Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásosak, ti miért hisztek?

Vallásosak, ti miért hisztek?

Figyelt kérdés
Rengeteg hívő ember van, kíváncsi vagyok ki miért vallásos. Kort is írjatok ha kérhetem, de persze nem kötelező :)

2014. szept. 2. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Fölösleges ezt itt megkérdezni, 100 oldalt lehet erről írni.
2014. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Az én hitem kicsit személyesebb, és nem vallási dogmákon alapul. Katolikus vagyok, de ez számomra másodlagos.

Amiért hiszek az az, hogy Isten számtalanszor bizonyította nekem, hogy vigyáz rám és segít nekem. Olyan "véletlenek" voltak az életemben, hogy ha nem következnek be, már nem élnék. És ez nem puszta szerencse. Tudom. Ne kérdezzétek, honnan, egyszerűen tudom. És ezt senki nem veheti el tőlem :)

2014. szept. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Azért hiszek Istenben, mert meggyőződtem a létezéséről, és sokkal jobb az életem, mióta ő az "ösvénymnek lámpása", ami annyit jelent, hogy az Ő útmutatásai szerint élek. Ezért még ebben a sátáni gonosz világban is boldog vagyok :-)

2014. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első, hát akkor írd le tömören egy oldalon ;)


KZitus, értem, de hogyan győződtél meg a létezéséről?

2014. szept. 3. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Második,ha igaz amit írsz akkor is szánalmas vagy,hogy függsz valakitől.
2014. szept. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kvasnika László1973 ***** válasza:
Sziasztok engem Lacinak hívnak. 41 éves vagyok. És jó a kérdés. Én azért hiszek mert Isten a szívembe adta a hitet. Soha nem hittem abban hogy banánnal a kezemben bundával születtem. Ráadásúl az embernek vannak olyan mükődő funkcióí amihez nincs testi szerv. A légzéshez kell a tűdő, a látáshoz a szem, ....stb viszont milyen szerv van a szeretethez? Mivel szeretünk?? Mert a szív nem ezt a feladatot látja el hanem a vér termelésére szolgál és arra hogy pummpálja az erekben -keringesse a vért. Tehát van egy funkciónk ami magától tudd müködni nem kell hozzá egy szerv. Ez hogyan lehetségess?? tehát a szeretet nem testi hanem szellemi illetve lelki. Ha tehát a szeretet szellemi akkor Biztosra vehető hogy Isten is létezik aki szintén szellem. És azt tudjúk hogy Isten a szeret Istene.Tehát Ő müködteti a tiszta szeretetet amivel minket szeret ebőől a szeretetből fakad az hogy Jézust elküldte a földre váltságúl a bűneinkért. Jézus megváltott minket ártatlanúl meghalt értünk, ez a szeretet Istentől van mi pedig ennek a szeretetnek leszünk a részesei Jézus által. Ez igazság , valóság. Van egy egyszerü példa amikor valaki figyel minket megérezzük. Mivel mikor nem látjúk azt aki néz, csak akkor amikor odarordulunk ahoz aki nézz minket . Tehát ez az érzés soha sem hazudik mindig jelez ha valaki sokáig néz. Mi a lényeg?? Van bennünk valami ami jelzi egy a szemünk által nem látott személy jelenlétét hiszen megérezzük. Úgyan így Isten létezése se csak hit, hanem van az emberben valami ami jelzi azt hogy van Isten. Egészen pontosan az Isten úgy alkotta meg az embert hogy biztosan tujúk azt hogy Ő van. Mivel a tökéletlen betegségre hajlamos embernek van értelme mindenki tudhatja azt hogy van egy Isten aki magasabb teremtő inteligenciával rendelkezik. Úgye mennyivel egyszerűbb épp ésszel végig gondolni. Tehát mostmár nem is hívő és hitetlen emberekről kell beszélni hanem Isten tagadó emberekről és Istent megvaló személyekről
2014. szept. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 KZitus ***** válasza:

Szervusz


"de hogyan győződtél meg a létezéséről?" - kérded


Az egyetlen hiteles információ Istenről: a Biblia.

A Biblia naponta olvasása segített ebben. Teljesen biztos vagyok Isten létezésében, sőt, ma már Ő irányítja az életemet. Csak így lehet boldogan élni:-) és én az vagyok!

2014. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

László, köszönöm a válaszod, jól kifejtetted :)


KZitus, szóval a Biblia, de máig is kétséges az eredetisége, akkor honnan veszed biztosra hogy minden szava igaz? Én is olvastam, sőt elemeztem irodalom órán és mindig ötösre feleltem belőle, de mégsem volt rám ilyen hatással. Egyébként egész életedben vallásos voltál vagy később döntöttél emellett, és akkor kezdtél Bibliát olvasni? Engem nem neveltek vallásosnak de érdekel mindenféle hit.

2014. szept. 9. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!