Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Muszlim nők hordhatnak hamsa...

Muszlim nők hordhatnak hamsa karkötőt?

Figyelt kérdés
Hamsa vagy Allah szeme ékszereket lehet hordani? Hallottam már olyat is hogy lehet meg olyat is hogy nem, legszívesebben egy mecsetben kérdezném meg de jelenleg az elég messze van ezért kérdezem itt:-) és az mindegy hogy aranyból vagy ezüstből van vagy egyéb anyagból?

2014. aug. 12. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Allah szeme ékszert nem lehet viselni, mert Allah nem ábrázolható emberi jellemzőkkel. Hamsa-t nem tilos, mivel az Fatima kezét ábrázolja, de van, aki szerint csak Allah védheti meg a muszlimokat, ezért ilyen amuletteket nem szabadna hordani. Én ismerek muszlim nőket, akik hordják, mint karkötő.

Mindegy, milyen anyagból van. Az arany és a selyem viselése csak férfiaknak tiltott.

2014. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. aug. 13. 09:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Fatima keze mint ékszer muszlimokon? Jaj. Meg Allah szeme? A`udhu billaah, persze, van, aki szerint meg "Evil eye". El kéne dönteni, hogy milyen szörnyű neveket találnak még ki a nem muszlimok vagy qa turistacsalogató helyek.

Szörnyű és szinte elképzelhetetlen lenne számomra mint muszlim viselet. Viszont sajnos én is láttam már tunéziai muszlimokon, de ők ott akkor nem tudták, hogy ezt nem lehet. Ott ősi hagymányszerű majdnemhogy pogány maradvány volt a nagyon idős nénik nyakában, de elmagyarázták, hogy kicsi koruktól rajtuk van, nem veszik le, de nem is tulajdonítanak igazából jelentést neki.

1- tiltott az Istenábrázolás és emberábrázolás is az iszlámban.

2- Allah szeme???? Ilyen hitvány műanyag vagy üvegszemnek vélik Allah swt szemét? Szégyen, aki muszlimként ezt ki meri jelenteni.

3- ez már bálványimádásnak minősül. Egy védő kéz mondjuk ezüstből? Mit ér a védelme, ha egy egyszerű kalapácsütéssel meg tudnám semmisíteni? ... Mi a hatalma? Semmi. Nulla. ... ez kábé annyi ér, mint az aranyborjú.

Egy szó mint száz: Muszlim NE HORDJON ILYET ÉS KÉSZ. Mert az illető vagy tudatlan v ostoba vagy nemtörődöm.

2014. aug. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hordhatod az otthonokban ıs megtalalhato vedö szerepe van en a TOPKAPİ palotaban vettem egy gyönyörü ilyen katrkötöt amelyen üvegböl vannak a szemek ha nem lehetne hordanı nem ıs arulnak egy ılyen helyen mınt a TOPKAPİ PALOTA :)
2014. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De igen is hordhato!! A karkoto vagy nyaklanc szemekre azt mondjak ha van rajtad hogy ( ne tudjanak rossz szemmel rad nezni foleg gyerekeknel es terhes noknel). MEg van ugye bar a nagyobb is amit a hazba kell rakni hogy ne erje a hazat valami rossz stb..
2014. nov. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!