Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám ima időknél miért van...

Iszlám ima időknél miért van egyszerre 6?

Figyelt kérdés
az ima idő kalkulátornál láttam,hogy egy olyan is pluszba van ,hogy ''napkelte '' és annak külön ideje van ,tudtommal csak 5 van, fadzsr,zohr ,aszr,maghrib,isa.

2014. aug. 23. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A napkeltei a fajr bepótlására használ, ha valaki nem tud felkelni adott időben. (ezt nekem is csak muszlim ismerősök mondták, az info hitelességéért nem nagyon tudok felelni)
2014. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem hét imaidő van (ezek vannak szó szerint sorban egymás alatt: Fajr, Sunrise, Ishraq, Dhuhr, Asr, Maghrib, Ishaa), ez is érdekes... Én sem tudtam mire vélni.
2014. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én erről egyszer egy könyvben olvastam:

5 ima kötelező, de vannak szintén időhöz kötött szorgalmi imák. Ezeknek is megvan a maguk ideje, de ez senkinek sem kötelező.

2014. aug. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ot kotelezo ima van.

A hajnali imat a Fajr (hajnali ima) kezdete es napkelte kozt kell felajanlani.

Utana kb. 15 percig tiltott idoszak van es utana van a salaat udh-dhuha, azaz a delelotti onkentes ima ideje ami a deli ima elott kb. 15-20 perccel er veget.

Ezert olvasott a masik kommentelo het imaidot.


Ha valamelyikotok lany es tovabbi kerdese van az iszlamrol az irhat nekem privit, viszont fiuk egyaltalan ne irjanak!



Egy muszlimah (in shaa' Allaah)

2014. aug. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!