Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent személyesen is meglehet...

Istent személyesen is meglehet ismerni? Vagy csak a nevét tudjuk, hogy Jehova?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ,hogy a teremtéskor Ádám és Éva testközelbe voltak vele,beszélgettek Istennel.

Mózes is láthatta Istent,igaz csak hátulról.

Úgy beszélt Isten Mózessel mint egyik ember a másik emberrel.

Lehetséges ,hogy én is meg ismerhetem?


2014. aug. 6. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Hogyne, csak sokat beszélgess vele. A pap előtt nyugodtan beszélhetsz vele, csak a háziorvosod előtt ne tedd.
2014. aug. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

kajak jehova a neve? azt hittem azt csak azok a fanatikusok találták ki.

amúgy szerintem az a neve, hogy isten (mindenki igy hivatkozik rá. nem?)


véleményem szerint mindenki aki hisz benne abban benne van egy része. (elvégre azt szokták mondani, hogy isten mindenhol ott van) tehát valós formájában nem láthatjuk, vagy pont hogy mindig azt látod amikor tükörbe, vagy más arcokba nézel.

nekem ez a véleményem

2014. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
3%
Megfelelő szerek hatására még egy körútra is elvisz az univerzumban.
2014. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Jehovának a zsidók nevezik Istent, lehet most kövezni, de ez az igazság. A keresztények Istennek, mindenható atyának, Ú

Úrnak nevezi, mint több 1000 évig is elődeink az Úr valamilyen ragozásával nevezték.

Személyesen nem lehet megismerni, csak mondjuk ha meghalsz és akkor.

2014. aug. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Az Úrnak nincs neve, csak tulajdonsága és jellemzője.
2014. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Igen. Sokan megismerték, látták, érezték, hallották a hangját, de amúgy Jézus a neve.
2014. aug. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ilyen módon, mint ezek a személyek nem lehet. Nem tudunk szemtől szemben beszélni Istennel. Viszont a Bibliát olvasva megismerhetjük őt. Azt, hogy mit szeret, mit gyűlöl. milyen tulajdonságai vannak...stb. Igy olyan kapcsolatot tudunk vele ápolni, mint egy baráttal, akivel mindennap találkozunk.
2014. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 KZLTUS1 ***** válasza:
75%

Szervusz


Istennek neve az Újszövetségben nem Jehovaként van kijelentve, hanem Atya, Jézus és Szent Lélek.

2014. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló!

Amikor Jézus itt járt a földön,2000éve,akik látták Istent látták?

Ezert mondta Jézus Fülöpnek:..annyi ideje veletek vagyok és nem ismertétek meg az Atyát? Aki engem lát az Atyát látja.

Én és az Atya egy vagyunk.

Akkor mégis igaz a szentháromság-egy Isten,bibliai tanúlságtétel?

2014. aug. 7. 16:04
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem árt tisztázni valamit. Az ószövetség Istene nem = az újszövetség Istenével.

Az, hogy azt idézted, hogy "annyi ideje veletek vagyok és nem ismertek" gondolom arra utal,hogy idegen isteneket imádtak az akkoriak, nem azt akit kellett volna, ezért küldte Isten Jézust, hogy megmutassa a valódi Istent, hisz akkoriban pl az uralkodó királyokat tekintették az Istennek, nekik hódoltak.

2014. aug. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!