Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten jó miért halnak meg...

Ha Isten jó miért halnak meg ártatlan gyerekek?

Figyelt kérdés

2014. aug. 11. 22:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

7-es válaszolónak csak annyit, hogy én hiszek Istenben. Nem vagyok hitetlen, de vannak olyan dolgok amiket nem érték Istennel kapcsolatban. Pl. a háborúk az éhezés stb.. Tudom, hogy most a Sátán uralkodik a világban, de Isten miért engedi?

2014. aug. 13. 23:02
 12/17 anonim ***** válasza:
Mert ō nem diktátor. Megengedi, hogy azt csináljon az emberiség, amit akar. Majd csak megtanulja az ember a következményekböl, h mi a helyes. Máshogy nem megy. Ott van pl a 10 parancsolat. Le van írva. Betartjuk? Nem! Mi bajunk, nem az övé. Aztán megy a lopás, megcsalás, stb.
2014. aug. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Azért, mert a Sátán gonosz. Földi vonatkozásra lefordítva a kérdésedet: ha Amerikában demokrácia van, és az amerikai elnök demokrata, akkor miért feszítik keresztre a keresztényeket, miért temetnek el élve nőket és gyerekeket az Iszlám Állam terroristái? Ha a választ megadod erre, és visszakonvertálod a láthatatlan világra, akkor megértheted a kérdésedre is a választ. A Föld sátáni uralom alá került jog szerint, ezért Istennek ugyanannyi joga van itt beavatkozni, mint az amerikai elnöknek Ázsiában, a Közel-Keleten, vagy bárhol, ami nem amerikai felségterület. Ha az ott lakók igénylik, méghozzá egyhangúlag, vagy amerikai állampolgárok vannak veszélyben.


Nem igaz, hogy Isten bármit megtehet, vagyis ami van, az Isten akarata. Ha így volna, akkor nem kellene imádkozni isten akaratának a megvalósulásáért, hanem automatikusan megtörténne. Jézus azonban így tanított imádkozni: "Jöjjön el a Te országod, legyen meg a Te akaratod, miképpen a Mennyben, azonképpen itt a Földön is!"

2014. aug. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Ha létezne a te istened, nem hagyta volna hogy zsidók (akik mellesleg isten szolgáinak tekintik magukat) milliói gázkamra áldozataivá váljanak. Pedig ők is ártatlanok voltak.
2014. aug. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ez nem így van. Ez a te istened, aki ha élne, akkor a te elvárásaidnak megfelelően járt volna el. Az én Istenem a Biblia Istene, Aki már Mózes által is figyelmeztette Izrael népét, hogy amennyiben elhagyja Istenét, akkor leveszi a kezét róluk. Ha azonban visszatérnek Hozzá, akkor visszafogadja őket. Ézsaiás próféta által ezt mondta Izraelnek, de az Újszövetség időszakában a többi nemzetnek, illetve egyéneknek is szól:


"Ímé, nem oly rövid az Úr keze, hogy meg ne szabadíthatna, és nem oly süket az ő füle, hogy meg nem hallgathatna; Hanem a ti vétkeitek választanak el titeket Istenetektől, és bűneitek fedezték el orcáját ti előttetek, hogy meg nem hallgatott. Mert kezeitek bemocskolvák vérrel, és ujjaitok vétekkel, ajkaitok hazugságot szólnak, nyelvetek gonoszt suttog." (Ésa 59,1-3)


Ahogy fentebb mondtam, ennek megértése kíván némi jogi érzéket, de ne add fel, a jogi érzék fejleszthető. Kezdd kicsiben! Vajon az amerikai elnök minden zokszó nélkül beavatkozhat egy másik ország belügyeibe? A rendőr beavatkozhat egy család belügyeibe, ha nem kértek tőle segítséget? Vajon a túszok kiszabadításáért küldött kommandó azután is felelősségre vonható, miután megkeresték a túszokat és felajánlották a segítségüket, de azok durván elzavarták őket? - "Nem érdekelsz! Hagyjál békén! Felnőtt ember vagyok, azt csinálok, amit akarok!"

2014. aug. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Purple Girl válasza:
Mert Isten nem létezik. Ilyen egyszerű.
2019. okt. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 világvége1 ***** válasza:
Nem rossz dolog a halál egy jó szellem számára: megy a mennybe. Azért azt megjegyezném, hogy a gyerekek – kb. egyéves koruktól fogva – egyáltalán nem ártatlanok. Tisztelet a kivételnek.
2020. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!