Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy imádkoznak a koraniták?...

Hogy imádkoznak a koraniták? Miben különböznek még a többi muszlimtól (példákat légyszi)?

Figyelt kérdés

2014. szept. 13. 01:49
 1/10 anonim ***** válasza:

csak a Koránt veszik alapul. a legtöbbjük napi 3 imát tart, ami nem betanult szöveggel és mozdulatokkal van, hanem "saját".

nagyon sok a különbség (szinte mindenben más) de ha tudsz angolul, jó linkeket tudok küldeni. magyarul sajnos semmi nincs...

2014. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, belinkelheted :)
2014. szept. 14. 01:32
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

A koranitak nem szamitanak muszlimnak.

En is tudok neked linkeket kuldeni, viszont en az igazi iszlamrol.

A koranitak nem muszlimok.

2014. szept. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. És muszlim. Ezen belül pedig csak a Koránt tartom hiteles isteni forrásnak, a szunnát nem.

A linkek:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Kedves kérdező!

Megkérdezhetem miért érdekel?

2014. szept. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Az hogy te minek tartod magad egy dolog, de az hogy mi is vagy az meg a masik.

Aki nem fogadja el a szunnat az NEM muszlim.

Lehetseges hogy te ezt eddig nem tudtad mert masok felrevezettek teged, de ez igy van.

Amikor az altalad kovetett nezetet igazi iszlamnak allitod be akkor hatalmasat hazudsz az iszlamrol.

Egyebkent a szunna is kinyilatkoztatas!


Az egyszeru emberek altal szerkesztett wikipedia-ra hivatkozni "bizonyitekkeppen" pedig komolytalan.

Oda a nem-muszlimok is beirnak szerkeszteni.


A te altalad kovetett nezet nem az iszlam es te nem szamitasz muszlimnak.

Ha a kerdezo az igazi iszlamot akarja megismerni akkor NEM szabad az altalad megadott linkekre mennie es a te nezetedet tanulnia.


Azokhoz szeretnek szolni akik idetevednek ehhez a kerdeshez es latjak a te beirasaidat es a linkjeidet: NE menjetek ra azokra a weboldalakra es ne legyetek koranitak, mert az nem iszlam es ti sem szamitotok muszlimnak abban az esetben.

2014. szept. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehany weboldal azok szamara akik az iszlamot szeretnek megismerni:


Http://salaf.com/ sok link van az oldalon mas oldalak fele.


Http://ittibaa.com/

Http://troid.ca/

Http://spubs.com/

Http://understand-islam.net/

Http://islaam.ca/

Http://mpubs.org/

2014. szept. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt kellene elolvasni. Az lenne a legjobb ha a muszlimok es az iszlam irant erdeklodok az egesz konyvet elolvasnak.


[link]

2014. szept. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Es meg ezt is olvassatok el:


[link]


[link]


Napi ot kotelezo ima van:


[link]


A Shahaadatayn kapcsan, tehat hogyan lesz valaki muszlim vagy muszlimah:


[link]


Hit a Sharee'ah-ban:


[link]


Meg tobb olvasnivalo a Profeta (sallallaahu 'alayhi wa sallam) es a Kortarsainak - Allaah legyen veluk elegedett - koveteserol:


[link]


[link]

2014. szept. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket!

Két félig indiai barátnőm ahmadi muszlim, nagyon aranyos lányok (olyan érdekes, ezek a lányok mindig olyan normálisak, a férfiak meg az ellenkezői, na de ez csak az én tapasztalatom meg ismerettségi köröm) , aztán így hallottam, hogy van ilyen meg olyan ágazat, az övékről sokat meséltek, kíváncsi voltam erre is (áttérni nem fogok, de érdekelnek a vallások)

2014. szept. 14. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha van pár perced, mesélnél nekem az ahmadi irányzatról? Arról meg én nem tudok sokat, és engem is érdekelnek a különféle nézetek.

Köszönöm, a koranita muszlim. :)


u.i.: mindenki mondja, h ki muszlim, ki nem, ki keresztény, ki nem. Én is mondhatnám, h ez meg ez nem is muszlim/keresztény. De szerintem ezt hagyjuk meg Istennek. Mindenki kövesse azt, amivel szerinte a legjobban tudja szolgálni az Igazságot, aztán majd eljön az idő, amikor úgy is kiderül melyik a helyes út. Az egyik kedvenc idézetem a bibliából van (és hiszem, hogy ebben nagyon is igazat ír): "Isten a szívek vizsgálója"

2014. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!