
37%

Én teljes egészében tiltakozok!

Egyrészt, mert a Biblia nem ír az ember-állat közötti kapcsolatról, tehát a húsevés egyáltalán nem számít bűnnek (bár szerintem az ahogy egyesek levágják vagy épp tartják a háziállatot simán beillene annak is, mert lehetséges lenne viszonylag "normálisan", emberséges módon is csinálni).

Másrészt, tudományosan is bizonyított tény, hogy annak ellenére, hogy képtelenek az élőlénytársaiknak tudomására hozni a növények is éreznek és szenvednek. Ebben a témában kutattam és tartottam kiselőadásokat, azelőtt nekem is lelkiismeret furdalásom volt a húsevés miatt, most már tudom, hogy a vegetáriánusok egy szemmel sem jobbak mint én.

2014. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, hús nélkül az ember tud egészségesen élni, növények nélkül azonban egyáltalán nem. Ráadásul egy húsevő sokkal több növény "haláláért" felelős, mert a haszonállatokkal rengeteget megetetnek (lásd takarmánynövények), míg azok megnőnek. 1 kg húsért fajtól függően 7-17 kg növényi táplálékot etetnek fel. 1 kg. hús jóllakat talán 2-3 embert, 17 kg növényi táplélék viszont akár több családot. Szóval én mint vega sokkal kevesebb növény "halálát" okozom, mint egy mindent evő. Ha fejre állsz, akkor is. Ráadásul az, hogy a növények is éreznek, még nem érv amellett, hogy húst is együnk, vagy az ellen, hogy megkíméljük hozzánk hasonló állatok életét.
2014. szept. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De ettől még azok a növényevő állatok "gyilkolásszák" azokat a "szerencsétlen" növényeket. :-) Ez már beteges, komolyan mondom!
2014. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!