Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosak! Ha valóban jelképe...

Openyoureye kérdése:

Vallásosak! Ha valóban jelképes a 6 napos teremtés akkor Istennek tényleg milliárd évek kellettek, hogy megalkossa a világot ilyennek, mint amilyen ma?

Figyelt kérdés

Világ allatt pedig nem csak a Földet értem. Az egész univerzumot, de természetesenn beleértve az embereket is. Nekem úgy tűnik lehet, hogy mindenható de elég lassan dolgozik, nem sieti el a dolgokat. Ennél azért gyorsabban is ment volna. Ha azt nézzük, hogy néhány évezred alatt, amíg komolyabban kifejlődtünk, nekünk sikerült olyan (igaz, hogy csak képzeletbeli) világokat alkotnunk, melyek eltérnek a miénktől és új távlatokat nyitnak. Pl Csillagok háborúja. akkor neki miért nem ment?

Ha nekünk ezzel a "kezdetleges aggyal" sikerült ilyen rövid idő alatt csak a saját szórakoztatásunkra megalkotni ezt, úgy hogy nem az volt a kitűzött cél, hogy új világot teremtsünk, akkor ehhez képest az Isten igencsak lassú volt. Nem?


Úgy tűnik nemcsak türelemben, de képzelő erőben is sikerült felé kerekednünk. Ti hogy látjátok ezt? Igazából olyanok válasza érdekel aki elvetik a valódi 6 napos teremtést és a jelképes 6 nap mellett teszik le a voksukat.

A többiek kíméljenek meg a magyarázkodástól, hogy nem is jelképes, stb. Nekem nem kell semmit bebizonyítanotok, mert nem én állítom ezt.



2014. ápr. 18. 09:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Osztan miert kene sietnie annak akinek vegtelen ido all a rendelkezesere?
2014. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
15%

Mutass egy bizonyítékot sz evolúcióra, ami kézzel fogható, vitathatatlan tény.

Még egy tudósnak sem sikerült, ezért hívják elméletnek. A Bibliát támasztja alá a tudomány, nem a darwini elméletet. Olyan tudósokkal állok kapcsolatban, akiknek a szakterülete és a doktorátusa biológia, kémia, fizika, geológia, stb.. mind kreacionista hívő tudós és nem véletlenül.

Isten mindenható, nem kellett neki több millió év, csak kimondta, hogy: legyen. Az universum jelentése is ez: egy szó.

2014. ápr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%

A kreások nem képesek elfogadni azt,hogy az is evolúció,ami egy fajon belüli változás..

Nézz meg egy belterjes falut meg egy másikat. látod mi lesz?

2014. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

1-nek:


Mitomén. Te miért sietsz bármivel is az életedben. Majd megcsinálod holnap, vagy jövőre. Lehet neked ez a hozzáállás elfogadható, sőt logikus, de számomra nem.



2-nek:


Talán nem értetted meg az utolsó bekezdést? Akkor olvasd el még egyszer:

Igazából olyanok válasza érdekel aki elvetik a valódi 6 napos teremtést és a jelképes 6 nap mellett teszik le a voksukat.

A többiek kíméljenek meg a magyarázkodástól, hogy nem is jelképes, stb. Nekem nem kell semmit bebizonyítanotok, mert nem én állítom ezt.


Nem inkább az abiogenezisre gondoltál? Mindegy, mint írtam nekem nem kell bizonygatnom semmit, az evolúcióról(ha már ezt hoztad fel) sem állítottam semmit, szóval bizonyítanom sem kell ;)


Ahelyett hogy itt fröcsögtök olvassátok el azt ami oda van írva és akkor válszoljatok, ha hozzátok szól a kérdés.

2014. ápr. 18. 10:06
 5/22 anonim ***** válasza:
59%

Azt elfelejted, h az idő relatív.

Nekünk itt lehet évmilliárd, de lehet ahol Isten van ez 6 nap.

Az űrben is másképp telik az idő pedig csak pár kilométerre van tőlünk.

2014. ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%

Open, a kérdésed annyira provokatív a számomra, hogy nem vagyok képes a kezemre ülni, és nem írni. :D


Remélem nem bánom meg. :)


Igen tényleg a 6 napos teremtési kifejezés jelképes. Bizonyos hosszú idöszakokat foglalnak magukban


Isten lassan dolgozik? Nekünk egy rövidéletü porszemeknek tényleg nagyon-nagyon hosszú idö.

Söt még a gonoszokat sem bünteti azonnal, ahogyan azt talán mi szeretnénk. Azt írja róla a Biblia: Hosszútüröen vár, hogy megtérjenek a gonoszok....de szerencsére nem örökké ezt én teszem hozzá.


És miért kéne hogy úgy gondolkozzon és dolgozzon mint mi?


Katy

2014. ápr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, az első hozzászóló fején találta a szöget.


Az idő nagyon is emberi koncepció.

Azt mondják, az idó az a dolog, ami megakadályozza, hogy minden egyszerre történjen.

Kicsit olyan, mint egy DVD lemez a kezedben:

EGY pillanatban és MINDEN pillanatban rajta van az egész film, de kell egy szerkezet, (anyag) ami sorbafűzi a szekvenciát.

A régi korok emberei ráértek. Csak a modern korok patkányversenye gyorsatotta fel a világot egy szinte élhetetlen szintre. Tehát az, hogy mi tart sokáig, az nagyon kor és kultúrafüggő.


Az, hogy a 6 nap szimolikus-e vagy valós, csupán az ateistáknak kedvenc gumicsontja. A vallásosak ezen nem rugóznak sokat.

