Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem mehetett be Mózes...

Miért nem mehetett be Mózes az igéret földjére?

Figyelt kérdés
Csak a konkrétum érdekel.
2014. szept. 10. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. szept. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 megfelelő ***** válasza:
Mert felhergelte magát Isten ellen és lázadozott, mint a nép.
2014. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 KZitus ***** válasza:
89%

Szervusz


Mózes nem a nép bűne miatt nem mehetett be az Ígéret földjére.

A saját bűne miatt nem ment be, ezek a bibliai részek írnak erről:

4Mózes 20:12

Jehova később ezt mondta Mózesnek és Áronnak: „Mivel nem mutattátok ki, hogy hisztek bennem, és nem szenteltetek meg engem Izrael fiainak a szeme előtt, ezért nem viszitek be ezt a gyülekezetet arra a földre, amelyet nekik fogok adni.”


4Mózes 27:14

mivel fellázadtatok az utasításom ellen Cin pusztájában, amikor a közösség veszekedett, s nem szenteltetek meg engem a víznél a szemük előtt. Ezek Meriba vizei Kádesnél, Cin pusztájában.”


5Mózes 31:2

így szólva hozzájuk: „Százhúsz éves vagyok ma. Nem mehetek többé ki és be, mivel Jehova ezt mondta nekem: »Nem fogsz átkelni ezen a Jordánon.«


Zsoltárok 106:32

Haragra ingerlően cselekedtek Meriba vizeinél,

És rosszul járt miattuk Mózes.

2014. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:
36%

Toldalék:

Tsten annyira szerette ezt a Mózest, hogy valahogy mégis megoldotta, hogy az ígéret földjére lépjen. :D


Lukács. 9. 30

És ímé két férfiú beszél vala ő vele, kik valának Mózes és Illés;

2014. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

KZitusnak: Olvastam a z idézeteket a Bibliából is. Egy református lelkész mondta: Ha valaki felelés közben Jehovát mondott Jahve helyett,egyest kapott.


Az utolsónak: Ne viccelődj komoly dologgal. Nehogy rosszat tanuljon valaki tőled.

2014. szept. 11. 10:45
 6/8 yuda ***** válasza:

Kérdező!

Melyik része volt vicces amit írtam?

Talán nem Mózessel beszélt Jézus és nem az ígéret földjén?

Ha nem Mózes volt, akkor a biblia hazudik?

Ha nem az ígéret földjén, akkor szerinted mégis hol?


Ha rosszat tanulhat valaki valakitől, akkor azok a tudatlan és képmutató vallásosok, akik megspórolják a gondolkodást.

Inkább olvasd el, ha már beollóztam az igét és ne ints meg senkit, ha nem ismered a bibliát. Ha ismered, akkor pedig azért ne.

Tanulj még Isten ismeretet, biblia ismeretet. Hasznodra válik.

2014. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha nem vicc,akkor miért írtad :D-t?

Kérdésed: "Talán nem Mózessel beszélt Jézus,és nem az Ígéret földjén?"

Egyértelmű válaszom: Máté 17,1-8 Roppant nem szeretem az értelmetlen vitát,hisz ez már az Újszövetségben van és nem az Ószövetségben.

Csak azért idézek,mert nincs mindenkinek Bibliája: "Hat nap múlva Jézus maga mellé vette Pétert,Jakabot és testvérét Jánost,és felvitte őket külön egy magas hegyre.És szemük láttára elváltozott: arca fénylett,mint a nap,ruhája pedig fehéren ragyogott,mint a fény. És íme megjelent előttük Mózes és Illés és beszélgettek Jézussal.

A többit aki tudni akarja olvashatja a Bibliából.(a neveket,címeket nagy kezdőbetűvel írjuk.)

Roppant nem szeretem a felelőtlen kijelentéseket. 2000 előtt mondták néha az emberek:""az ezret megértük de a kétezret nem" Néha rákérdeztem honnan tudod? "Írva van a Bibliában" Ki mondta Egy se mondta,hogy ő olvasta,csak hivatkozott valakire: nagymama Pistabácsi.

Na hát ezért kellett végigolvasnom, a bizonyosság miatt Beletellett 5 vagy 6 évembe,de végigolvastam. Még az apró betűket,kiadót,egyebeket is. Így már biztosan állíthattam,amit mondogattak az NINCS benne a Bibliában

Nem is tettem felelőtlen kijelentéseket komoly dolgokról. Ha valamit nem tudok,azt megkérdezem

Bárcsak így tenne más is!

2014. szept. 12. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fért bele. Mózes nagyon nagy volt.
2014. szept. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!