Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kötelező fizetni egyházadót?...

Kötelező fizetni egyházadót? Ha igen, mennyit? És családonként van vagy családon belül ahány nagykorú van?

Figyelt kérdés
A férjemet nem keresztelték meg(38 évesen)a helyi katolikus templomban!A nagylányom nem gyonhatott,mert nem fizettem egyházadót!Azóta nem járunk a helyi templomba,a közeli városban voltunk éjféli misén is,és a férjem is ott lett meg keresztelve.
2010. jan. 17. 09:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
82%
Az, hogy egyes helyeken egyházadóhoz kötnek sokmindent, nem azt jelenti, hogy szabad, csak azt jelenti, hogy ott a pap (vagy aki szedi) visszaél azzal, hogy a kedves hívek nem járnak utána. Ne pontozgassátok már le azokat, akik ezt jól tudják. Nem köthetnek egyházadóhoz semmit, Jézus se szedett egyházadót, sőt, a tanítványainak megparancsolta, hogy ne hordozzanak magukkal még tarisznyát se, nem azért mennek, hogy megszedjék magukat, hanem hogy terjesszék az evangéliumot és Jézus tanait. Van, aki eszerint él, akár hívő akár pap. Attól, hogy egyes helyeken ezeket megszabják, hogy ha nem fizetett valaki egyházadót, attól megtagadnak valamit, nem az egyház döntötte el így, utána kell nézni, utána kell járni, keresni kell olyant, aki rendesen érti és ismeri, és nem kell szidni az egész egyházat azért, mert van, aki az egyház tagjaként is pénzéhes hülye. A mi papunk sok évig trabanttal közlekedett, és azt is ellopták tőle.
2010. jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
54%

Nem kötelező, mint ahogy az egyházhoz tartozni sem kötelező. De ha oda akarsz tartozni, vállalj részt a felmerülő költségekből. (rezsi, karbantartás, lelkészi fizetés...) A jövedelem 1%a vállalható mérték.

A jó lelkész persze nem ezzel fogadja a híveket!

Keresztelés, gyónás, lelki beszélgetés nem köthető semmilyen anyagi feltételhez!!! Akkor adakozzon valaki, ha úgy érzi, kapott valamit Istentől, és az Isten iránti háláját akarja így kifejezni. Ha valaki úgy érzi, nem kapott semmit az Istentől, az egyháztól, akkor az nem is tartozik oda, és ne is fizessen.

Ha pedig fizet, kell kapjon átvételi elismervényt, hiszen - ha korrekt a lelkész - semmi nem zsebbe megy, minden szigorúan könyvelve van. (Áfás számlát egyházközség fenntartói járulékról nem adhat.)

Annyi személy fizet a családból, ahány az egyházhoz kíván tartozni, és van jövedelme. (Hiszen egy családból nem biztos, hogy mindenki egy felekezethez akar tartozni.)

2010. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
60%

Egyházadó nincs.

A Katolikus Egyház kéri, hogy támogasd anyagilag is az Egyházat, de ez nem kötelező.

-Támogatni többféleképpen is lehet

-egyházközségi hozzájárulás a jövedelem 0,5, vagy 1%-a (egyházmegyénként változik)

-a hozzájárulás természetesen egyénekre vonatkozik, tehát aki tanuló vagy nincs jövedelme természetesen nem fizet .

-adó 1%-a

- adomány (persely, alapitvány stb.)Pl. az én plébániámon egy vállalkozó saját pénzéböl kifizette a templom felújitását.

-A keresztelés ingyenes. Van egy rendelkezés, hogy 7. életév betöltése után aki meg akar keresztelkedni 2 év felkészülési idő után teheti meg.De a papok ezt kezelhetik rugalmasan is ez nem kötelező.

-Én sem a plébániámon szoktam gyónni hanem máshol, lelkivezetömnél, de tőlem még sohasem kértek gyónáskor igazolást arról, hogy megfizettem az egyházközségi hozzájárulást.

Azt biztosan tudom, hogy számlát adni kell, természetesen nem "áfás" számlát, hanem elismervényt.

2010. jan. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 gyuszucs válasza:

Kedves olvasók, sajnos a válaszadók között sokan nagy tévedésben ,ill tudatlanságban vannak, valószínűleg olyan emberek akiknek nem sok közök van a vallásukhoz, ha van.

Egyház adó más néven egyházi hozzájárulás. volt aki itt bugrisnak nevezte a papot mert nem biztosította az egyházi szolgáltatást annak aki nem fizette az egyházadót. egyház adó egyébként nem sok évente pár ezer forint nálunk pl. 3500 Ft/ fő/ év ami egy kereső emberszámára szinte semmi ha havi szintre elosztod, egyházi adó szükségessége: templomok parókiák rezsi költségei , és a lelkészek papok fizetése is ebből jön ki, ha senki nem fizetné akkor nem lenne azon a településen se templom se pap, ha keresztelni temettetni akarunk a pappal, az nem terem ott amikor nekünk van rá szükségünk, ha nem járulunk hozzá az ott létéhez az azt jelenti a számunkra nem fontos az ott léte, és vallástalan emberek vagyunk, és akkor ne is keressük, mert azt sem tudjuk mi a keresztelés az egyházi temetés , lényege, Valaki írta áfászámlát nem adott a pap, itt jelzem minden befizett pénzről, szentség kiszolgáltatásról mint pl, esküvő, nyugtat kell kiállítani, nálunk legalább is azt adnak, áfásszámla meg felesleges, mert az egyházak nulla áfa körbe tartoznak, ha ad is számlát azt max. leírhatjuk ha vállalkozók vagyunk,valószínűleg a könyvelő furcsálni fogja , hogy milyen címen számolja el. Vagyis a lényeg ha valakinek fontos az , hogy paphoz, lelkészhez menjen , akárcsak 10 évente is akkor járuljunk , hozzá, hogy a településünkön vagy a közelben lehessen pap akihez keresztelés, esketés, temetés kapcsán fordulhatunk, és ne sajnáljuk azt az évi pár ezer forint egyházi hozzájárulást.

2020. jan. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!