A 6 nap lehet 6 korszak, 6 szakasz, 6 szint, satöbbi.

Akit érdekel, megpróbálhat párhuzamot vonni a tudomány "mai állása" szerinti elméletekkel, és akár találhat is.

2014. ápr. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Az ateisták is tudják,hogy az idő relatív,de a nap az nap,mert földi nyelven íródott ugye. Amúgy meg a bibliába mindent bele lehet magyarázni,mert szerepel benne az abc összes betűje,csak megfelelő sorrendbe kell rakni és megfelelő számú ismétlést alkalmazni:)
2014. ápr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg a bibliába mindent bele lehet magyarázni..."


Annak aki nem ismeri.

Aki ismeri, annak azért nem mindent.

Jó ha az ember ismeri még a történelmet, a vallástörténelmet, a keresztényésg Jézus előtti áramlatait, és az ókor egyéb vallásait, plusz a kereszténység nem judeaizálódott ágazatait.


Mindennek ismeretében a Bibliába való belemagyarázások lehetőségei erősen korlátozódnak.


Ellenberger talán közelebb lehet jutni annak valódi üzenetéhez... Már annak, akit valóban érdekel.

2014. ápr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

5-nek:


"Nekünk itt lehet évmilliárd, de lehet ahol Isten van ez 6 nap. "


- Tehát azzal érvelsz, hogy relatítan telik az idő? Lehetséges, lehetséges. Viszont a mi szempontunkból nézve(mert ugye emberek vagyunk és nem Isten szemszögéből látjuk a dolgokat)mégiscsak év milliárdokig tartott a folyamat.

Az unalmas munkahelyi prezentáció akkor is egy óra, ha neked 3-nak tűnik. Ha mi határozzuk meg az idő részegységeit akkor ehhez mérten viszonyítunk mindent, nem pedig máshoz. Visszautalva az előző példára, ha neked 3 órának is tűnt a prezentáció, az akkor is egy óra volt. Szóval, relatív vagy sem, a mi szemszögünkből év milliárdokig tartott a "teremtés" és erre várom a magyarázatot.


"Az űrben is másképp telik az idő pedig csak pár kilométerre van tőlünk."


- Az annyira kicsi eltérés, hogy észlelni sem igazán lehet. A milliárd év és a napok közt pedig azért nem egy árnyalatnyi a különbség.



6-nak:


"Open, a kérdésed annyira provokatív a számomra, hogy nem vagyok képes a kezemre ülni, és nem írni. :D "


- Mint mindig :)


"Remélem nem bánom meg. :) "


-Miért kellene megbánnod?


"És miért kéne hogy úgy gondolkozzon és dolgozzon mint mi? "


- Nem kell, csak számomra furcsa, hogy egy mindenható lény korszakokon át gondolkodik és tervezget bizonyos dolgokat, amit néhány ember ha összeül, elég összetetten, logikusan meg tudna tenni néhány év alatt mondjuk. Ismered a gyűrűk ura filmet? Az író (Tolkien) kitalált egy teljesen új nyelvet: a tündék nyelvét a történethez, ezzel is gazdagítva annak világát. Azért figyelt a részletekre és ez "csak" egy könyv. Szóval ha milliárd évek állnának a rendelkezésére az embernek, sokkalta fantáziadúsabb életet is ki tudott volna találni, mintsem hogy: Élünk, majd halálunk után megítéltetik hová kerül az ember lelke. Ez bizony az egyes értékelést sem üti meg. Inkább adnék értékelhetetlent erre a "dolgozatra", mert annyit is fektettek a(nem a megvalósításba) tartalom és cselekmény kidolgozására.


7-nek:


"Az idő nagyon is emberi koncepció. "


- Ugyan erről beszélt az 5-ös. Az idő relatív. Emberi mértékkel nézve viszont nem az.


"Az, hogy a 6 nap szimolikus-e vagy valós, csupán az ateistáknak kedvenc gumicsontja. A vallásosak ezen nem rugóznak sokat. "


- Naa, azért ne szálljunk el magunktól ennyire. Talán azért is merül fel többször, mert egyetlen elfogadható válasz sem született még. Sőt, hogy ha jobban belegondolok, a vallásosak körében sincs egyetértés ebben a kérdésben. Szóval a gumicsont kifejezést igencsak eltúlzottnak tartom. Ha azok akik kitalálták egyöntetűen kijelentik, hogy milyen értelemben kell tekinteni az elmondottakra, esetleg akkor dobálózhatsz ezzel a slapmos viccel. De addig is tedd csak el ;)

A vallásosak pedig azért nem rugóznak ezen, mert tapasztalatból tudom, hogy el sem gondolkodtatja őket az ilyen és ehhez hasonló kérdés. Egyszerűen átsiklanak felette.


Több órája kiírtam már a másik kérdésem, azóta sem érkezett rá válasz:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Véletlen? Nem hiném. Ahelyett, hogy itt nyomod a favicceidet, elgondolkodhatnál ezen és megírhatnád a választ ;)



8-nak:


"Amúgy meg a bibliába mindent bele lehet magyarázni,mert szerepel benne az abc összes betűje,csak megfelelő sorrendbe kell rakni és megfelelő számú ismétlést alkalmazni:)"


- Na ezt sem én mondtam. A bibliát mindenki úgy értelmezi ahogy akarja, ez nyilvánvaló. Próbáld ugyan ezt megtenni egy fizika, vagy matek könyvvel. Beletörik a bicskád :)

2014. ápr. 18. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!