Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok, a vallásosak...

Mit gondoltok, a vallásosak közül hányan hisznek valóban Istenben?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 21:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Én a családom miatt bérmálkoztam, de egyáltalán nem hiszek Istenben
2014. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
562 356 128-an...
2014. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
a vallásosok közül egy sem, Istenben a hívők hisznek, aki vallásos pedig nem hívő.
2014. aug. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%
Hát...sztem nagyon kevesen. Nem mutatnak valami jó példát.
2014. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Ezt gondolom: több az istenhívő, mint a vallásos. Anélkül, hogy bármelyik jelzőt túldimenzionálnám, vagy lehúznám. A konkrét vallásgyakorlás közel sem olyan gyakori, mint elhinni Istenről (istenekről), hogy létezik. Nem értem, miért lenne vallásos valaki, ha nem hisz Istenben.
2014. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Az Istenhit lényege nem az, hogy elhiszem hogy van, hanem az, hogy bízok benne. Bízok az ígéretében, eljövetelében, igazságosságában, stb. Amikor azt mondom, hogy higgy bennem, nem arra kérlek, hogy hidd el, hogy élek, hanem azt, hogy bízz bennem.
2014. aug. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

A vallásosak ateisták ez 100% :D

Amúgy utolsónál a nagy igazság!

2014. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

A döntő többség.

Lehet valaki vallásos úgy, hogy nem hívő. Cinikus, kiábrándul pap...

és lehet hívő úgy, hogy nem vallásos.


Viszont, hogy ki milyen istenben hisz? Még, ha kereszténynek is mondja magát, akkor is átírja magának az egész Bibliát. Ezt elfogad belőle, azt meg el se olvassa.

Cafeteria kereszténységnek hívják ezt a jelenséget.

2014. aug. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan. Ennek az az oka, hogy sok ember retteg attól, hogy egy saját erkölcsi hátteret kelljen "gyártania" magának. Ergo, magának kéne eldöntenie, hogy mi a jó, mi a rossz, mi az elítélendő, mi a követendő, ésatöbbi.

Igazából ő ezt megtette magának, de belebújtatja a vallásosság, a hit köntösébe, hogy igazolást találjon a szemléletmódjára. Elég megnézni a "keresztény, nemzeti" kormányunkat. Egy kezemen meg tudnám számolni, hány valódi keresztény van köztük.

2014. aug. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
érdekes kérdés.... épp a minap mondta egy ismerösöm, "én kaolikus vagyok, de ha volna Isten ....."
2014. aug. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!