Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, milyen bibliai vagy...

Hívők, milyen bibliai vagy irodalmi segítséget tudtok arra, hogyha valaki kizárólag saját magában keresi a kiutat egy krízishelyzetből?

Figyelt kérdés

Egy kolléganőm a házasságában egyedül maradt a gondjaival, mivel a férje érzéketlen minden fontos érzelmi igényére, ezért elköltözött otthonról. Segítségként Müller Péter könyveket olvas, melyek sok szellemi erőt adnak neki, de az a szellemiség, amit a könyveiben ő megfogalmaz, csak a saját erejére való támaszkodásra épül. Ezért a kolléganőm is így gondolkozik, s külső forrásból, azaz egy magasabb rendű forrásból nem igazán fogad el segítséget.


Az az igazság, hogy én nem ismerem Müller Péter műveit, csak bele-bele olvastam a Titkos tanításokba, így nem tudok helyesen hozzáállni a kérdéshez.

Arra gondoltam, hogy talán magával MP műveivel is lehetne érvelni, ha ugyan írt olyant, ami nyitottá teszi a külső források (legalább) figyelembevételére az olvasóját. Számomra ez nagyon veszélyes filozófia így, ha arra ösztönöz laikus embereket, hogy CSAK saját belső energiájukban bízzanak, hiszen ezzel a legfontosabbat zárják ki az emberek az életükből, a Teremtő igazi bölcsességét.


Tudtok segíteni? Előre is köszönöm.



2014. szept. 4. 14:45
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Kedves Pietrosol! Neked is köszönöm a válaszod, bár Isten természetében nem értünk egyet, leginkább egyes szövegek értelmezésében, hiszen ha azt mondom, hogy a feleségem "bennem él", ezt mindenki tudja, hogy nem szó szerint értem. Jézus tényleg a farizeusokhoz beszélt és bennük tényleg nem volt "benne" Isten országa, mely birodalom egy tényleg létező, valóságos uralomként van bemutatva a Bibliában. És tényleg egy nyelvtani hiba módosított sok magyar fordító is ezen a versen.


"Arról nem is beszélve, hogy ez a "Isten mindenütt jelen van, csak bennem nincs..."


Szerintem olyant sehol sem ír a Biblia, hogy Isten maga, egyidejűleg "mindenütt jelen van". A szelleme által igen, gyakorlatilag annak a segítségével mindent láthat ('szemei vannak mindenhol' a szelleme által), mindent tudhat, de azért a Biblia nem úgy mutatja be Istent, mintha az egész világegyetem egy "nagy Isten" lenne. Főleg nem személytelen erőként ábrázolja.

Ezért a 19-es válaszolóval értek egyet. A kiírt kérdésem szempontjából ez azért tanulságos, mert ezek szerint nagyon könnyű a bibliai Istenképből átsiklani egy ezoterikus és misztikus világba, melyet éppen a Biblia Istene ítél el leginkább, hiszen az okkult és spiritiszta erőkkel van kapcsolatban. És bár méltatom az utolsó kedves válaszolónak a tapasztalatát ezekben, de ahogy észrevettem, Müller Péter is erősen ezen mágikus "titkos tanok" irányába kötelezte el magát, bármennyire is hajaz a Szentírásra helyenként. A Titkos tanítások, vagy az Isten bohócai című könyvei legalábbis egyértelműen ezen utat követi. Ez szerintem nem kicsit veszélyes az ember végső, Isten által meghatározott célját illetően.

2014. szept. 6. 00:42
 22/26 A kérdező kommentje:
... nyelvtani hiba MIATT módosított ..., bocsi a hibáért!
2014. szept. 6. 00:44
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Istenre az tud szívből támaszkodni, aki ismeri a szavát, a Bibliát és képes azt értelmezni és a bölcsességeit amennyire lehet, beépíteni az életébe.Mert a Bibliában vannak örök érvényű jó tanácsok mindenféle gondra-bajra, élethelyzetre és ha ezeket a bölcsességeket megszívleli és még imádkozik is mellé szívből, akkor vigaszt, erőt, hasznot fog ebből meríteni.

Persze hagyatkozhat valaki pusztán a maga erejére is, csakhogy az ember ereje véges és a bölcsessége sem akkora, mint Istené, így aztán aki önerőből akar mindennel megküzdeni, hamarabb feladhatja.

2014. szept. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

A Bibliában benne van, hogy "ha apán vagy anyád el is hagynak, az Úr veled van". Itt nem csak a szülőket lehet beírni, ugyanúgy érvényes a 'párodra'.

Mellesleg Zsoltárok könyve - tele van Dávid imádságaival, hogy Isten segítsen neki, ne hagyja egyedül, Isten megszabadítja a bajtól, a gonosztól, stb., de még a dícsérő Zsoltárok is békét tudnak adni (...tornáczaiba dícséretekkel...). Az evangéliumokat (Máté, Márk, Lukács, János) ha újra végigolvassa, az is egy nagy lelki támasz, hogy Jézus egyedül ment fel a keresztre, egyedül ment végig mindenen; ez részben az, hogy miránk jut az az áldás, hogy nekünk nem kell egyedül megcsinálni, hanem van/lesz mellettünk egy segítő társ, aki támogat. A másik, hogy erőt ad: Jézus sokkal nehezebb dolgokon ment keresztül EGYEDÜL, így az, hogy "egyedül" kell végigmennie ezeken, töredéke annak a fájdalomnak, amit Jézus átélt. Őt elhagyta Isten (ugye felkiált, hogy "miért hagytál el enegmet, oh Isten?" [nem pontos idézés]). De a hölgy mellett ott van Isten, és Isten csak arra vár, hogy a hölgy az mondja: Uram, te old meg az én gondomat, én saját erőmből erre képtelen vagyok!

Mondja a Biblia, hogy adjuk át Jézusnak a mi igáinkat, és vegyük fel helyette az ő igáját, mert az jó és gyönyörűséges. Ezeket nyugodtan elmondhatod a kolléganődnek. Még lenne mit írnom, de így is hosszú :D

2014. szept. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Bocsánat: az elején "apád" akar az ott lenni
2014. szept. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Szia! Ajánlom Gyökössy Endre könyveit. Református lelkész és pszichológus volt. Biztosan találsz tőle olyat, ami az adott problémára gyógyír lehet. Érzékletesen ír: mind pszichológiai, mind teológiai oldalról is. Nemcsak emberi oldalról (antropocentikusan), hanem Istenhez kötve az embert, mint akinek Tőle is van a teljes szabadulás.


Itt találod a könyvei jegyzékét:

[link]

2014. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!