Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megtérek az hogyan változta...

Ha megtérek az hogyan változtatja meg a mindennapi életemet?

Figyelt kérdés
A gyakorlatban, a hétköznapokban? Tudnátok rá konkrét példákat vagy szituációkat mondani?

2014. aug. 16. 11:55
1 2
 11/18 yuda ***** válasza:

Nem vagyok tanú, mégsem gondolom így ezt a megtérés dolgot.

Valójában nem is tudok olyan igehelyet, ahol valaki tudatosan készült volna a megértésre. Nem is hiszem, hogy van ilyen, mert ha az ember saját döntése által megtérhetne a bűneiből, akkor semmi szükség nem lenne a megváltásra és a kegyelemre.


Meggyőződésem, hogy Isten, már az örökkévalóságban megtervezte kiket és mikor hív el.

A hitet is Ő adja.

Óriási kiváltság, ha Isten megszólít valakit. Ez a kegyelem.

Érzi az ember Isten vonzását, Isten hívását és erre reagál.

Itt, ennél a pontnál van döntési jogunk és szabadságunk, hogy amikor Isten megszólít, mit teszünk.

Elfogadjuk Jézus helyettesítő áldozatát és behívjuk Őt a szívünkbe, vagy felejtős az egész.

Ha jól reagáltál, akkor elindulsz az újra születés útján. Nem újjá, hanem újra!

Ez az élet Isten személyében gyönyörködő, Isten akaratát kedvelő, prosperáló élet.

Semmiképpen nem egysíkú, sem nem tervezhető. Nagyon izgalmas és változatos. Naponta új megismerés, vezetés.

A szél mozgásához hasonlít. Annak zúgását hallod, de nem tudod honnan jön és hová megy. Ilyen mindenki, aki Szellemtől született.

2014. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

"Meggyőződésem, hogy Isten, már az örökkévalóságban megtervezte kiket és mikor hív el.

A hitet is Ő adja. "


Akkor a többi ember, akiket szerinted nem hív el, nem ad hitet, minek él? Minek született meg? Minek születnek meg, ha úgysem fognak a mennybe jutni, nem lesz hitük, stb...Mert gondolom azt nem tagadod, hogy a megszületésük is Isten akarata volt. Mert kié másé?

Azért születtek meg, hogy meghaljanak? Élnek, meghalnak és pont? Nem értem.

A szerető és kegyelmes Isten miért nem ad nekik is esélyt az Ő megismerésére, megszeretésére, ha már engedte, hogy megszülessenek? Magyarázd el nekem, mi értelme az életüknek szerinted.


Ebből amit írtál, nekem az jön le, hogy aki hisz, aki megtért, az felsőbbrendű, mint a tévelygő, aki még nem találta meg Jézust.

Sajnos sok olyannal találkoztam már, akik el is hiszik magukról, hogy ők felsőbbrendűek, és úgy kezelik a bűnösöket, mint valami fertőző gusztustalanságot...holott ők is éppolyan bűnösök...

2014. aug. 16. 21:07
 13/18 yuda ***** válasza:

Kérdező!

Természetesen nem felsőbbrendű senki attól, hogy Isten megszólítására kedvezően reagált. Ez kegyelem. Isten kegyelme, de ez a lehetőség előtted is nyitva áll.


A megtért és újjászületett hívőké a felelősség, akik Istent megismerték, hogy Jézus megváltásának örömhírét, vagyis az evangéliumot, hitelesen eljuttassák mindenkihez.

Ez egy közös felelősség Istennel.

Isten megbízta a hívőket és amikor ők szólják az evangéliumot, akkor Ő is bizonyságot tesz a hallgatóknak, hogy az igazság.


Döntési szabadsága van mindenkinek, aki hallja, de ezzel már úgy gondolom ismétlem magam.


Ha ki akarod forgatni amit írtam, arra is szabadságod van, mint ahogy arra is, hogy örülj neki és hasznosítsd.

2014. aug. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nem kiforgatni akartam.

Amit kiemeltem az előző válaszodból, az azért volt, mert nagyon arrogánsan hangzik az én fülemnek, ha lehet így mondani az írott formára.


Nekem az a "meggyőződésem", hogy nem tudjuk kit mire és miért hívott Isten.


Amúgy egyik(!) kérdésemre sem válaszoltál: se a fentiekre, se az eredetire.

Talán erre fogsz:

A te mindennapi életedben mi változott a megtérésed után? Remélem nem eleve megtérve születtél...

2014. aug. 16. 21:57
 15/18 János114 ***** válasza:

Udv Kedves kerdezo

Szerintem a lenyeg a fokozatossagban van illetve a fejlodni es tanulni vagyas fenntartasaban. Az Isten kedveli a fokozatossagot es senkire sem mér nagyobb terhet mint amit kepes elviselni. Le szoktam beszelni azokat akik megteresuk utan nagy lelkesseggel ugy dontenek h szakitanak minden addigi rosznak velt szokasukkal , eletmodjukat teljesen atrendezve, hiszen ez konfliktust szulhet a munkaban , a baratai kozt, es foleg a csaladban, es ez kerulendo. Apro lepesekben turelemmel kell elindulni, Isten segit a turelmeseknek.

