Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istent személyesen is meglehet...

Istent személyesen is meglehet ismerni? Vagy csak a nevét tudjuk, hogy Jehova?

Figyelt kérdés

Arra gondolok ,hogy a teremtéskor Ádám és Éva testközelbe voltak vele,beszélgettek Istennel.

Mózes is láthatta Istent,igaz csak hátulról.

Úgy beszélt Isten Mózessel mint egyik ember a másik emberrel.

Lehetséges ,hogy én is meg ismerhetem?


2014. aug. 6. 07:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egy Jehova Tanúnak soha nem lesz a Biblia szemszögéből jövő válasza.
2014. aug. 7. 22:47
 12/14 KZitus ***** válasza:

Kedves válaszoló


"KZltus nevű felhasználó válasza:" - ez nem én vagyok :)

2014. aug. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 KZitus ***** válasza:

Egyébként nagyon közeli, baráti kapcsolatba lehet kerülni Istennel. Erre ösztönöz Ő maga a Biblián keresztöl. Hiszen Ábrahámot is a barátjának nevezte.

Nincsen külön Istene az Ó éa az Új testamentumnak ." A teljes Írás Istentől ihletett" -írta Pál apostol Timóteusznak.


A IV. évszázadban Jeromos (Sophronius Eusebius Hieronymus) ezt írta: „MÁTÉ, akit egyúttal LÉVINEK is neveznek, a vámosból lett apostol, aki először héber nyelven állította össze Krisztus evangéliumát Judeában, azok számára, akik a körülmetéltek közül lettek hivőkké” (A kiváló férfiakról. III. fejezet, Ókeresztény írók, III. köt., Ladocsi Gáspár fordításában). Ez az evangélium 11 közvetlen idézetet tartalmaz a Héber Iratokból, ahol a tetragram megtalálható. Semmi okunk sincs azt hinni, hogy Máté nem úgy idézte a részleteket, ahogyan azok le lettek írva abban a héber szövegben, melyből idézett.


A Keresztény Görög Iratok más ihletett írói több száz helyen idéztek a Septuagintából, azaz a Héber Iratok egyik görög fordításából. A Septuaginta korai másolatai sok helyen közvetlenül a görög szövegben tartalmazzák a héber tetragramot. Azzal a magatartással összhangban, amit Jézus tanúsított Atyja neve iránt, Jézus tanítványai nyilván megtartották a nevet ezekben az idézetekben. (János 17:6, 26.)

2014. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

KZitus nevű felhasználó válasza:


Egyébként nagyon közeli, baráti kapcsolatba lehet kerülni Istennel. Erre ösztönöz Ő maga a Biblián keresztöl. Hiszen Ábrahámot is a barátjának nevezte.


Igazadvan,már kezdem érteni,ezért mondja Jézus a János ev.15.részében a következőt:

Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, amiket én parancsolok néktek.


Köszönöm a válaszokat.

2014. aug. 13. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!