Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, milyen bibliai vagy...

Hívők, milyen bibliai vagy irodalmi segítséget tudtok arra, hogyha valaki kizárólag saját magában keresi a kiutat egy krízishelyzetből?

Figyelt kérdés

Egy kolléganőm a házasságában egyedül maradt a gondjaival, mivel a férje érzéketlen minden fontos érzelmi igényére, ezért elköltözött otthonról. Segítségként Müller Péter könyveket olvas, melyek sok szellemi erőt adnak neki, de az a szellemiség, amit a könyveiben ő megfogalmaz, csak a saját erejére való támaszkodásra épül. Ezért a kolléganőm is így gondolkozik, s külső forrásból, azaz egy magasabb rendű forrásból nem igazán fogad el segítséget.


Az az igazság, hogy én nem ismerem Müller Péter műveit, csak bele-bele olvastam a Titkos tanításokba, így nem tudok helyesen hozzáállni a kérdéshez.

Arra gondoltam, hogy talán magával MP műveivel is lehetne érvelni, ha ugyan írt olyant, ami nyitottá teszi a külső források (legalább) figyelembevételére az olvasóját. Számomra ez nagyon veszélyes filozófia így, ha arra ösztönöz laikus embereket, hogy CSAK saját belső energiájukban bízzanak, hiszen ezzel a legfontosabbat zárják ki az emberek az életükből, a Teremtő igazi bölcsességét.


Tudtok segíteni? Előre is köszönöm.



2014. szept. 4. 14:45
1 2 3
 11/26 Pietrosol ***** válasza:
Mármint, ezzel.
2014. szept. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
"...ímé az Isten országa ti bennetek van." idézetedre írtam
2014. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Pietrosol ***** válasza:

# 12!


Az világos, hogy mely idézetre írtad válaszként, de mit akarsz közölni?


Mert Kzs ezt írta:-"Olyat a Bibliában nem találsz, hogy magadra támaszkodj, hogy magadban bízzál."


Te idézel ilyen sorokat:-"hanem él bennem a Krisztus",..."Jézus Krisztus bennetek van",..."mert nagyobb az, a ki bennetek van, mint az, a ki e világban van." Ezért nem értem, hogy mit szeretnél közölni a válaszoddal, amelyet erre az idézetre írtál: "...ímé az Isten országa ti bennetek van.".

2014. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
8as hsz-odban fenti idézetet arra hoztad, hogy magunkban bízzunk
2014. szept. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Pietrosol ***** válasza:
Tehát?
2014. szept. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os válaszoló és mindenki, aki segíteni akar, köszönöm! Az első idézeted nagyon frappánsan megfogalmazta a kétféle világfelfogást, vagy a kétféle "utat", amelyről Jézus is beszélt. Ilyenfajta idézetekre gondoltam segítségképpen, hiszen a közvetlen bibliai idézetek ebben a témában szerintem kissé erős annak, aki maga nem igazán elkötelezett, vagy lazán, liberálisan fogja fel a hit kérdését.


Az "Isten országa 'tibennetek' van" idézetet megnéztem más magyar fordításokban is, és bizony nagy a megosztottság, mert kétféleképpen adják vissza, sok fordító ettől eltérően fogalmaz. Pl. az Ökumenikus fordításban is másként van. Abban azok a szavak így hangzanak: "Az Isten országa már közöttetek van". És hasonlóképpen hangzik ez sok más bibliafordításban is, például az új Katolikus fordításban és Békés−Dalos fordításban, valamint Dr. Budai Gergely, vagy a Czeglédy fordításában.


Valahol olvastam e kérdések között is, hogy miért van ez az eltérés. Merthogy Jézus a képmutató farizeusoknak mondta ezeket a szavakat. Hogyan juthatott volna Isten országa az ő megkeményedett szívükbe? Van egy ilyen magyarázat valahol, mindjárt bemásolom.


"A The Interpreter’s Dictionary of the Bible megállapítja: „Bár ezt a verset gyakran idézik úgy, mint ami Jézus ’titokzatosságának’ vagy ’elmélyültségének’ a példája, ez az értelmezés azonban leginkább arra a régi fordításra épül, amely szerint a ’tibennetek’ abban a nem szerencsés modern jelentésében értendő, hogy a [görög a hymon] névmás egyesszámban szerepel, holott többes számú (Jézus a farizeusokhoz beszélt — 20. vers) . . . Az az elmélet, amely szerint Isten királysága egy belső, elmebeli állapot, vagy a személyes megmentés állapota, ellentétes a vers értelmezésével, valamint az elmélet teljes Ú[j] T[estamentum]-i ábrázolásával."

2014. szept. 4. 21:07
 17/26 anonim ***** válasza:

Milyen szépen fogalmaztál, "a Teremtő igazi bölcsessége".

Így van, nem lehet őt kizárni az életünkből, illetve ki lehet, csak az már nem élet.

Nos, az Atya nekünk adta az Ő örömét, békességét és szeretetét, tehát ezek már meg vannak bennünk. Mi a mi dolgunk? Hogy előhívjuk ezeket szavakkal.

"Minden gondotokat őreá vessétek, mert neki gondja van rátok."

2014. szept. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Pietrosol ***** válasza:

Kérdező!


