Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Én katolikus vagyok a párom...

Én katolikus vagyok a párom református, nem vagyunk házasok, és én még egyházadót sem fizettem! Lehet-e katolikus a fiunk?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem vagyok jártas ebben a témában...Mi a teendő,mivel kezdjük?
2008. okt. 1. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Azt fogják mondani minkét egyházban,hogy házasodjatok össze! Ugyanis a házasság szent dolog. Aztán lehet keresdztelni. Lehet katolikus,de szerintem az egyház adót akár visszamenőleg is kifogják fizettetni veletek. Ja és mivel eddig így éltetek valszeg kell oktatásra is járnotok, hogy nehogy ismét megtévedjetek. Ez már csak ilyen.
2008. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez elvileg így van, de lehet olyan papot keresni, aki azért megkereszteli. Amúgy ez miért fontos nektek?
2008. okt. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

A házasság ezt az egyik ismerősöm mondta aki házasodott hogy ő katolikus és a párja akivel ösze akart házasodni református volt és csak ugy házasodhattak össze hogy vagy mindketten reformátusok vagy mindketten katolikusok.Így az ismerősöm református valásra tért át de nemtudom azt már hogy és utána házasodtak össze.

A keresztelkedés hát szerintem lehet katolikus.Mert a szüleim csak élettársak anyám katolikus apám református és én reformátusra lettem keresztelve.De apámnak az apja is református az anyja meg katolikusvolt szintén.Vagy az is lehet hogy a gyerek az apja vallását követi szerintem egy katolikus papot kérdezzél meg ő biztosra tudja mondani.

2008. okt. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Így van, miért fontos nektek? A fiatok majd eldönti hogy milyen vallásúnak vallja magát ha felnő.
2008. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
43%
hogy irhatod azt,az elottem szolo,hogy majd o eldonti hogy felno,mivan veled,pogany lenne lenne,az eleg nagy bun,ugy gondolom,hogy te nemvagy vallasos,mert ha az lennel,ilyen marhasagot nemajanlottal volna.
2008. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Valaki írta hogy át kell térni a másik vallására, hát ez egy oltári nagy BAROMSÁG VOLT AMIT ÍRTÁL. Mi katolikusok voltunk, nővérem és bátyám élettársai reformátusok. Katolikus templomban volt az esküvő, kb. 10 alkalmas "tanfolyamra" kellett járniuk, hogy megismerjék a katolikus vallást, ennyi. Nem kell áttérni a másik vallására, a református egyház sem várja ezt el. A keresztelés ..., ha most azt írom ide, hogy a pénz dominál a katolikus egyháznál, akkor talán nem mondok sok újat.
2008. okt. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Semmi sem szükséges hogy gyermeked katolikusan neveld. Mesélj neki a Bibliából, beszélgessetek a hitről, Jézusról. EZ FONTOS. Az egyházadó meg a többi ecetera csak külsőség.
2008. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mi a teendő,mivel kezdjük?"-A házasság rendezéssel(igy nevezi ezt a kánonjog.Nem szükséges feltétlenül az esküvőt megtartani- lehetséges, én már voltam ilyenen- de elég ha két tanú jelenlétében akár a sekrestyében is rendezni a házasságot. A házasság a katolikus(ortodox,anglikán Egyházban a hét szentség egyike, ahol a felek egymásnak szolgáltatják ki a szentséget a pap csak tanúskodik.Ezekben a fent felsorolt egyházakban nincs válás. A házasságkötés ingyenes nem lehet és nem is szabad érte pénzt kérni, csak esküvökön szoktak adni (kántor villanyszámla gyertyák,takarítás)de ha csak házasságrendezés van az ingyenes.Ha polgári esküvő volt az is érvényes a katolikus egyházban, csak nem szentségi házasság!Az "egyházadó" helyesen; egyházközségi hozzájárulás nem kötelező-legalábbis a katolikus egyházban, hanem önkéntes kinek-kinek a lelkiismeretére van bizva ez is mint oly sok más dolog is.

Ha egy katolikus egy nem katolikussal(református evangélikus stb.) köt házasságot ezt nevezi a kánonjog vegyesházasságnak.A keresztelés is ingyenes, legalábbis a katolikus egyházban, söt a katolikus egyház érvényesnek ismeri el a testvéregyházak (református anglikán evangélikus stb keresztelését is.A katolikus egyház úgynevezett reverzálist szokott kérni vegyesházasság esetén, miszerint a nem katolikus fél nem akadályozza a megkeresztelendő gyermeket abban hogy hitét(vallását) gyakorolja, de házasság rendezésekor még ez is elmarad hiszen a gyermek már a keresztelésre vár.Anyagi vonzata tehát sem a házasság rendezésének- ami már nem esküvő- sem a keresztelőnek nincs,nyugodtan felkeresheted az illetékes plébánost szerintem segiteni fog.Vegyesházasság esetén a szokásjog szerint a fiúk katolikusok a lányok a másik fél vallását (református evangélikus stb ) követik,- pl a gróf Teleki családban (Teleki Sándor Petőfi barátja)a mai napig ez a szokás.

2008. okt. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A kérdésedből úgy tűnik, hogy nem vagytok túl vallásosak, ami nem baj, csak akkor nem értem, hogy mért akarjátok megkeresztelni a kicsit? Hiszen ez egy vallásos szertartás, és persze egy vállalás, hogy az adott egyház szellemében nevelitek föl. Ha csupán meg akarjátok ünnepelni az új jövevényt, tarthattok neki névadó ünnepséget. Az nem jár kötelezettséggel, és úgy csinálhatjátok, ahogyan jól esik.
2008. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!