Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha nem tudok...

Mit tegyek, ha nem tudok elmenni misére?

Figyelt kérdés
Ma indulok egy egyetemi csoporttal Görögországba 10 napra, és rájöttem, hogy nem csak két vasárnapon, hanem Nagyboldogasszony ünnepén sem tudok elmenni misére, mivel a településen, ahova megyünk, nincs római katolikus templom. Mit tehetek ilyenkor?

2014. aug. 9. 06:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Lemondod az utazást. Nem ér annyit egy görög út, mint az üdvösséged!
2014. aug. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Ne indulj el!
2014. aug. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Imádkozni akkor is tudsz. Ha nincs lehetőséged elmenni a misére, akkor nem követsz el bűnt.
2014. aug. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
46%
És akkor mi van, ha nem tudsz elmenni misére, leszakad az ég? :D
2014. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Már elutazhatott, mert nem válaszol. :D
2014. aug. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj ne hallgass már ezekre a trollokra.


Menj el misére itthon indulás előtti meg érkezés utáni napon, ott meg az ünnepnapokon vonulj félre egy fél órára imádkozni valami csendes helyre, és kész.

Esetleg menj el az ottani felekezet templomába istentiszteletre, az érdekességnek sem utolsó.

2014. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok benne biztos, hogy minden válaszoló troll.

Vannak olyan agyhalottak, akik tényleg azt mondanák, hogy ne menjen el és a pokolba kerül.


Érezd jól magad kedves kérdező!

Ha van kedved imádkozol, semmi bajod nem lesz.

(Az urad csak annyi vár el, hogy maradj meg a krisztusban).

2014. aug. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól leszel keresztény hogy elmész misére vagy sem.
2014. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyesek most komolyan a misét választanák a világlátás helyett? :D Azért ez durván fanatizmus. Nem hinném, hogy Isten csak azért megbüntet, mert te merted magad jól érezni..Ez a "bűn, ha nem mész el misére" még a középkorban kialakult dogma, mikor ugyanis mindenkinek kötelező volt járni. Csak hogy azóta eltelt pár száz év, ideje már túllépni rajta..
2014. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azoktól kérdezem, akik komolyan(!) gondolták azt, hogy bűn kihagyni vasárnapot:


Mi van akkor, amikor olyan helységben lakom, ahol háromhetente van mise, mert az atyához több közösség tartozik, és "így fér bele az időbe"?

Most akkor bűnt követek el, mert római katolikusként - nem véletlen választottam a rk. utat - nem akarok görög liturgiára menni, amikor nincs éppen mise? (Nekem a görög liturgia egy egészen más világ, idegen, ezért inkább nem megyek.)

2014. aug. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!