Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti vettétek a Szent lelket a...

Ti vettétek a Szent lelket a nyelveken szólás ajándékával?

Figyelt kérdés
Nálunk a gyülekezetben mindenki beszél nyelveken.
2014. szept. 11. 07:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Engem főleg az érdekelne, hogy miért tetted fel a kérdést. Van az a sejtésem, hogy nem pusztán érdeklődésből, hanem inkább azért, hogy másokat lenézhess. Megjegyzem: jogtalanul.

Kérdésem: Jézusi ez? Fentebb már bemásolták az ide illő korintusi igéket.


(Ha tévedek, akkor bocsáss meg, kérlek, rosszul következtettem.)

2014. szept. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Az evangéliumot hirdetni tettem fel a kérdést.


5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.

7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

2014. szept. 11. 16:00
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát akkor beszéljünk komolyan:

a nyelveken szólás a legkisebb ajándék. Ugyanakkor van két parancsunk, amiknek eleget kell tenni. Ne kérkedj ajándékkal, mert ha nem teszel eleget a két parancsnak, akkor nem vagy Jézusé. EZ van, fogadd el. Ez az evangélium, nem pedig az ajándékok hirdetése.

2014. szept. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor a te teológiád azon a téves feltételezésen alapszik, hogy csak az született újjá, aki nyelveken szól. Értem. Vagyis egy olyan neoprotestáns közösség tagja lehetsz, akik minden olyan keresztényt nem újjászületettnek tekintenek, akiken nem mutatkozik meg a "lélekkeresztség" jele, vagyis a nyelveken szólás.

Ez a fajta kirekesztő magatartás nem vezethető le a Bibliából, sőt ellentétes vele. Ismételném a kedves hozzászólókat, ha bemásolnám az ideillő passzusokat.


Jézus szabadságra és szeretetre hív minden embert. Én hiszem, hogy lehetséges ez felekezettől függetlenül, viszont nagyon elítélendőnek tartom az ilyen korlátozásokat, hiszen csak felesleges válaszfalakat húznak az emberke közé: ez nem a Szent Lélek Isten műve. Pál, leveleiben sokat foglalkozik a hasonló kérdésekkel...érdemes olvasgatni.


Imádkozzunk egymásért!:)

2014. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 Kései Sirató ***** válasza:
14-esnél a pont!
2014. szept. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
A szent szellemnek ez az ajándéka már megszűnt.
2014. szept. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ja nincs nyelveken szólás. Aki nyelveken szól, az is magyarul beszél, csak egész különös, nehezen érthető módon, különben kamu. Mivel magyarul beszél, másik szentlélek adománnyal meglehetne magyarázni, mindkettöhöz intuició kell, és ihlet kell ami ezt növeli.
2014. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nem. Hidd el, az égvilágon semmi jelentősége nincs annak, hogy beszélsz-e nyelveken! Nem is értem, egyeseknek ez miért ilyen fontos. Úgy gondoljátok, hogy csak akkor működik bennetek Isten Szentlelke, ha szóltok nyelveken? Nem kötekedés, csak érdekel.
2014. szept. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy a világ emberei nem tudják felfogni és megérteni azt amit mi tapasztalunk és észlelünk.Vagyis a keresztény közösséget, a Szent Szellemet és nyelveken szólás ajándékát, nekik semmit se mondanak ezek a dolgok. Szóval ne itt kérdezősködj, és pláne ne tőlük! Ezen a téren mint, láthatod tudatlanok! A Szent Szellem a nyelveken szólás ajándékával egy csodálatos dolog!
2014. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Érdekes hogy titeket csak ez az ajándék érdekel, mintha csak saját magatokat vennétek figyelembe hogy mindenképp meg kell ezt kaparintani. Mellesleg írod hogy világiak válaszoltak csak, már nem azért de volt itt pár keresztény válasz is ahogy nézem.

Amúgy itt egy jó leírás a glosszoláliáról:

[link]

2014. szept. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!