Aranyosak ezek a vélemények a fordításokról, csak azt hagyják figyelmen kívül, hogy akkor a "hanem él bennem a Krisztus",..."Jézus Krisztus bennetek van",..."mert nagyobb az, a ki bennetek van, mint az, a ki e világban van." is fordítási hiba. Végső soron a Biblia egy fordítási hibahalmaz?


Arról nem is beszélve, hogy ez a "Isten mindenütt jelen van, csak bennem nincs" felfogás Isten mindenhatóságát tökéletesen felrúgja és nem más, mint az ateizmus egy speciális formája. Ha Isten a Lét teljessége, akkor szükségszerű, hogy minden létezőben jelen legyen.

2014. szept. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Pietrosol, nem vonom kétségbe Isten mindenütt való jelenvalóságát, fogalmam sincs ezt hogy oldja meg, de „nincs kifogásom ellene”.

Péld.

15,3 Minden helyeken vannak az Úrnak szemei, nézvén a jókat és gonoszokat.


Azt sem állítom, hogy bárki ki lenne eleve zárva a kegyelemből, a megtérés lehetőségéből.


Viszont a kereszténység nem panteista szemléletű (ld. keleti vallások), azaz nem egyenlő a természettel, a teremtett világgal; attól különálló autonóm Személy.


Az ezoterikus, okkult tanok és praktikák szerint az „Univerzum” erői, mindenki rendelkezésére állnak, csak rajtad áll, hogyan hasznosítod. Azaz magad teremted valóságodat, a jó történéseknek és a rossz történéseknek is te vagy az oka, „bevonzottad”. Ezért különböző praktikákkal, pl. vizualizáció, agykontroll, pozitív szemlélet, be kell vonzani a jót az életedbe. Ez a szemlélet igen önzővé tesz, csak magára összpontosít az ember. Részvétlenné tesz a szenvedők, szerencsétlenek iránt.


A keresztény tanítás ennek ellentéte, azaz nem magunkban kell bízni, vagy a vagyonunkban, stb. hanem Istenben.


Zsolt.

20,8 Ezek szekerekben, amazok lovakban bíznak; mi pedig az Úrnak, a mi Istenünknek nevéről. emlékezünk meg.

20,9 Azok meghanyatlanak és elesnek; mi pedig felkelünk és megállunk.

20,10 Uram, segítsd meg a királyt! Hallgasson meg minket, mikor kiáltunk hozzá.

2014. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Fürediné Kiefer EDit válasza:
Ez egy nagyon jó, frappáns, életszerű kérdés,és szerintem két módszer is van bármilyen problémánkra, és még logikus is.Én Müller Péter ezoterikus írásait jó időben olvastam, ugyanis előtte jártam teológiát hallgatni,a barátnőm ajánlatára pedig elvégeztem 92-ben az agykontrollt is, és mindig a barátnőm információja szerint vásároltam meg az ezoterikus könyveket, jártam vele természetgyógyászati előadásokra is, és a hatására folyamatosan megveszem a Müller könyveket is.Utóbbi író egyik könyvének a hatására 24 órán belül megszűnt a pajzsmirigy gyulladásom, egy olyan kulcs mondatot találtam a könyvben,mely azonnal hatott a lelkemre: Jézust el kell fogadnom megváltómnak.Egyébként Müller a mi atyánk imádságot is levezeti értelmesen az átlag ember számára is, ő szerintem Hamvas Béla és Szepes Mária eszmei tanítványa.Nagyon bölcs ember, csak meg kell érni a tudásra: évek múlva is igaz,maradandó az eszmeisége,lélek gyógyász szerepét tölti be a mai információs társadalomban, általa egy magasabb létsíkra kerülhetünk.Másik gyors gyógyulásom a következő volt: Saját magammal konfliktusba kerültem, az énképem csorbult, saját szakmai mivoltomban csalódtam,már teljesen elgyengültem a stressztől, aztán meditáltam és Istenhez fordultam: Mit csináljak, hogy ne legyek totál beteg?Válasz sugallat formájában: " Szeresd magad és a benned lévő jó Istent".Na, erre is azonnal rendbe jöttem, nevettem, táncoltam, ragyogtam 5 perc múlva.,tehát a hit,remény, szeretet a hajtóerő / pozitív energia !/Müller pedig ennek a közvetítője, és megmagyarázza, hogy bennünk van egy felsőbbrendű én, aki összeköt bennünket Istennel.A lényeg, hogy a Jézusi példa a legjobb, mert gyógyító"Menj jó asszony hited szerint, mert meggyógyultál"Mindenki megtapasztalhatja, hogy neki melyik módszer a jó: nekem az isteni útmutatás éppen olyan jó, mint a Müller írásai.Sőt, most ott tartok, hogy én vagyok magamnak a legjobb barátja és ha jól teszem fel a kérdést, akkor az isteni szikra jó válaszokat ad,mert minden mindennel összefügg: egészben a rész, részben az egész, amint fent, úgy lent,Isten tehát tervez,kivitelez és általunk is fejlődik, a végső valósághoz szellemileg fel kell nőni, be kell érni.Vetés, aratás, az élet egyszerű, mert Isten mindent áthat energetikailag a kozmoszban.Bölcs, mert a rend, a mérték képviselője,de az ember nehezen jut el a harmóniához, a boldogsághoz.Ezét kell törekedni az egyensúlyra.
2014. szept. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!