Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Iszlám: A büntetőjog vonatkozá...

Iszlám: A büntetőjog vonatkozásában a Korán négy szorosan vett vétséget állapít meg: lopás, paráználkodás, házasságtörés rablás. Amit nem értek, hogy egyrészt mi a különbség a lopás és a rablás között, másrészt a gyilkolást nem bünteti?

Figyelt kérdés
J. Nagy László könyvében olvastam az egyik szemináriumom kapcsán. Bevallom most először kezdtem foglalkozni az iszlámmal, nem sokat tudok róla, de ennél a pontnál megakadtam. Lehet, hogy csak a tájékozatlanságom miatt, de nem értem ezt, és a könyvben többet nem foglalkozik a témával.
2014. szept. 14. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a gyilkolás az nem a vétség kategória. Hanem mondjuk főbenjáró bűn.
2014. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Lopás: nem történik fenyegetés és erőszak.

Rablás: fenyegetéssel/erőszakkal történik.

2014. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lopás az, amikor tudtodon kívül, akaratod ellenére tulajdonítják el valamely ingóságodat. A rablás az, amikor a tudtoddal, de akaratod ellenére teszik ugyanezt (általában valamilyen fokú, ellened irányuló erőszak segítségével).
2014. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 János114 ***** válasza:

Vannak megbocsathatatlan bunok ilyen a Tarsitas( Isten melle masik istent) v a jogtalan emberoles.


A lopas az ha kiveszem a tarcadat a zsebedbol ugy h eszre sem veszed.

A rablas az ha kest nyomok a torkodhoz es azt mondom ad ide a penzedet!


Ez a kulombseg :) hehe

2014. szept. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!