Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyha nem vagyok megkeresztel...

Hogyha nem vagyok megkeresztelve, akkor is mehetek gyónni?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
igen, ezzel kezd, és megbeszélitek a teendőket
2014. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez úgy működik, hogy bemegyek, megkeresem a papot és mondom neki, hogy nem vagyok megkeresztelve, de gyónni szeretnék?
2014. aug. 29. 14:08
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

A gyónás egy szentség. Nem akárki mehet gyónni. A gyermeket születése után keresztelik, de csak 7 évesen mehet gyónni. Előfordul, hogy még felnőtt sem mehet gyónni, pl. aki elválik a feleségétől). A katolikus vallás rendkívül szigorú ilyen tekintetben.

Te természetesen nem mehetsz, de elmehetsz a paphoz (még be is mehetsz a gyóntatószékbe) és ott ugyanezt elmondod neki. Ő majd megmondja a többi tennivalót.

2014. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szp72 ***** válasza:
100%
Egy pappal (ha az olyan)bármikor beszélgethetsz, elmondhatod a bűneidet is, ő pedig imádkozhat érted, de szentségi értelemben nem gyónhatsz, nincs értelme. Az ugyanis az újrakezdés szentsége, nem kezdheted újra azt, amit még el sem kezdtél.
2014. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

Gyónhatsz, hisz ez gyakorlatilagegy beszélgetés, amikor te kiöntöd a szíved, elmondod, hogy mi bánt, és a pap tanácsokat ad a problémádra. Ezek részben 'világi' tanácsok (pl. Kérj bocsánatot xy-tól) de részben vallási tanácsok (amit gondolom nem eshet nehezedre tartani, ha gyónni akarsz akkor hiszel is)

Viszont gyónás után nem áldozhatsz

2014. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
15%
Ilyen alapon gyónhatsz a sarki fűszeresnek is...
2014. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
A sarki fűszeresnek nincs titoktartási kötelezettsége.
2014. aug. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%
szp72 előttem jól írja. Továbbá a gyónás lényege, hogy visszatérsz az Egyház közösségébe, viszont ha nem vagy megkeresztelve, akkor nem vagy az Egyház tagja, tehát nem tudsz hová visszatérni.
2014. aug. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!