Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy egy hívő...

Miért van az, hogy egy hívő ember 4 gyereket vállal és valamilyen okból kifolyólag elhagyja a családját?

Figyelt kérdés
Nem tudom az indokokat,de azt igen, hogy a feleség becsületes,okos és igényes.A hit nem kötelez? Nem neveli felelősségre a híveit?

2014. szept. 15. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Igazad van, de az ember az gyarló...
2014. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Attól mert a feleség hívő, a férj még nem biztos, hogy az. Vagy a feleség hagyta el a családját?
2014. szept. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdezö,


sajnos sok ember bár lehet mély hite is, de nem tartja be az Isten utasításait. Hogy ki mit miért tesz, nem látunk bele. Nem csupán a hit a fontos, mert a Biblia azt mondja, hogy a "hit cselekedetek nélkül halott".


Egy példa, hiába volt hívö, és Jézus Krisztus tanítványa az áruló Júdás......


Nem itélkezek, nem ismerem a családot, sajnálom nagyon a hölgyet és a gyerekeket.

2014. szept. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A válasz a kérdésnek abban a részében lehet, amely úgy szól "valamilyen okból kifolyólag".

Egy házasság megromlásában (ha megromlott) mindkét fél érintett és felelős.

A hit nem kötelez, hanem motivál, hiszen szabad akaratunk van. A hit a helyes cselekedetekre kell, hogy motiváljon. Nem tudjuk, hogy az adott szituációban pontosan mi történt. Nem tudjuk ki milyen döntést hozott és milyen körülmények között tette azt. Nem ítélhetünk önmagában a leírtak alapján.

2014. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Rengeteg oka lehet, amibe a kívülálló nem lát bele. Ugyanúgy, ahogy a nem hívőknél.
2014. szept. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm,jogosak a válaszok.Azt szokták mondani nekem,hogy 'ne magadból indulj ki'. Ha csak egy gyerekem is van önző érdekből nem váltam el addig míg fel nem nőtt. Pedig nem is vagyok vallásos,van akaratom. Tudom,hogy egy férfi nehezebben kontrollálja magát,de 4 gyerek azt gondolom kötelez.
2014. szept. 16. 19:11
 7/13 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Amikor ilyen dolgokat olvas az ember, vagy hall, valamilyen szinten értetlenül áll a dologgal szemben, mert önkéntelenül, a 4 ártatlan gyerekre gondolunk. Mindegy mi volt a felnőttek között, de a gyerekek BIZTOSAN vétlenek, ennek ellenére érzemileg sérülnek, hátránnyal indulnak az életnek. Tudom miről beszélek, átéltem(megéltem) :-(


Ez a sajnálatos esemény is a bibliai próféciák teljesedését mutatja .

Pál írta Timóteusznak a 2. levele 3:1,2,4 verseiben.


Az utolsó két kérddésedre jó lenne hallani a választ attól, aki elhagyta 4 gyermekét.

2014. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

ma13:14!


"Az utolsó két kérddésedre jó lenne hallani a választ attól, aki elhagyta 4 gyermekét"


Köszönöm a hozzászólásod. Valószínűleg a kérdésedre nem kapjuk meg a választ.Számukra ez magánügy.


Sajnálom,hogy még az ilyen emberek is felelőtlenül vállalnak gyermeket.

2014. okt. 11. 19:13
 9/13 KZitus ***** válasza:
Milyen jó lenne ezt a feleséget támogatni. Érzelmileg és más módokon is :-)
2014. okt. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

ma 15:32!


Mivel hívő ember,nagy közösségben van,így erre nincsen szüksége.Ezt az űrt csak 1 férfi töltheti be. Sajnos a gyerekei apja már nem teszi,így valószínűleg idegent nem akar.

2014. okt. 17. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!