Talan a legfeltunobb valtozas szamora egy frissen megterni vagyo embernel a lelkiismerete. Az Isten h megsegitsen minket ilyenkor meg ha nem is vesszuk eszre de megerositi a lelkiismeretunket, ha ugy tetszik felhangositja egy kicsit :)

Tehat kivanni fogod ami helyes es taszitani fog minden ami evetendo, egyfajta belulrol jovo iranymutato ami jobba tesz.

Ez azonban egy illékony kepesseg amit taplalni kell.

Pl én elkezdem mely szomorusagot erezni ha reszegeket lattam akiket addig eszre sem vettem nem szaltam bele a munkahelyi pletykakba mert alattomosnak tartom az ilyent,viszont meghitseget ereztem ha beszgethetemm idosebb es vagy tanultabb emberekkel eszmecseret folytattunk vagy csak meghallgattam a bajait, akiket addig lerendeztem egy " viszlattal"

Hogy rovidre fogjam en ezeket tudnam felsorolni fontos valtozaskent.


Ami a kis vitadat illeti Yoda mesterrel ;)

Hat neki reszben igazat adnek es nem hiszem h rossz szandek vezetne.

A hit nem az ember sajatja . Az osszes hit es turelem Istennel van es annak ad akinek akar, Õ barmire kepes csak azt mondja egy dolognak h legyen es az lesz.Ha az ember sziveben egy cseppnyi jot is talal akkor hited ad neki. Jutalmul a tetteiert megkonnyiti neki a paradicsom fele vezeto utat.

Az eletunk minden masodperceb proba ala tesz minket donteseket kell hoznunk , tudod mi jo es mi rossz a sajat dontesed h mit valasztasz. Igen mar a vilag teremtesekor tudta a jovot, de ettol meg nem Õ kegyetlenkedik az emberekkel szemben az emberek kegyetlenlednek sajatagukkal szemben

2014. aug. 17. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 yuda ***** válasza:

Konkrétan mi változott?

Nem szeretném felsorolni a bűneim hosszú lajstromát, de maradjunk annyiban, hogy 23 éves koromig a világban éltem és elég sok mindent kipróbáltam.

Nyakig bele voltam süllyedve a mocsokba, vagy inkább tovább.

Kevés dolog volt, amit nem próbáltam ki valamilyen formában.


Megtérés után volt ami azonnal megszűnt, volt ami hosszú idő után és van egy-két dolog, amire most is figyelnem kell.

Lényeg nem is ez.


A bűnök elhagyása nem cél, hanem okozat.

A lényeg, hogy Isten személyének megismerésében járok. Ő egy olyan csodálatos személy és mindaz amit tesz és mindaz amit lehet tőle tanulni, hogy minden nap egy izgalmas kaland. Soha nem tudom mit hoz a holnap Vele, csak azt tudom, hogy megismételhetetlen és fantasztikus.

Isten dolgai gyönyörűségesek és ez nem költői túlzás, amit írtam, hanem gyakorlati tapasztalat. Így élem meg.

A vele való első találkozás után tudom egyáltalán mi az, hogy élni, ...hogy vannak színek a világban, -valahogy minden kivirult.....hogy van célja és értelme az életemnek, ....hogy megismerhetem azt a csodálatos jövőt, amit napról napra kibont előttem.

2014. aug. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


Lenne még egy kérdésem, amit nem igazán tudok rendesen megfogalmazni, de remélem érthetően össze tudom rakni.

Ha valakinek nincs hite, de szeretne hinni, és törekszik az Istennek tetsző életre, akkor az kaphat hitet, vagy "ássa el" magát?

2014. aug. 17. 20:25
 18/18 yuda ***** válasza:

A hit hallásból van. A hallás pedig Isten igéjéből.

Nem tudsz úgy hinni és nem is úgy működik, hogy gondolsz egyet és mostantól hiszel.

Isten úgy tervezte, hogy a minden korban élő hívők tegyenek személyes bizonyságot a még nem hívőknek. Ez az evangélium hirdetése. Jézus Krisztus megváltói munkájáról szól.

Ha valaki más evangéliumot hírdet, az legyen átkozott.

Óvakodj azoktól, akik nem Jézus Krisztust helyezik a középpontba, hogy Ő mit tett érted, a világért.



Két dolgot tehetsz. Imádkozz Istenhez ismeretlenül és kérd tőle, vezessen el a legjobb helyre, ahová való vagy.

Másik, hogy rákeresel, hol van lakóhelyedhez legközelebb pünkösdi- karizmatikus gyülekezet. Elmész oda és megmondják mit kell tenned.

2014. aug. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!