Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van ilyen esemény a Bibliában...

Van ilyen esemény a Bibliában vagy csak népi bölcsesség?

Figyelt kérdés
Anyósom végre mondott egy értelmeset, de mivel ez szokatlan tőle ezért nem figyeltem. A sógornőm épp kedves szavakkal illetett és erre mondta, h: " nyugodjak meg, Isten a birkákat nem hallgatja meg! "
2014. aug. 14. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Szia!


Nincs ilyen a Bibliában, de bevallom még a népi bölcsességben sem hallottam.


Üdv. Péter

2014. aug. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Az első kommentelő egy hatalmas hazugságot írt. Rengetegszer cáfoltam ezt meg ateisták számára elfogadható módon úgy, hogy én a földi jó dolgokban hiszek és nem csak vallási dolgok vannak a Bibliában. Nem akarom századszorra leírni pedig rövid lenne, de meguntam csak nem szeretem a hazugságot.
2014. aug. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 yuda ***** válasza:
59%

Több hasonló ige van ahhoz, amit beollózok.

Bár birkáról konkrétan nincs szó, de afelől megnyugtat sz ige hogy Isten kifejezetten nem hallgat meg mindenféle motívumú imát. Látjuk is, igen kevés ember imája teljesül. Ennek oka van, mégsem gondolkodnak el rajta.

Ján 9:31 Pedig tudjuk, hogy az Isten nem hallgatja meg a bűnösöket; hanem ha valaki istenfélő, és az ő akaratát cselekszi, azt hallgatja meg.

2014. aug. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Yuda: tisztellek, de nem tudhatod, hogy hány ember imája teljesül.
2014. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Yuda!


Ajánlom figyelmedbe Jim Carreytól A Mindenható című filmet. Nagyon nagy gondok lennének, ha mindenki imája teljesülne. Isten mindenkihez nagyon, de nagyon közel van, mert benne élünk. Hála Istennek nem a könyv lapjai határozzák meg Istent, és főleg nem az, hogy mi azokat hogyan értelmezzük. Nem egy gép, amit ha valamit bedobunk, akkor meghatározott dolog jön ki. Isten nem szűk lehetőségekkel ruházott fel bennünket, Őt viszont nem kötik semmilyen korlátok. Ha meg lenne kötve a keze, nem lenne Isten.


Ha úgy lenne, ahogy Te értelmezni próbálod, nem lenne egyetlen bűnös sem, akit megszabadítana.


Kérdező!


Egyfelől nincs ilyen a Bibliában, másfelől az ilyen kijelentést nem nevezném bölcsességnek. Tehát ha van is ilyen mondás, az népi balgaság, de nem bölcsesség.

2014. aug. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 yuda ***** válasza:

Két utolsó!

Azt hiszem, nem vagyok méltó a figyelmetekre. :D

Kár is velem foglalkoznotok....

Másrészről pedig nem írtam olyat, amit próbáltok belemagyarázni a soraimba. Egyszerűen beollóztam egy igét, ami nem illeszkedik az ideológiátokba. Erről nem tehetek. Be tudok ollózni szinte ugyanilyen tartalmú, még tucat igét. Az sem tetszene.

Lehet mégsem az igékben van a hiba.

Bízom abban és kívánom, hogy az Istennel való közösségetek gyümölcse sok imameghallgatásban manifesztálódjon, mint ahogy feltételezem eddig is megtörtént, hiszen olyan nagy elánnal írtatok vissza. Ha pedig így van, már csak azt nem értem, miért nem tanítjátok ezt a hatalmas bölcsességet, hiszen keresztények millióinak probléma, hogy imádkoznak dolgokért és nincs látszatja. :D

Valamiért mégis úgy sejtem, hogy a keserűség beszél belőletek egy megnyomorított élet gyümölcseként.

Ha ez megfelelő nektek, maradjatok benne, mit bánom én.

2014. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, kedves Yuda, bemásoltál egy részt, csak arról nem szóltál, hogy ki mondta, milyen körülmények között mondta, és mindezek után mit mondott Jézus ennek az embernek, és mit mondott jézus a farizeusoknak. A válaszodból az jön le, hogy pusztán egy embert képes vagy megítélni, hogy imája, mint egy dzsinnek intézett parancs teljesül, akkor igaz ember, ha nem, akkor bűnös. Nagyon rossz következtetés ez, és nagyon, de nagyon ítélő!

Nem mellékesen az ószövetségi forrást sem ártana megemlíteni, (érdekes, ilyenkor érvényes az ószövetség, a törvények tekintetében nem, de ez egy másik kérdés).

Példabeszédek 15;29

Messze van az Úr az istentelenektől [rásá, gonosz]; az igazaknak pedig könyörgését meghallgatja.

Tehát szó nincs itt azokról, hogy istenfélő, bár rosszul értelmezett vallású emberekről lenne szó, hanem gonoszokat említ, és nem azt, hogy az imájukat nem hallgatná meg, hanem azt, hogy messze van tőlük.

Világos, hogy farizeusok, kontra nem farizeusokról van szó. Mit mond Jézus? Jött, hogy akik sötétségben vannak, világosságot hozzon, akik világosságban vannak, vakok legyenek. A farizeusok azt kérdezik, hogy vajon ők is vakok? Jézus azt mondja erre, hogy ha vakok lennének, nem volna bűnük, mivel azt mondják, hogy ők látnak, ezért bűnükben maradnak. Tehát arcoskodás = bűn, szerénység = világosság Jézustól.

Yuda, ezek a mondataid elárulnak sok mindent a hozzáállásodról felénk:

„a keserűség beszél belőletek egy megnyomorított élet gyümölcseként.

Ha ez megfelelő nektek, maradjatok benne, mit bánom én.”

Ne ítéld meg az életünket, nincs jogod hozzá! Semmit nem tudsz rólunk, vegyél vissza, és ne sértegess minket! Gondolom Sanyi nem erre tanít titeket, igaz?

2014. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az összes vallás hazugság!
2014. aug. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!