Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik nyelveken szólank milyen...

Akik nyelveken szólank milyen érzés érezhető valami olyankor a szellemükben? Leírnátok, hogy lehet ezt az ajándékot megkapni és, hogyan zajlik ez le?

Figyelt kérdés
Akik nem beszélnek nyelveken ne válaszoljatok léci.

2013. nov. 13. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
Hosszu, nehéz tanulás van mögötte!
2013. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Csak kérni kell, ahogy a többi ajándékot is. Én a prófétaság ajándékát kérem, tudni akarom a lottószámokat.
2013. nov. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Én két nyelven beszélek, mind a kettőt tanultam.

Anélkül nem beszélhet senki nyelveken!

2013. nov. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akik nem beszélnek nyelveken ne válaszoljatok léci
2013. nov. 13. 19:02
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Mégis mit vársz, kedves kérdező? A bibliai nyelveken szólás nem más, mint puszta halandzsa. Elkezdesz mormolni halkan értelmetlenül és már nyelveken is szólsz. De egy kevés idő és mindjárt beír ide a szentlélek és kimerítően válaszol a kérdésedre.
2013. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
Akik nem beszélnek nyelveken, tutira nem válaszolnak, hiszen a válasz megírásához is nyelvtudás kell.
2013. nov. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

én csak azt kértem, h micky amit a blöffben mond, a cigótábornál,amikor a két angol gengszterrel beszél, azt kitudjam mondani...két nap után sikerült:)



távelvunétoszárecignesávrengib­ugyogá


http://www.youtube.com/watch?v=SSzu_uEq0_g

2013. nov. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem lehet tiszteletben tartani ,hogy hozzá nem értők ne válaszoljanak?
2013. nov. 13. 22:52
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

kérdező

de csak egyben egyszerre kimondva éri:)

tudom nehéz lesz megtanulni de ez a kulcs a felsőbb tudatosság felé:)

2013. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érzés szintjén néha semmi "különös" nem tapasztalható, de nekem volt már olyan, hogy mély érzelmeket (pl. aggódást/féltő szeretetet valakiért) éltem át közben. Ami minden alkalommal közös, az az, hogy utána a békességet érzem és az örömöt. Mint ahogy meg is van írva: Isten országa igazság, békesség és Szent Szellem által való öröm.

Mivel ilyenkor igazából a Szent Szellem az, aki imádkozik a nevünkben (Róma 8:26-27), néha nagyon fel lehet buzdulni közben és ilyenkor úgy érzem, hogy szenvedéllyel mondok valamit, de nyilván nem értem az értelmét. Ezt úgy lehet megérteni, hogy miért van, hogyha átgondolod, hogy Isten tüzes szenvedéllyel szeret bennünket, s ez igaz a Szent Szellemre is. Hogyha már imádkoztál valakiért, akit szeretsz, talán te is érezted, hogy milyen szenvedélyre tud indulni az ember szelleme a másikért való imában. Akkor nem meglepő, ha amikor maga a Szellem esedezik értünk, Ő micsoda szenvedéllyel tud fohászkodni! :)

Ez pedig ahhoz hasonló érzés, mint:


Luk 24:32 És mondának egymásnak: Avagy nem gerjedezett-e a mi szívünk mi bennünk, mikor nékünk szóla az úton, és mikor magyarázá nékünk az írásokat?


2Tim 1:6 Minekokáért emlékeztetlek téged, hogy gerjeszd fel az Isten kegyelmi ajándékát, amely benned van az én kezeimnek rád tétele által.

2Tim 1:7 Mert nem félelemnek lelkét adott nékünk az Isten; hanem erőnek és szeretetnek és józanságnak lelkét.


Mind a két helyen az eredeti görög szövegben a "gerjed" kifejezés a tűzgyújtással, lángolással van összefüggésben. (kaió, illetve anadzópüreó) A nyelveken imádkozás egy kicsit olyan, mint amikor felszítják a parazsat, és újra elkezd lángolni. De ugyanezt akkor is érezheted, ha szívből elkezded Istent dicsérni, énekelni, mert ezzel is "felgerjesztjük" a bennünk lakó Szellemet.


A "hogyan lehet megkapni" kérdésre csak egyszerű válasz van, mert Jézus is egyszerűen válaszolt: "kérjetek és adatik néktek". Kérheted, és ennyi. De mint Pál apostol is írja, ha egy felkent ember kézrátétellel imádkozik érted és ezért az ajándékért, úgy könnyebb ebben a hitedet gyakorolni. A "hogyan zajlik ez le" kérdésre szerintem senki nem tudja a pontos választ :), de azt tudom, hogy úgy kezdődik, ahogy Isten Igéje mondja: "nyisd szét a te szájad és betöltöm azt." És nálam úgy működött, mint a nyelvtanulás: előbb csak néhány szótag, majd néhány szó, majd sok szó, majd végére mehetetlen mondatok. :) Amint megértettem, hogy nem nekem kell kitalálni, mit mondjak, mert ez "új nyelv" (Márk 16:17), sokkal könnyebben ment. Tehát hitbeli cselekedetként működik ez is.

2013. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!