Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti vettétek a Szent lelket a...

Ti vettétek a Szent lelket a nyelveken szólás ajándékával?

Figyelt kérdés
Nálunk a gyülekezetben mindenki beszél nyelveken.
2014. szept. 11. 07:53
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Hát van olyan a gyülekezetbe hogy valaki beszél nyelveken valaki meg lefordítja magyarra lélek által."


Azért azt kifejtenéd,hogy te ebben mi értelmet látsz? Fel nem foghatom,hogy ha Isten közölni akar valamit akkor minek kell csillagnyelven beszélnie,amit aztán úgyis le kell fordítani,hogy érthető legyen.Ha az a célja,hogy értsék az emberek,akkor miért nem beszél egyenesen?

Amúgy meg nem tudom hány szakavatott tolmács van a gyülekezetben,de gyanítom,hogy csak páran vannak,és azok is a vezetőség közül...Ha a többség nem ismeri ezeket a nyelveket,akkor nem nehéz a tolmácsolás...

2014. szept. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 -a- ***** válasza:
Megnézhető az ígért felvétel?
2014. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Egyébként "lényegében" nyelveken szólás minden okkult és elvont tudás vagy filozófia, és több sik van de a "megmagyarázás" azért nagyobb ajándék, mert magasabb tudatra vall. Csak a Szent Lélek tudja azt tanitani, aki a Mester is. :)
2014. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Hát nem sikerült még felvételt szerezni.De akit érdekel szerdán 18:00 meg vasárnap 13:00 van Istentisztelet a 9. kerületben.
2014. szept. 22. 09:22
 25/26 Luciusszimusz ***** válasza:

Nem olvas itt senki bibliát? "Aki az Úrral egyesül, egy Szellem ővele". Abban a pillanatban, amikor valaki hitre jut Jézusban, az az illető a Szentlélek által újjászületik, és abban lakozást vesz Isten Lelke. Ez az ember megkapta a Lélek ajándékát, azaz magát a Lelket, ajándékként.


NYelvekn szól közben? Nem szól nyelveken? Tökmindegy...

Bárki, akinek a hite valódi, az megkapta a Szentlelket.

Mi akkor a nyelveken szólás? A benne lakozó Lélek egyik ajándéka.Mi a prófétaság? A benne lakozó Lélek egy másik ajándéka.


Ne keverjük már össze, ne vonjuk össze a Szentlelket a nyelveken szólással, mert ebből lesznek azok a hamis tanítások, hogy aki nem szól nyelveken, abban nem is él Isten Lelke, vagy az másodrendű hívő, hitgyenge lúzer. Na ez aztán fel bír bosszantani!!! Lehet, hogy valaki nem beszél nyelveken, de Isten Lelke sokkal jobban működik benne valamely más területen. Mondjuk sokkal szeretőbb ember, mint a nyelveken szólással villogó gyülekezeti társa...

Mellesleg én megkaptam a nyelveken szólás ajándékát annak a magyarázatával együtt, nem azért írtam, mintha irigykednék a nyelveken szólókra.


Csak azért írtam, nehogy újra eljussunk Korintusra, ahol azzal menőztek a hívek, ki tud jobban nyelveken szólni... Ezért kellett Pálnak megírni I. Kor 13.-at.

2020. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Luciusszimusz ***** válasza:
Azaz I Kor. 14- et...
2020. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!